Reklám

Tételek száma: 94

cca 1890 Nagyenyed, Kovács József gyógyszerész díszes fajansz arckrémes tégelye, kissé kopott, aranyozott felirattal, hibátlan. / Aliud pharmacy cream pot from fayance m: 5 cm
11755.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
cca 1900 Málaga, Heinsdorf&Lemke litho borreklám, sarkán törésnyom, 22,5×15,5 cm
11756.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1900 Málaga, Heinsdorf&Lemke litho borreklám, tetején szakadás, 22,5×15,5 cm
11757.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1900 A legjobb prágai sonka, Jahn Chmel Hentesárugyár cs. és kir. udvari szállító litografált számolócédulája, Prag, Vitek, az egyik sarkán hajtásnyommal, 13x7 cm
11758.

cca 1900 "A legjobb prágai sonka", Jahn Chmel Hentesárugyár cs. és kir. udvari szállító litografált számolócédulája, Prag, Vitek, az egyik sarkán hajtásnyommal, 13x7 cm

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1900 Parfumerie Brázay litho reklám, törésnyomokkal, sarokhiánnyal, 32×24 cm
11759.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
cca 1900-1910 Strobentz-féle Pacific száraz tojás - liszt-készítmény, illusztrált litho reklámlap / jegyzék, jó állapotban, 18x11 cm
11760.

cca 1900-1910 Strobentz-féle "Pacific" száraz tojás - liszt-készítmény, illusztrált litho reklámlap / jegyzék, jó állapotban, 18x11 cm

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1959 USA (Egyesült Államok) Coca Cola kerek reklámtábla. Színes zománcozott fém. Kopásokkal, sérülésekkel. A Coca Cola akkori szlogenével: Delicious Coca Cola Refreshes you best. / Finom Coca Cola frissít a legjobban. d: 30,5 cm. A datálás fetehetően 1959-re utal, mert ekkor volt a rajta látható felirat a Coca Cola szlogenje. Az évek során a Coca-Cola reklámjaiban használt szlogenek nemcsak a márkát, hanem a kort is tükrözték. A szlogenek egyszerű, közvetlen módon kommunikálnak a Coca-Coláról. Az 1906-os szlogen, a The Great National Temperance Beverage (A nagy nemzeti mértéktartó ital) azt az időszakot tükrözi, amikor az Egyesült Államok társadalma eltávolodott az alkoholtartalmú italoktól, és a Coca-Cola kellemes alternatívát nyújtott. Más szlogenek az eladási számainkra vonatkoztak, mint például a Three Million a Day (Hárommillió naponta) 1917-ből vagy a Six Million a Day (Hatmillió naponta) 1925-ből. A napi italok számát tekintve ez óriási különbség a napi egymilliárdos határtól, amelyet a Coca-Cola Company 1997-ben lépett át. A Coca-Cola néhány szlogenje a termék minőségére, frissítő ízére, vagy akár a szórakoztatásban betöltött szerepére koncentrált, mint például az 1948-as Ahol kóla van, ott vendégszeretet van. A Coca-Cola néhány szlogenje a termék minőségére, frissítő ízére vagy akár a szórakoztatásban betöltött szerepére koncentrált, mint például az 1948-as Ahol kóla van, ott vendégszeretet van. 1985-ben a Coca-Cola új ízének (általában new Coke(R) -nak nevezik) bevezetése, valamint a Coca-Cola classic és az eredeti formula újbóli bevezetése több szlogent is eredményezett. 1985-ben az Americas Real Choice (Amerika igazi választása), míg 1986-ban már két szlogen szolgálta a márkák megkülönböztetését: a Red, White & You a Coca-Cola classic és a Catch the Wave a Coca-Cola esetében. Egyes reklámok maguk is az emlékezetes szlogenek szintjére emelkednek. Az 1971-es Hilltop reklámban a Id Like to Buy the World a Coke a Coke (Szeretnék a világnak egy kólát venni) szavakkal énekeltek. Bár ez nem volt tényleges szlogen (a reklám valójában az Its the Real Thing kampány része volt), a reklám és a dalszöveg még ma is annyira ismert, hogy a szöveg sokak számára szlogennek számít. 2003 januárjában a Coca-Cola szlogen Coca-Cola ... Igazi. című szlogent vezették be. A kampány (és a szlogen is) az élet valódi, hiteles pillanatait és a Coca-Cola természetes szerepét tükrözte.
11761.

