Aláírás

Tételek száma: 91

1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész autográf sorai feleségének címezve, valamint további neves festőművészek autográf aláírásaival: Markó Ernő (1868-1945); Déry Béla (1870-1932), a Nemzeti Szalon későbbi igazgatója; Rubovics Márk (1867-1947); Újházy Ferenc (1827-1921); további két beazonosítandó aláírással, munkácsi zsidó férfiakat ábrázoló képeslapon
11375.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89
28
1904 Fedák Sári (1879-1955) színésznő fotója Strelisky műterméből, a színésznő saját kezű dedikációjával Pásztor Árpád író, újságírónak, mint egyik darabjának címszereplője, szép állapotban, 21×13 cm
11376.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
31,17
33,33
cca 1920-1940 Nagy autogram gyűjtemény, 7 füzetben és 1 borítékban, beragasztott és bírt aláírásokkal, bennük számos nagyon neves vagy ismert művésszel, köztük: Thomas Mann, Jávor Pál, Uray Tivadar, Somlay Arthur, Várkonyi Zoltán, Vaszari János (festő), ifj. Latabár Árpád, Szőke Szakáll, Beregi Oszkár, Basilides Mária, Székely Mihály, Dayka Margit, Pethes Sándor, Gozon Gyula, Tolnay Klára, Kabos Gyula, Páger Antal, Fejtő Ferenc, Baktay Ervin, Mühlbeck Károly, Kassák Lajos, Szép Ernő, Gaál Mózes, Feleky Kamill és mások aláírásaival.
11377.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
363,64
388,89
1921-23 Csók István (1865-1961) festőművész és tanár, Lyka Károly (1869-1965) rektor és Balló Ede (1859-1936) festőművész és tanár autográf aláírásai Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész fényképes leckekönyvében, Képzőművészeti Főiskola, okmánybélyegekkel, papírfelzettel, vászonkötésben, jó állapotban
11378.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89
15
A magyar futball és a Magyar Labdarúgók Szövetsége. 1897-1901-1925. Szerk.: Földessy János. Bp., 1926., Magyar Labdarúgók Szövetsége, (Hornyánszky Viktor-ny.), 670 p.+ 3 (kihajtható táblák) t. Első kiadás. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Az MLSZ 25 éves jubileuma alkalmából kiadott könyv. Benne a szerkesztőbizottsági tagok, és az MLSZ tiszteletbeli tagjainak neveivel, valamint az MLSZ elnökségének és tisztikar tagjainak neveivel az alapítástól a jubiláris évig. A Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, két lap kijár (214-219), de egyébként jó állapotban.    Dr. terjékfalvi Parcher Félix (1876-1933) diplomata rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter, berni magyar követség vezetője (1921-1931) részére dedikált példány.  ,,Méltóságos Terjékfalvi Parcher Félix meghatalmazott miniszter, Bernben. A Lausanne-i és berni győzelmek emlékére. Hálás tisztelettel A M. L. Sz. nevében a ... Bern 1929 ápril 14-én.   Az aláírók között Földessy János (1888-1965) szövetségi kapitány, a könyv szerkesztőjének aláírásával, valamint a 1929. április. 14.-én a Svájc - Magyarország (4:5) labdarúgó mérkőzésen résztvevő válogatott labdarúgók aláírásaival, közte, Ströck Albert (1903-1971), Toldi Géza (1909-1985), Dénes József (1905-1936), Borsányi Ferenc (1902-1958), Kvasz János (1905-1970?), Weinhardt Ferenc (1903-1980), Fogl Károly (1895-1969), Opata Zoltán (1900-1982), Takács József (1904-1983), Emődi Rezső (Emmerling, 1903-1976), Hirzer Ferenc (Híres, 1902-1957), (Kompóti-) Kléber Gábor (1901-1973) aláírásaival, valamint Minder Frigyes (1880-1968) MLSZ háznagya, volt labdarúgó, és volt szövetségi kapitány, Mamusich Mihály (1888-1956) az MLSZ válogató bizottságának tagja, Nemzeti Sport munkatársa aláírásaival. Egy azonosítatlan aláírással. Rendkívül izgalmas, egyedül álló gyűjtői darab. /   The Hungarian football and the Hungarian Football Federation. 1897-1901-1925. Edited by János Földessy. Bp., 1926, Hungarian Football Federation, 670 p. + 3 (openable tables) t. First Edition. With a lot of black-and-white photographs and a lot of information. The book was published on the occasion of the 25th anninversary of the Hungarian Football Federation. Gilt linen-binding, with little spots on the spine and little worn on the cover, two pages are coming out (214-219.) In good condition.   With dedication to Phd. Félix Parcher of Terjékfalva, diplomat, Hungarian ambassador, the leader of the Hungarian Embassy in Bern, Switzerland. For the memory of the victorious match (Bern, 14. April. 1929, Switzerland - Hungary 4:5.)   With the autograph signatures of János Földessy Hungarian national team manager, and the editor of the book, and the members of the Hungarian Football team (Albert Ströck, Géza Toldi, József Dénes, Ferenc Borsányi, János Kvasz (?), Ferenc Weinhardt, Károly Fogl, Zoltán Opata, József Takács, Rezsó Emődi (Emmerling), Ferenc Hirzer (Híres), Gábor (Kompóti-) Kléber.   And with signatures of Frigyes Minder, and Mihály Mamusich, members of the Hungarian Football Federation. With one unidentified name and one questionable name.   It is a very exciting, collectible item.
11379.

