Történelmi dokumentumok, kéziratok, érdekességek

Tételek száma: 70

1870 Bécs, kilátás az Albrecht főherceg palota 3. emeletéről a várra, hátoldalon feliratozott akvarell kép, 14,5×17,5 cm
11307.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
1872 Országgyűlési meghívó. Ferenc József (1830-1916) király és Lónyay Menyhért (1822-1884) miniszterelnök által saját kezűleg aláírt meghívó az 1872. évi Országgyűlésre herceg Szász Coburg Koháry Lipót részére. A hajtásoknál szakadással, papírfelzetes viaszpecséttel. / Invitation for the National Assembly with autograph signatures of the Emperor Franz Joseph and Prime MInister Menyhert Lónyay
11308.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
13
1881. Munkácsy Mihály (1844-1900) Krisztus Pilátus előtt c. képének első bemutatása alkalmából, az ő tiszteletére, Párizsban tartott dísz ebéd menükártyája, a az első oldalon Munkácsy albumin fotójával és autográf soraival A mdm Michelle - - - - si jose (ford: ha merem)  A bankettet június 21-én tartották. A kép csak a következő évben érkezett meg Magyarországra hiszen Fraciaország után Bécsben is kiállították, Magyarországon is óriási várakozás és felfokozott izgalom kísérte. A Műcsarnoknál, ahol kiállították, lovasrendőröknek kellett fenntartani a rendet és még így yis előfordult, hogy a tömeg áttörte a korlátot. Már ekkor gyűjtés indult, hogy az állam vásárolja meg az alkotást, de ez akkor nem sikerült, a megrendelő New Yorkba szállította. A magyar állam végül csak 2015-ben vásárolta meg a művet. Munkácsy Mihály, részben ennek az alkotásnak köszönhetően 1882-ben nemességet kapott Ferenc Józseftől. 4 oldal, restaurált, szép állapotban.
11309.

1881. Munkácsy Mihály (1844-1900) Krisztus Pilátus előtt c. képének első bemutatása alkalmából, az ő tiszteletére, Párizsban tartott dísz ebéd menükártyája, a az első oldalon Munkácsy albumin fotójával és autográf soraival "A mdm Michelle - - - - si j'ose" (ford: ha merem) A bankettet június 21-én tartották. A kép csak a következő évben érkezett meg Magyarországra hiszen Fraciaország után Bécsben is kiállították, Magyarországon is óriási várakozás és felfokozott izgalom kísérte. A Műcsarnoknál, ahol kiállították, lovasrendőröknek kellett fenntartani a rendet és még így yis előfordult, hogy a tömeg áttörte a korlátot. Már ekkor gyűjtés indult, hogy az állam vásárolja meg az alkotást, de ez akkor nem sikerült, a megrendelő New Yorkba szállította. A magyar állam végül csak 2015-ben vásárolta meg a művet. Munkácsy Mihály, részben ennek az alkotásnak köszönhetően 1882-ben nemességet kapott Ferenc Józseftől. 4 oldal, restaurált, szép állapotban.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
1886 Szél György (1834-1891) bárándi lelkész autográf levele fiának, Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek, lánya, Szél Piroska (1865-1886) halálára részvétnyilvánító soraival.  Szél Kálmán (1838-1928) református esperes, Arany János veje, 1863-ban házasságra lépett Arany Juliannával, Arany János költő leányával, aki 1865-ban meghalt. Ebből a házasságból született leánya, Szél Piroska, a költő unokája. Szél Kálmán kezdeményezte a nagyszalontai Arany János Emlékmúzeum alapítását. Egy beírt oldal, hozzá sérült borítékkal.
11310.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
1888 Szegfi Mór Mihály (1825-1896) az 1848-as márciusi ifjak egyike, író, újságíró, zsidó szépíró autográf kondoleáló levele ügyvédjének. Egy beírt oldal
11311.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
1889 marosnémeti és nádaskai ifj. báró Edelsheim-Gyulai Lipótné Odescalchi Irma hercegnő (1863-1924) saját kézzel írt munkáltatói igazolása, bizonyítványa, saját kezű aláírásával, fejléces papíron, viaszpecséttel, 15 kr. okmánybélyeggel. hajtásnyomokkal, javítással, 20x13 cm
11312.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1890 Nagyküküllői Székely Vasút, Héjjasfalva-Székelyudvarhely vasútvonal, Székelyudvarhely mozdonyszín vizállomási berendezés és kovácsműhely, tervrajzok, kézzel rajzolt (tus, akvarell), pauszpapír, kissé sérült, kartonra kasírozva, négyfelé hajtva, 84x34 cm
11313.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
1890 Jules Lefebvre (1836-1911) francia festőművész saját kézzel írt levele, saját kézzel írt aláírásával, francia nyelven.
11314.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11315.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
1894 Émile Ollivier (1825-1913) francia miniszterelnök, Liszt Ferenc vejének autográf levele / Autoraph letter of Émile Olivier (1825-1913) prime minister of France and son in law of Franz Liszt on two pages
11316.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
1894 Kossuth Lajos (1802-1894) arcképével díszített gyászjelvény, sérült, d: 5,5 cm + cca 1930-1940 Régi nemzetiszínű kokárda, középen nemzetiszín jelvénnyel, 28x9 cm
11317.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1895 ifj Tisza Kálmán (1867-1947), a miniszterelnök fiának saját kézzel írt levele Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek melyben fia, ifj Tisza István (1886-1918) iskolai vizsgájához kér segítséget. Három beít oldal, borítékkal.
11318.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft