Világjárók Utazások és kalandok: Albert Schweitzer: Orvos az őserdőben. Ford. Klopstock Gizella 17 képmelléklettel és 1 térképpel. Bp. é.n. Franklin. 165p. Kiadói vászonkötésben.
Világjárók Utazások és kalandok: Tasnádi Kubacska András: Báró Nopcsa Ferenc kalandos élete. 31 képpel és 1 térképpel. Bp. é.n. Franklin. 143p. Kiadói vászonkötésben.
Világjárók Utazások és kalandok: Rittlinger, Herbert: Kajakosok előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánba. Ford. Félegyházy Endre. Bp. é.n. Franklin. 154p. 1 t. (térkép), 10 t. (fényképek) Kiadói vászonkötésben.
Ismeretterjesztő Könyvtár: Archibald Williams: Újkori hires utazók. Az angol eredeti nyomán átdolgozta Mikes Lajos dr. Bp., 1912, Franklin-Társulat. Fotókkal és rajzokkal illusztrálva, kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, kis kopásokkal, hátsó szennylapnál a kötés meglazult
A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. Bp., 1938, Pesti Hirlap kiadása. Kiadói, aranyozott, egészvászon kötésben (gerinc sérült, egy lap kijár)
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a tűzföldön aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Franklin, Bp. II. kiadás térképpel! Jó állapotban