A magyar futball és a Magyar Labdarúgók Szövetsége. 1897-1901-1925. Szerk.: Földessy János. Bp., 1926., Magyar Labdarúgók Szövetsége, (Hornyánszky Viktor-ny.), 670 p.+ 3 (kihajtható táblák) t. Első kiadás. Nagyon gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Az MLSZ 25 éves jubileuma alkalmából kiadott könyv. Benne a szerkesztőbizottsági tagok, és az MLSZ tiszteletbeli tagjainak neveivel, valamint az MLSZ elnökségének és tisztikar tagjainak neveivel az alapítástól a jubiláris évig. A Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen kis foltokkal, két lap kijár (214-219), de egyébként jó állapotban. Dr. terjékfalvi Parcher Félix (1876-1933) diplomata rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter, berni magyar követség vezetője (1921-1931) részére dedikált példány. ,,Méltóságos Terjékfalvi Parcher Félix meghatalmazott miniszter, Bernben. A Lausanne-i és berni győzelmek emlékére. Hálás tisztelettel A M. L. Sz. nevében a ... Bern 1929 ápril 14-én." Az aláírók között Földessy János (1888-1965) szövetségi kapitány, a könyv szerkesztőjének aláírásával, valamint a 1929. április. 14.-én a Svájc - Magyarország (4:5) labdarúgó mérkőzésen résztvevő válogatott labdarúgók aláírásaival, közte, Ströck Albert (1903-1971), Toldi Géza (1909-1985), Dénes József (1905-1936), Borsányi Ferenc (1902-1958), Kvasz János (1905-1970?), Weinhardt Ferenc (1903-1980), Fogl Károly (1895-1969), Opata Zoltán (1900-1982), Takács József (1904-1983), Emődi Rezső (Emmerling, 1903-1976), Hirzer Ferenc (Híres, 1902-1957), (Kompóti-) Kléber Gábor (1901-1973) aláírásaival, valamint Minder Frigyes (1880-1968) MLSZ háznagya, volt labdarúgó, és volt szövetségi kapitány, Mamusich Mihály (1888-1956) az MLSZ válogató bizottságának tagja, Nemzeti Sport munkatársa aláírásaival. Egy azonosítatlan aláírással. Rendkívül izgalmas, egyedül álló gyűjtői darab. / The Hungarian football and the Hungarian Football Federation. 1897-1901-1925. Edited by János Földessy. Bp., 1926, Hungarian Football Federation, 670 p. + 3 (openable tables) t. First Edition. With a lot of black-and-white photographs and a lot of information. The book was published on the occasion of the 25th anninversary of the Hungarian Football Federation. Gilt linen-binding, with little spots on the spine and little worn on the cover, two pages are coming out (214-219.) In good condition. With dedication to Phd. Félix Parcher of Terjékfalva, diplomat, Hungarian ambassador, the leader of the Hungarian Embassy in Bern, Switzerland. For the memory of the victorious match (Bern, 14. April. 1929, Switzerland - Hungary 4:5.) With the autograph signatures of János Földessy Hungarian national team manager, and the editor of the book, and the members of the Hungarian Football team (Albert Ströck, Géza Toldi, József Dénes, Ferenc Borsányi, János Kvasz (?), Ferenc Weinhardt, Károly Fogl, Zoltán Opata, József Takács, Rezsó Emődi (Emmerling), Ferenc Hirzer (Híres), Gábor (Kompóti-) Kléber. And with signatures of Frigyes Minder, and Mihály Mamusich, members of the Hungarian Football Federation. With one unidentified name and one questionable name. It is a very exciting, collectible item.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
103,90
111,11
18
1926 BEAC Kanári-szigeteki túrájának résztvevői által aláírt képeslap (Pluhár István, Stoffián János, Szántó, Kovács, Marcinkó, Boór)
11380.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,95
55,56
1928 Gróf Zselénszky/Zelenski Róbert (1850-1939) nagybirtokos, közgazdasági író, császári és királyi kamarás, főrendiházi tag saját kézzel írt képeslapja, saját kezű aláírásával, Santiago-ból, Chiléből, haza, Fótra, gróf Károlyi Lászlóné Apponyi Franciska (1879-1958) részére, 8x13 cm
11381.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89
1933 Debrecen, Mykyscha Taras zongoraestjének műsora a művész autográf aláírásával / autograph signature
11382.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89
1933 FTC algériai túrájáról hazaküldött képeslap aláírásokkal
11383.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
51,95
55,56
1934 Szeged, Fischer Annie zongoraestjének műsora a művész autográf aláírásával / autograph signature
11384.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89
1934 Engel István zongoraestjének műsora a művész autográf aláírásával
11385.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89
1934 Debrecen, Ungár Imre zongoraestjének műsora a művész autográf aláírásával / autograph signature
11386.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
13,89

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2022 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.