1959 USA (Egyesült Államok) Coca Cola kerek reklámtábla. Színes zománcozott fém. Kopásokkal, sérülésekkel. A Coca Cola akkori szlogenével: Delicious "Coca Cola Refreshes you best." / Finom Coca Cola frissít a legjobban. d: 30,5 cm. A datálás fetehetően 1959-re utal, mert ekkor volt a rajta látható felirat a Coca Cola szlogenje. Az évek során a Coca-Cola reklámjaiban használt szlogenek nemcsak a márkát, hanem a kort is tükrözték. A szlogenek egyszerű, közvetlen módon kommunikálnak a Coca-Coláról. Az 1906-os szlogen, a "The Great National Temperance Beverage" (A nagy nemzeti mértéktartó ital) azt az időszakot tükrözi, amikor az Egyesült Államok társadalma eltávolodott az alkoholtartalmú italoktól, és a Coca-Cola kellemes alternatívát nyújtott. Más szlogenek az eladási számainkra vonatkoztak, mint például a "Three Million a Day" (Hárommillió naponta) 1917-ből vagy a "Six Million a Day" (Hatmillió naponta) 1925-ből. A napi italok számát tekintve ez óriási különbség a napi egymilliárdos határtól, amelyet a Coca-Cola Company 1997-ben lépett át. A Coca-Cola néhány szlogenje a termék minőségére, frissítő ízére, vagy akár a szórakoztatásban betöltött szerepére koncentrált, mint például az 1948-as "Ahol kóla van, ott vendégszeretet van". A Coca-Cola néhány szlogenje a termék minőségére, frissítő ízére vagy akár a szórakoztatásban betöltött szerepére koncentrált, mint például az 1948-as "Ahol kóla van, ott vendégszeretet van". 1985-ben a Coca-Cola új ízének (általában new Coke(R) -nak nevezik) bevezetése, valamint a Coca-Cola classic és az eredeti formula újbóli bevezetése több szlogent is eredményezett. 1985-ben az "America's Real Choice" (Amerika igazi választása), míg 1986-ban már két szlogen szolgálta a márkák megkülönböztetését: a "Red, White & You" a Coca-Cola classic és a "Catch the Wave" a Coca-Cola esetében. Egyes reklámok maguk is az emlékezetes szlogenek szintjére emelkednek. Az 1971-es "Hilltop" reklámban a "I'd Like to Buy the World a Coke a Coke" (Szeretnék a világnak egy kólát venni) szavakkal énekeltek. Bár ez nem volt tényleges szlogen (a reklám valójában az "It's the Real Thing" kampány része volt), a reklám és a dalszöveg még ma is annyira ismert, hogy a szöveg sokak számára szlogennek számít. 2003 januárjában a Coca-Cola szlogen "Coca-Cola ... Igazi." című szlogent vezették be. A kampány (és a szlogen is) az élet valódi, hiteles pillanatait és a Coca-Cola természetes szerepét tükrözte.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
cca 1910 Chateau Palugyay, Nemes fajbor Palugyay J. és Fiai, Pozsony, reklámos litografált számolócédula, 13,5x6,5 cm
11762.

cca 1910 "Chateau Palugyay, Nemes fajbor Palugyay J. és Fiai, Pozsony," reklámos litografált számolócédula, 13,5x6,5 cm

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15
cca 1910 Sümeg János selmecbányai (Felvidék, Banská Štiavnica) divatüzletének számolócédulája, hajtott, hátoldalon Daubner János pecsétjével
11763.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
cca 1910 Faragó Géza (1877-1928): Marha mond a mester igyál Gottschlig rumot?, reklámos litografált számoló cédula, jelzett a nyomaton, 12x7 cm
11764.

cca 1910 Faragó Géza (1877-1928): "Marha mond a mester igyál Gottschlig rumot?", reklámos litografált számoló cédula, jelzett a nyomaton, 12x7 cm

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1910 Kassa, Haltenberger Béla, ruhafestés, vegytisztítás, gőzmosás, reklámos litografált számolócédula, Bp., Bakács-ny., 13x6 cm
11765.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
cca 1910-1920 Berger & Wirth Leipzig (Berlin, Barmen, Hamburg, Amsterdam, Budapest) Hansi Pralinen- und Schokoladenpackungen, rendkívül dekoratív német csokoládépapír-reklám, jó állapotban, 29x21 cm
11766.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft