Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 43

Eötvös József: Kelet népe és Pesti Hírlap. Pest, 1841, Landerer és Heckenast. Kissé megviselt papírkötésben, enyhén vetemedett állapotban. /  In paper binding, in a bit worn out condition.
11952.

Eötvös József: Kelet népe és Pesti Hírlap. Pest, 1841, Landerer és Heckenast. Kissé megviselt papírkötésben, enyhén vetemedett állapotban. /

In paper binding, in a bit worn out condition.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Arany János összes munkái. I.-VIII. kötet. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése. I.-IV. kötet. Teljes. Bp., 1883-1889. Ráth Mór. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, gyönyörű állapotú példány
11953.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25
10

Tompa Mihály összes költeményei. (Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Tompa Mihály életrajzát írta Szász Károly.) Sajtó alá rend. Lévay József. I.-IV. kötet. Teljes. Bp., 1885. Méhner. 1 t. (a költő arcképe) 379p.; 451p.; 438p.; 386p; Kiadói, festett, aranyozott egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, hibátlan, gyönyörű állapotban
11954.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Ismeretlen: Júlia és a nők. h.n. (1932.) Magánkiadásban megjelent kis példányszámú, sorszámozott (77/200), leszbikus erotikus regény. 8 db illusztrációval. 133p. Eredeti, gerincén sérült, megkopott bársonykötésben, aranyozott lapszélekkel. Rendkívül ritka!
11955.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Zuber Ferenc: A Magyar Athletikai Club története 1875-1925 Bp., 1925, Bichler ny. 276p, 3 t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
11956.

Rufpreis:
8 000 HUF

Siklóssy László: A magyar sport ezer éve. I-III. Budapest, 1927-1929, Országos testnevelési Tanács. 1.kötet: A magyar sport őskora. A legrégibb időtől Széchenyi István grófig. (kétszínnyomású festmények, metszetek, 1 t. kihajtható). 2. kötet: Széchenyi- Wesselényi és még egy nemzedék. 1820-1874. (kétszínnyomású ábrák, 2 színes). 3. kötet: A modern sport előkészítése. (színes feliratos hártyával). ( reprint levél, kétszínnyomású fotókkal). Egyedülálló munka a magyar sport életéből. Az első kötet a lovagi tornáknak, vadászatoknak szentel több fejezetet, míg a 2. kötet a lovassport fejlődését mutatja be. A 3. kötet a XIX. szd. utolsó harmadában divatossá váló, már olimpiai sportágakkal foglalkozik. Több száz rajz, fotó, festmény, reprint gazdagítja a köteteket. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Egyik kötet gerincén kis hiba, egyébként szép állapotban
11957.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Karinthy Frigyes: Tanár úr kérem. Képek a középiskolából. Vértes Marcel rajzaival. Aláírt példány, 1928-as dátunmmal. Bp.én. Dick Manó. 138p. Kiadói aranyozott, laza egészvászon kötésben, gerincen kis hibával.
11958.

Rufpreis:
12 000 HUF
15

Móricz Zsigmond: Jószerencsét. Budapest, é.n., Athenaeum. Szerző által dedikált példány! Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Korának megfelelő állapotú.
11959.

Rufpreis:
4 000 HUF
18

Kassák Lajos: Egy ember élete. I. kötet.  Gyermekkor- kamaszévek. Bp. (1939.) Pantheon.  Egészvászon-kötésben. Aláírt példány!
11960.

Rufpreis:
4 000 HUF
14

Weöres Sándor: Teomachia - drámai költemény. Első kiadás! Haranth Eta költőnek dedikált példány! Pécs, 1941. Janus Pannonius Társaság. 24p. Borító foltos.
11961.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Balázs Béla: Isten tenyerén. Cluj-Kolozsvár. 1921! Lapkiadó Rt. Lesznai Anna költőnek szóló, kokettáló dedikálással! 213p. A borító levált, sérült, de még így is rendkívül becses ritkaság!
11962.

Rufpreis:
6 000 HUF
15

Barát Endre: Pusztába kiáltott szó. Versek. A szerző saját kezű ajánlásával kollégájának! Bp. 1936. Faust. 63 p. A címlap linómetszetét Müller Lajos készítette. Fűzve, kiadói borítóban.
11963.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF