Olaszország remekei: Olaszország táj- és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek stb. gyűjteménye eredeti fényképek alapján Szerk.: Boross Vimos 1 köt. Bp. é.n. Rigler. 240p. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói, kissé sérült félvászon kötésben / The beauties of Italy
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben számos képpel. átdg. Halász Gyula, Lampel R. 1908, (fél körkép hiányzik)
Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Hedin, Sven Ázsia szívében I.-II. kötetek. Első kiadás! Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Átdolg. Thirring Gusztáv. Bp., én. Lampel Kiadói, aranyozott (Leszik) vászonkötésben. Jó állapotban.
1999 P. Brestyánszky Ilona: Budapest zsinagógái, Ciceró Kiadó Bp., képekkel illusztrálva, történelmi leírásokkal, kiadói kemény papírkötésben, kitűnő állapotban