Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 9

A Felvidék és Kárpátalja hadtörténete. 1914-1918. Vitéz uzsoki Báró Szurmay Sándor bevezető soraival. Szerk.: De Sgardelli Caesar. Bp.,(1940), Athenaeum, 1 t. (Horthy Miklós színes portréja, címkép)+441 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. A 289-379. oldal között a tisztek és tisztjelöltek névsorával, életrajzukkal, a 381-441. oldal között a tisztek és tisztjelöltek fekete-fehér fotóival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szép, gyűjtői állapotban.
15140.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Almanach k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums Marinesektion. Hrsg. von der Redaktion der Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens. Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola, 1916.,(Wien, Gerold & Komp-ny.), VIII+746+10 p. Német nyelven. Táblázatokkal, és illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az elülső táblánál kissé laza fűzéssel.
15141.

Almanach k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums Marinesektion. Hrsg. von der Redaktion der "Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens. Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola, 1916.,(Wien, Gerold & Komp-ny.), VIII+746+10 p. Német nyelven. Táblázatokkal, és illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, az elülső táblánál kissé laza fűzéssel.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Bachó László, dezséri: Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Az Akadémia alapkőletételének százéves évfordulója alkalmából vitéz nemes Szinay Béla tábornok a M. Kir. Honvéd Ludovika Akadémia parancsnoka irányítása mellett írták: Ajtay Endre, dezséri Bachó László, Koschowitz Gyula, marczinfalvi Benda Gyula, Matterny István, vitéz Czékus Zoltán, Lenkei Géza, Dr. vitéz Balsay László, vitéz Rózsás József. Szerkesztette: - -. Bp., 1930. Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia, (Stádium-ny.),1003+5 p.+53 (közte 12 színes képtáblával) t. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon díszkötés, elülső táblán aranyozott dombornyomásos, a hátulsó táblán vaknyomásos díszítéssel, a borítón kis kopásnyomokkal, ezt leszámítva szép, gyűjtői állapotban.
15142.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
13
Henriquez Vince: A Cs. és Kir. 9. sz. Gróf Nádasdy huszárezred története 1940-1918. December, 1930, 204p + 1 nagy méretű térkép melléklet. Az Ezred Tisztikarának kiadása. Kiadói egészvászon kötés. Belső kötéstáblán ragasztónyom, egyébként szép állapotban.
15143.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
11
Móricz Pál: A magyar királyi honvéd 1868-1918. 88 egykorú képpel. Bp.,(1928),Athenaeum, 211+1 p. Gazdag szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15144.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Lovas Gyula: Utmutató a lovagias ügyek elintézéshez. Párbajszabályok. A Párbajvívás. Lovas (Röszler) Lajos eredeti rajzaival. A szerző, Lovas Gyula (1870-?) okleveles vívómester által tanítványának (Lenkey Gusztáv) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1898., Szerzői, 176+4 p. Korabeli reklámokkal. Átkötött félvászon-kötésben.
15145.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
A mi hőseink. Katonák. Katonáink hőstettei a világháborúban. Woinobich Emil vezetése alatt szerk. Veltzé Alajos. Közreműködtek: Reich Árpád és Sebők Zsigmond. A könyv díszítése Helbing Ferenc munkája. Bp., 1916., Franklin, 1 t. + 163 p. + 7 t. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, az elülső kötéstáblán Szent Koronás díszítéssel, az aranyozott cím körül nemzetiszín szalaggal ékített tölgyfakoszorús díszítéssel, intézményi bélyegzőkkel, a hátsó borítón egészen kis folttal, de ezektől eltekintve szép állapotban.
15146.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
Geml József: Mackensen Temesvárott. Írta és a Délmagyarországi Történelmi és Régészeti Muzeum Társulat-NAK 1916. április 16-ám tartott közgyűlésen felolvasta. Temesvár, 1916., Csanádegyházmegyei Könyvnyomda, 1 t.+49 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, hiányzó hátsó borítóval, kissé foltos borítóval.
15147.

Geml József: Mackensen Temesvárott. Írta és a "Délmagyarországi Történelmi és Régészeti Muzeum Társulat"-NAK 1916. április 16-ám tartott közgyűlésen felolvasta. Temesvár, 1916., Csanádegyházmegyei Könyvnyomda, 1 t.+49 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, hiányzó hátsó borítóval, kissé foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15
Nagy László: Magyar fegyverek 1630-1692. Temesvár, 1911. Csanádegyházmegyei Könyvnyomda. XII + 109 p. Művelődéstörténeti Értekezések 60. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel és borítóval.
15148.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft