Tétel

Katalógusszám:

11379.
38. Lezárult nagyaukció
Aláírás

Kikiáltási ár:

40 000 Ft

18

Leírás:

A magyar futball és a Magyar Labdarúgók Szövetsége. 1897-1901-1925. Szerk.: Földessy János. Bp., 1926., Magyar Labdarúgók Szövetsége, (Hornyánszky Viktor-ny.), 670 p.+ 3 (kihajtható táblák) t. Első kiadás. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Az MLSZ 25 éves jubileuma alkalmából kiadott könyv. Benne a szerkesztőbizottsági tagok, és az MLSZ tiszteletbeli tagjainak neveivel, valamint az MLSZ elnökségének és tisztikar tagjainak neveivel az alapítástól a jubiláris évig. A Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, két lap kijár (214-219), de egyébként jó állapotban. Dr. terjékfalvi Parcher Félix (1876-1933) diplomata rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter, berni magyar követség vezetője (1921-1931) részére dedikált példány. ,,Méltóságos Terjékfalvi Parcher Félix meghatalmazott miniszter, Bernben. A Lausanne-i és berni győzelmek emlékére. Hálás tisztelettel A M. L. Sz. nevében a ... Bern 1929 ápril 14-én." Az aláírók között Földessy János (1888-1965) szövetségi kapitány, a könyv szerkesztőjének aláírásával, valamint a 1929. április. 14.-én a Svájc - Magyarország (4:5) labdarúgó mérkőzésen résztvevő válogatott labdarúgók aláírásaival, közte, Ströck Albert (1903-1971), Toldi Géza (1909-1985), Dénes József (1905-1936), Borsányi Ferenc (1902-1958), Kvasz János (1905-1970?), Weinhardt Ferenc (1903-1980), Fogl Károly (1895-1969), Opata Zoltán (1900-1982), Takács József (1904-1983), Emődi Rezső (Emmerling, 1903-1976), Hirzer Ferenc (Híres, 1902-1957), (Kompóti-) Kléber Gábor (1901-1973) aláírásaival, valamint Minder Frigyes (1880-1968) MLSZ háznagya, volt labdarúgó, és volt szövetségi kapitány, Mamusich Mihály (1888-1956) az MLSZ válogató bizottságának tagja, Nemzeti Sport munkatársa aláírásaival. Egy azonosítatlan aláírással. Rendkívül izgalmas, egyedül álló gyűjtői darab. / The Hungarian football and the Hungarian Football Federation. 1897-1901-1925. Edited by János Földessy. Bp., 1926, Hungarian Football Federation, 670 p. + 3 (openable tables) t. First Edition. With a lot of black-and-white photographs and a lot of information. The book was published on the occasion of the 25th anninversary of the Hungarian Football Federation. Gilt linen-binding, with little spots on the spine and little worn on the cover, two pages are coming out (214-219.) In good condition. With dedication to Phd. Félix Parcher of Terjékfalva, diplomat, Hungarian ambassador, the leader of the Hungarian Embassy in Bern, Switzerland. For the memory of the victorious match (Bern, 14. April. 1929, Switzerland - Hungary 4:5.) With the autograph signatures of János Földessy Hungarian national team manager, and the editor of the book, and the members of the Hungarian Football team (Albert Ströck, Géza Toldi, József Dénes, Ferenc Borsányi, János Kvasz (?), Ferenc Weinhardt, Károly Fogl, Zoltán Opata, József Takács, Rezsó Emődi (Emmerling), Ferenc Hirzer (Híres), Gábor (Kompóti-) Kléber. And with signatures of Frigyes Minder, and Mihály Mamusich, members of the Hungarian Football Federation. With one unidentified name and one questionable name. It is a very exciting, collectible item.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor