Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. utinapló. 89 képpel és 2 térképpel. aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Franklin, Bp.
Kohlrausch, Robert: Deutsche Denkstätten in Italien. Mit Bildern von Alfred H. Pellegrini. Stuttgart, Verlag Robert Lutz. Félbőr kötés, festett lapszélek, szép állapotban.
Verne Gyula [Jules]: Servadac Hector kalandos utazása a Naprendszeren át. Átdolgozta Szász Károly. Második egyedül jogositott képes kiadás. Bp., 1896, Franklin-Társulat. Lapszámozáson belül számtalan egészoldalas képpel illusztrált, a címlapon vignetta. Kiadói, festett, aranyozott, szürke egészvászon sorozatkötésben (egy lap kijár, a reklámokból egy lap hiányzik)
Zsigmondy Emil: Die Gefahren der Alpen. Erfahrungen und Ratschläge. Neu bearbeitet und ergänzt von W. Paulcke. Innsbruck, 1908. Edlinger Festett egészvászon kötésben. Egy lapon tépés / in linen binding
Szeghalmy Gyula: Dunántúli vármegyék. Az előszót írta: József főherceg király fensége, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke. Bp., 1939, A Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Képekkel illusztrált, aranyozott, kiadói egészvászon kötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Pfizenmayer: Kelet-Szibíria őslakói. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Bp., Lampel és Wodianer, Szép állapotban