Okmányok

Tételek száma: 25

1868 Fuvarlevél a Honvéd hajóról, kék HONVÉD hajó bélyegzővel
11260.

1868 Fuvarlevél a Honvéd hajóról, kék "HONVÉD" hajó bélyegzővel

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
1869 Fuvarlevél a Gran hajóról, kék GRAN hajó bélyegzővel
11261.

1869 Fuvarlevél a Gran hajóról, kék "GRAN" hajó bélyegzővel

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
1876 Szerződés magas illeték lerovással: 3x20Fl (1870)+ 1x75kr (1873), 1x7Fl (1868) (245 500) / Contract with large franking
11262.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
1898 Jendrassik Ernő (1858-1921) orvos, bel- és ideggyógyász, fiziológus részére szóló hivatalos értesítés, hogy az Magyar Tudományos Tagja érdemei elismeréseképpen őt levelező tagjává választotta, stencilezéssel sokszorosított szöveg, fejléces papíron, de Szily Kálmán (1838-1924) főtitkár (1889-1905), fizikus saját kezű aláírásával.
11263.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
1902 Déva, a Transsylvania Conservgyár fejléces levélpapírjára írt levél, a gyár igazgatójának saját kezű aláírásával
11264.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1907 Bp. IV., Mössmer József Koronaherceg utcai vászon, fehérnemű és kelengye kereskedő dekoratív fametszetes fejlécű levélpapírja, hajtva, de jó állapotban
11265.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1907 Wekerle Sándor (1878-1963) pénzügyminiszter (és miniszterelnök, második Wekerle-kormány,1906. április 8. 1910. január 17.) autográf aláírása egy kinevezési papíron, Jámbor László zsombolyai (Temes vm., Jimbolia/Hatzfeld) m. kir. adóhivatali segéd részére, fejléces papíron, papírfelzettel, hajtva.
11266.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1909 Lengyel Árpád (1886-1940) orvos, a Titanic tragédiájának idején az RMS Carpathia hajóorvosaként részt vett a mentésben, díszes diplomája, Pázmány Péter Egyetem, Sághy Gyula (1844-1916) rektor és Preisz Hugó (1860-1940) autográf aláírásaival, 3 korona okmánybélyeggel, rajta fölülbélyegzés pecséttel, hajtásnyomokkal, gyűrődésekkel. Üvegezett fa keretben. 47x65 cm. A mentésben kulcsszerepe volt, a Carpathiára érkező túlélőket ő fogadta, amikor beemelték a hajótörötteket. Lengyel Árpád unokájának elmondása alapján a Titanic hajótöröttjeinek a kimentése hatalmas lelki megrázkódtatást jelentett neki, később sem szívesen beszélt róla egy-két szakmai felkérést kivéve. Többet nem szállt tengerre. / 1909 Diploma of physician Árpád Lengyel (1886-1940), ships medical officer of the RMS Carpathia at the time of the sinking of the RMS Titanic. He played a key role in the salvage operation, welcoming the survivors on board the Carpathia. Later he very seldom talked about the tragedy, as it was a huge emotional shock for him. Árpád Lengyel never set sail again. In his memoirs, Árpád Lengyel wrote: We could hardly cope with all the work and consolation. It was horrible to see all these people, women screaming for their husbands and children who were lost before their eyes, and here and there lonely children who had lost their parents. We comforted the poor with sobbing hearts... It was a very sad journey back (to New York), with only weeping and wailing everywhere.... Paper with some creases. Framed. 47x65 cm
11267.

1909 Lengyel Árpád (1886-1940) orvos, a Titanic tragédiájának idején az RMS Carpathia hajóorvosaként részt vett a mentésben, díszes diplomája, Pázmány Péter Egyetem, Sághy Gyula (1844-1916) rektor és Preisz Hugó (1860-1940) autográf aláírásaival, 3 korona okmánybélyeggel, rajta fölülbélyegzés pecséttel, hajtásnyomokkal, gyűrődésekkel. Üvegezett fa keretben. 47x65 cm. A mentésben kulcsszerepe volt, a Carpathiára érkező túlélőket ő fogadta, amikor beemelték a hajótörötteket. Lengyel Árpád unokájának elmondása alapján a Titanic hajótöröttjeinek a kimentése hatalmas lelki megrázkódtatást jelentett neki, később sem szívesen beszélt róla egy-két szakmai felkérést kivéve. Többet nem szállt tengerre. / 1909 Diploma of physician Árpád Lengyel (1886-1940), ship's medical officer of the RMS Carpathia at the time of the sinking of the RMS Titanic. He played a key role in the salvage operation, welcoming the survivors on board the Carpathia. Later he very seldom talked about the tragedy, as it was a huge emotional shock for him. Árpád Lengyel never set sail again. In his memoirs, Árpád Lengyel wrote: "We could hardly cope with all the work and consolation. It was horrible to see all these people, women screaming for their husbands and children who were lost before their eyes, and here and there lonely children who had lost their parents. We comforted the poor with sobbing hearts... It was a very sad journey back (to New York), with only weeping and wailing everywhere...". Paper with some creases. Framed. 47x65 cm

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
11
1910 Körmöcbánya, Hieronymi Károly (1836-1911) kereskedelemügyi miniszter aláírása Erdély Gyula ministeri osztály tanácsos bírói kinevezésén, fejléces papíron, eskütételi papírral, 1910. március, szakadásokkal,
11268.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1919 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész igazolványa, Képzőművészek és Iparművészek Szakszervezeteinek Szövetsége tagsági jegye, Herman Lipót (1884-1972) elnök és Hoffmann Lajos titkár autográf aláírásaival, hátoldalán havi befizetéseket igazoló pecsétekkel, 6,5x10,5
11269.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1920 Arad, négytagú magyar család repatriálási engedélye, fotókkal.
11270.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1921 Házalókönyv férfiruha és cipőárura kiállítva, sok bejegyzéssel, belső rész a borítótól elvált
11271.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft