Műtárgy, antikvitás

Tételek száma: 31

11050.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
727,27
777,78
Johan Hugó (1891-1956), színes ólomüveg, jelezve jobbra lent: Johann Hugo 1926. Korának megfelelő állapotban. 52x47cm.  A pécsi születésű Johan Hugó festőművész, üvegfestő művész az üvegfestés technikáját Berlinben ismerte meg 1921-ben. 1923-ban Budapesten Majoros Károllyal közösen megalapította az Országos Üvegfestészeti Műhelyt. Elsősorban egyházi megrendelésre színes üvegablakok tervezésével és készítésével foglalkoztak.  Martyn Ferenc festőművész így írt Johan Hugóról, az 1945. októberében megjelent Dunántúli Naplóban: ,,Johan Hugót iskolái gondosan előkészítették az életre, a művészi hivatásra, de a festő műve nem kezdődött korán; amikor ecsethez nyúlt, tudta pontosan, hogy mit akar, ura volt eszközeinek. (...) De Johan kiváló eredményei birtokában csaknem egészen fölhagyott a festéssel, hogy szerkesztő erőit, kolorista képességeit más formában, más eszközökkel a színes üvegablak világában vesse latba. Ez az elhatározás valószínűleg itáliai utazásai alatt keletkezett. Magát a mesterséget Németországban tanulta, hogy aztán később a chartres-i katedrális remek színes ablakain kapja a legfelsőbb iskolát.  1930-ban a IV. monzai művészeti kiállításon nagydíjjal tüntették ki az Árkayné Sztehlo Lili tervei alapján Majoros Károllyal közösen kivitelezett Győr-gyárvárosi templom üvegfestményeit. Forrás: mohacsiak.blog.hu
11051.

Johan Hugó (1891-1956), színes ólomüveg, jelezve jobbra lent: Johann Hugo 1926. Korának megfelelő állapotban. 52x47cm. "A pécsi születésű Johan Hugó festőművész, üvegfestő művész az üvegfestés technikáját Berlinben ismerte meg 1921-ben. 1923-ban Budapesten Majoros Károllyal közösen megalapította az Országos Üvegfestészeti Műhelyt. Elsősorban egyházi megrendelésre színes üvegablakok tervezésével és készítésével foglalkoztak. Martyn Ferenc festőművész így írt Johan Hugóról, az 1945. októberében megjelent Dunántúli Naplóban: ,,Johan Hugót iskolái gondosan előkészítették az életre, a művészi hivatásra, de a festő műve nem kezdődött korán; amikor ecsethez nyúlt, tudta pontosan, hogy mit akar, ura volt eszközeinek. (...) De Johan kiváló eredményei birtokában csaknem egészen fölhagyott a festéssel, hogy szerkesztő erőit, kolorista képességeit más formában, más eszközökkel a színes üvegablak világában vesse latba. Ez az elhatározás valószínűleg itáliai utazásai alatt keletkezett. Magát a mesterséget Németországban tanulta, hogy aztán később a chartres-i katedrális remek színes ablakain kapja a legfelsőbb iskolát." 1930-ban a IV. monzai művészeti kiállításon nagydíjjal tüntették ki az Árkayné Sztehlo Lili tervei alapján Majoros Károllyal közösen kivitelezett Győr-gyárvárosi templom üvegfestményeit." Forrás: mohacsiak.blog.hu

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
467,53
500,00
Lakner Antal (1966-): Art mobile, human powere Biennale vehicles, 2001. 1:20 műanyag modell, jelzett és számozott (42/50) az eredeti karton csomagolásában. Ca. 8 cm hossz. A Velencei Biennále alkalmából kreált és használt jármű modell változata! / Antal Lakner (1966-): Art mobile, human powered Biennale vehicles, 2001. 1:20 plastic modell, signed and numbered (42/50) on its original box. Ca. 8 cm length. The original vehicle was produced for the Venice Biennale (La Biennale di Venezia) and was in usage there.
11052.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
285,71
305,56
Süss Nándor 1848 - 1921): Teodolit. Jelzett. 1900 körül. Korának megfelelő állapotban. m:30cm. A teodolit szögmérő műszer, két megirányzott pont közti szögtávolságot mér. Alapvetően a háromszögeléshez kifejlesztett műszer, amely azt használja ki, hogy a háromszög két szög és egy távolság ismeretében megrajzolható, koordinátái kiszámíthatóak. Sok esetben Albert Einstein (1879-1955) is rá hivatkozott.
11053.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,74
277,78
Orosz ikon: Szent Máté evangélista. XX. század első fele. Tojástempera, fa. Korának megfelelő sérülésekkel, kopásokkal. 44x37cm  A Monastery ikonok szent ikonjai képekkel elevenítik meg a szent történetét. Ez alól a mi Szent Máté-ikonunk sem kivétel. Amikor Máté, a vámos meglátta, hogy a vámszedőnél ül és adót szed az emberektől, Jézus felszólította: Kövess engem! Máté pedig mindent otthagyott és követte őt. A vámosokat a zsidók gyűlölték, mint hazájuk ellenségeit és a rómaiak barátait. Ezért Szent Máté nagy lakomát rendezett, amelyre meghívta Jézust és a többi tanítványt, akik buzgón hallgatták Krisztust.  A mennybemenetel után Szent Máté néhány évig Júdeában maradt, ahol megírta evangéliumát, és tanította honfitársait arra, hogy Jézus a próféták által megjövendölt igazi Messiás. Miután sok vidéken hirdette a hitet, vértanúhalált halt.
11054.

Orosz ikon: Szent Máté evangélista. XX. század első fele. Tojástempera, fa. Korának megfelelő sérülésekkel, kopásokkal. 44x37cm A Monastery ikonok szent ikonjai képekkel elevenítik meg a szent történetét. Ez alól a mi Szent Máté-ikonunk sem kivétel. Amikor Máté, a vámos meglátta, hogy a vámszedőnél ül és adót szed az emberektől, Jézus felszólította: "Kövess engem!" Máté pedig mindent otthagyott és követte őt. A vámosokat a zsidók gyűlölték, mint hazájuk ellenségeit és a rómaiak barátait. Ezért Szent Máté nagy lakomát rendezett, amelyre meghívta Jézust és a többi tanítványt, akik buzgón hallgatták Krisztust. A mennybemenetel után Szent Máté néhány évig Júdeában maradt, ahol megírta evangéliumát, és tanította honfitársait arra, hogy Jézus a próféták által megjövendölt igazi Messiás. Miután sok vidéken hirdette a hitet, vértanúhalált halt.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,74
277,78
Fajka János (1935): Lányok 1981, tűzzománc, hibátlan állapotban, igényes keretben 39×26 cm. 1935-ben született Nagykőrösön. Mesterei id. Rácz József, Dudás Jenő, Schubert Ernő és Rákosi Zoltán. Az Iparművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Tűzzománccal 1970 óta foglal­kozik. Munkáival szerepelt nemzetközi kiállításokon:Moszkva, Varsó,Nemzetközi Zománc Biennálé, Limoges stb. Mivel az alkotás folyamatában a teremtő szellemé a prioritás, előbb azt vizsgáljuk, bőgj a tartalmi-világnézeti princípium miként van jelen Fajka János művészetében. Nos, eddig megtett útja kétségbevonhatatlanná teszi a figurális ábrázolás iránti elkötelezettségét, hi­tét. Emberközpontú témáinak férfi-és nőalakjaihoz gyakran társít állatokat, pontosabban lovakat is. Ezek mitikus jelentései ősi erők atavisztikus felhangjaiban gyökereznek. Képei­nek szereplői találóan általánosított embertípusok, a rájuk jellemző tulajdonságokkal. Ecsery Elemér
11055.

Fajka János (1935): "Lányok" 1981, tűzzománc, hibátlan állapotban, igényes keretben 39×26 cm. 1935-ben született Nagykőrösön. Mesterei id. Rácz József, Dudás Jenő, Schubert Ernő és Rákosi Zoltán. Az Iparművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Tűzzománccal 1970 óta foglal­kozik. Munkáival szerepelt nemzetközi kiállításokon:Moszkva, Varsó,Nemzetközi Zománc Biennálé, Limoges stb. "Mivel az alkotás folyamatában a teremtő szellemé a prioritás, előbb azt vizsgáljuk, bőgj' a tartalmi-világnézeti princípium miként van jelen Fajka János művészetében. Nos, eddig megtett útja kétségbevonhatatlanná teszi a figurális ábrázolás iránti elkötelezettségét, hi­tét. Emberközpontú témáinak férfi-és nőalakjaihoz gyakran társít állatokat, pontosabban lovakat is. Ezek mitikus jelentései ősi erők atavisztikus felhangjaiban gyökereznek. Képei­nek szereplői találóan általánosított embertípusok, a rájuk jellemző tulajdonságokkal." Ecsery Elemér

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
259,74
277,78
Fajka János (1935): Pár vörösben, tűzzománc, hibátlan állapotban, igényes keretben 39×26 cm. Jelzett. 1935-ben született Nagykőrösön. Mesterei id. Rácz József, Dudás Jenő, Schubert Ernő és Rákosi Zoltán. Az Iparművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Tűzzománccal 1970 óta foglal­kozik. Munkáival szerepelt nemzetközi kiállításokon:Moszkva, Varsó,Nemzetközi Zománc Biennálé, Limoges stb. Mivel az alkotás folyamatában a teremtő szellemé a prioritás, előbb azt vizsgáljuk, bőgj a tartalmi-világnézeti princípium miként van jelen Fajka János művészetében. Nos, eddig megtett útja kétségbevonhatatlanná teszi a figurális ábrázolás iránti elkötelezettségét, hi­tét. Emberközpontú témáinak férfi-és nőalakjaihoz gyakran társít állatokat, pontosabban lovakat is. Ezek mitikus jelentései ősi erők atavisztikus felhangjaiban gyökereznek. Képei­nek szereplői találóan általánosított embertípusok, a rájuk jellemző tulajdonságokkal. Ecsery Elemér
11056.

Fajka János (1935): "Pár vörösben", tűzzománc, hibátlan állapotban, igényes keretben 39×26 cm. Jelzett. 1935-ben született Nagykőrösön. Mesterei id. Rácz József, Dudás Jenő, Schubert Ernő és Rákosi Zoltán. Az Iparművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el. Tűzzománccal 1970 óta foglal­kozik. Munkáival szerepelt nemzetközi kiállításokon:Moszkva, Varsó,Nemzetközi Zománc Biennálé, Limoges stb. "Mivel az alkotás folyamatában a teremtő szellemé a prioritás, előbb azt vizsgáljuk, bőgj' a tartalmi-világnézeti princípium miként van jelen Fajka János művészetében. Nos, eddig megtett útja kétségbevonhatatlanná teszi a figurális ábrázolás iránti elkötelezettségét, hi­tét. Emberközpontú témáinak férfi-és nőalakjaihoz gyakran társít állatokat, pontosabban lovakat is. Ezek mitikus jelentései ősi erők atavisztikus felhangjaiban gyökereznek. Képei­nek szereplői találóan általánosított embertípusok, a rájuk jellemző tulajdonságokkal." Ecsery Elemér

Kikiáltási ár:
95 000 Ft
246,75
263,89
Antik svájci Loga számológép, 15m skálahosszúságú hengeres tolózár, Daemen-Schmid of Uster, Zürich, 1900 körül, apró sérülésekkel. 20 x 62 cm A Loga Calculator AG-t 1900-ban Heinrich Daemen Schmid alapította, és a svájci kereskedelmi nyilvántartás szerint 2018-ig létezett, de már 1978-ban leállította az analóg matematikai eszközök gyártását. A vállalat székhelye kezdetben Zürichben, majd 1911-től a Zürich melletti Usterben volt. A Loga Calculator valószínűleg a világ vezető hengeres számológépgyártója volt. A cég 1,2 m; 2,4 m; 7,5 m; 10 m; 15 m és 24 m skálahosszúságú hengeres tolózárakat kínált. Hogy hány darab hengeres tolózárat gyártottak, nem ismert. A hengeres tolózárak mellett a Loga Calculator kör alakú tolózárakat is gyártott. A csúszószabályok datálása általában nehéz. A cég hagyatéka a Bázeli Egyetem Svájci Gazdasági Levéltárában található. / Vintage Swiss Loga Calculator, 15m cylindrical slide rule by Daemen-Schmid of Uster, Zurich, circa 1900, with minor damage. The Loga Calculator AG was founded in 1900 by Heinrich Daemen Schmid and existed according to the Swiss commercial register until 2018, but stopped manufacturing analog mathematical instruments as early as 1978. The company was initially based in Zurich, and from 1911 in Uster near Zurich. Loga Calculator was probably the worlds leading manufacturer of cylindrical slide rules. The company offered cylindrical slide rules with scale lengths of 1.2 m; 2.4 m; 7.5 m; 10 m; 15 m and 24 m. How many cylindrical slide rules were manufactured is unknown. In addition to cylindrical slide rules Loga Calculator has also produced circular slide rules. The dating of slide rules is generally difficult. The companys estate in the Swiss Economic Archives of the University of Basel does not contain any further details.
11057.

Antik svájci Loga számológép, 15m skálahosszúságú hengeres tolózár, Daemen-Schmid of Uster, Zürich, 1900 körül, apró sérülésekkel. 20 x 62 cm A Loga Calculator AG-t 1900-ban Heinrich Daemen Schmid alapította, és a svájci kereskedelmi nyilvántartás szerint 2018-ig létezett, de már 1978-ban leállította az analóg matematikai eszközök gyártását. A vállalat székhelye kezdetben Zürichben, majd 1911-től a Zürich melletti Usterben volt. A Loga Calculator valószínűleg a világ vezető hengeres számológépgyártója volt. A cég 1,2 m; 2,4 m; 7,5 m; 10 m; 15 m és 24 m skálahosszúságú hengeres tolózárakat kínált. Hogy hány darab hengeres tolózárat gyártottak, nem ismert. A hengeres tolózárak mellett a Loga Calculator kör alakú tolózárakat is gyártott. A csúszószabályok datálása általában nehéz. A cég hagyatéka a Bázeli Egyetem Svájci Gazdasági Levéltárában található. / Vintage Swiss Loga Calculator, 15m cylindrical slide rule by Daemen-Schmid of Uster, Zurich, circa 1900, with minor damage. The Loga Calculator AG was founded in 1900 by Heinrich Daemen Schmid and existed according to the Swiss commercial register until 2018, but stopped manufacturing analog mathematical instruments as early as 1978. The company was initially based in Zurich, and from 1911 in Uster near Zurich. Loga Calculator was probably the world's leading manufacturer of cylindrical slide rules. The company offered cylindrical slide rules with scale lengths of 1.2 m; 2.4 m; 7.5 m; 10 m; 15 m and 24 m. How many cylindrical slide rules were manufactured is unknown. In addition to cylindrical slide rules Loga Calculator has also produced circular slide rules. The dating of slide rules is generally difficult. The company's estate in the Swiss Economic Archives of the University of Basel does not contain any further details.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
129,87
138,89
11058.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,79
222,22
Orosz tetraptichon (4 oldalú fém ikon). Öntött patinázott bronz. 18x42cm. Az első három táblán a liturgiai év 12 főünnepe (Dodekaorton), az utolsón négy Istenanya-ábrázolás (Hodigitria, Eleussza, Orans) látható. Felül Krisztus keresztre feszítése, a Szentháromság és az Istenanya magasztalásának ábrázolása látható. Oroszország, 19. század. Ez az összecsukható tetraptichon négy összecsukható panelt tartalmaz, így a tetraptichon laposan összecsukható. A mű így egyfajta hordozható oltárképként funkcionál. A tetraptichon keresztény jelentőségén túlmenően a vallási felhangoktól függetlenül is jelentős művészi teljesítményről tanúskodik. A figurák erősen stilizáltak, a bizánci és a keleti ortodox művészet jellegzetességeit idézik. A figurákat ráadásul bőséges zománcozás veszi körül. Az üvegzománcot a bronzba öntött cellákba helyezték - szinte a champlevé zománcművészethez hasonlóan - különféle tekervényes lombozatú, arabeszk és geometrikus formákba. A hatás vizuálisan látványos és művészi kivitelezésű.
11059.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
181,82
194,44
11060.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
155,84
166,67
11061.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
181,82
194,44

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2022 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.