Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 31

Windisch, Karl Gottlieb v(on): Geographie des Königreichs Ungarn I-II. Theil. Pressburg, 1780., Anton Löwe, VIII+4+395p.+2 (kihajtható, Johann Jakob Meyer (1749-1829) után Peter Paul Westermayer (1755-1820):  Presburg Posonium, rézmetszet, papír, jelzett a nyomaton, szakadt, 20x37 cm, Ofen, Buda, rézmetszet, papír, jelzett a nyomaton, javított, és kis szakadással, 20x37,5 cm) t. t.; 4+322 p. A címlapokon Clemens Kohl (1754-1807) rézmetszetű vignettáival, rajtuk a cseklészi Esterházy kastélyt és a dévényi várromot ábrázoló illusztrációkkal. Valamint Clemens Kohl (1754-1807) a budai víziváros mecsetét ábrázoló rézmetszetű illusztrációval. A könyvben rézmetszetű könyvdíszekkel. Német nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, két pótolt lappal (263/264.,265/266.), foltos lapélekkel, a lapokon kis folttal, a kötetben szereplő térkép hiányzik.
15000.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
11
Bölöni Farkas Sándor: Útazás Észak Amerikában. Kolozsvártt, 1834, Ifiabb Tilsch János tulajdona. Első kiadás Modern igényes egészvászon kötésbe átkötve, előzéklapon a könyvböl származó, a hazát éltető idézet korabeli kimásolása. Benne néhány kapcsolódó újságcíikk a szerző temetéséről, stb. Szép állapotban
15001.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
20
Kertész Róbert: Hajók és hősök I-II. köt. [Egybekötve.] 34 képpel és 2 térképpel. Bp., [1943.], Franklin, 155 p. +12 (fekete-fehér képtáblák,6 levélen) t., 133+1 p.+12 ( fekete-fehér képtáblák,6 levélen) t. Kiadói félvászon-kötésben, a borítón kis foltokkal, és kopásnyomokkal, az első kötéstáblán kis vetemedéssel.
15002.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
18
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A Nap rabszolgái I-II. köt. Kutatóutam a legsötétebb Afrikában. Fordította Révay József. Modern Utazók és Felfedezők Könyvtára. Bp., [1931.], Franklin, 168; 198+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet hátoldalán a borítón a egészen kicsit hullámos.   Ritka! A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára alsorozatának, Modern Utazók és Felfedezők Könyvtárának ritkább példánya.
15003.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
16
Várady Géza-Laky Imre: Novibazár. Szandzsák-Plevlje. Rajzok, elbeszélések és útleírások Törökország novibazári szandzsákjából az okkupációtól az annekszióig terjedő időből. Bp., 1912., Pátria, 270+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, egészen kis folttal, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Mihályi János, apsai: Máramarosi diplomák a XIV. és XV. századból. Egybegyüjté és jegyzetekkel kisérve kiadta --. Máramaros vármegye története. I. kötet. Unicus! Máramaros-Sziget, 1900. Mayer és Berger ny. X + 674 p. Korabeli bordázott és aranyozott gerincű félbőr kötésben, kissé kopott gerinccel és borítóval, előzéklapon ex libris bélyegzővel, címlapon ceruzás és tollas névbejegyzésekkel, néhány lapon ceruzás és tollas jelölésekkel, 47. oldalig a lapok széleinél apró sérülésekkel.
15005.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Mit élt át a Felvidék? Szerk.: Hangel László. Bp.,[1940], Felvidéki volt Politikai Foglyok Országos Érdekvédelmi Szövetsége, (Fővárosi-ny.), 686 p. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói kopott egészvászon-kötés, kissé foltos lapélekkel.
15006.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13
Sipos Zsigmond: Borzsova monographiája. Beregszász, 1911, Balogh Tamás-ny.,2+288+13 p. + 17 (közte 2 kihajtható leszármazási tábla) t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, gerinccel és címlappal, foltos borítóval, névbélyegzőkkel. Rendkívül ritka helytörténeti munka.
15007.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Alispáni jelentés Hajdu vármegye 1915./1916./1917. évi állapotáról. Bp., 1916-1918,Debrecen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata, 110+1; 108+1;98+1 p. Kiadói papírkötések, és kiadói félvászon-kötés, az egyik (1916) papírborító sérült, a másik papírborító (1917) alsó sarkán kis sérülés, intézményi bélyegzőkkel és címkékkel.
15008.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15009.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kerekes József: Az egerkörnyéki barlangvidék kialakulása. Különlenyomat a Barlangkutatás 1938. XVI. köt. 1. füzetéből. A szerző DEDIKÁLT példány. Bp., 1938., (Mérnökök Nyomdája-ny.), 89-139 p.+1 (kihajtható panoráma fotó) t. Szövegközti illusztrációkkal. + 3 melléklettel. Kiadói papírkötés, a szövegben tollas javításokkal.
15010.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
cca 1930 [Mandzsúriai] Souvenir Album. A Mandzsúriai vasúttársaság által kiadott propaganda-turisztikai album. Benne rendkívül érdekes korabeli fotókkal, állomásokkal, életképekkel, városokkal, és kivégzésekkel is. Kiadói haránt-alakú illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, javított fűzéssel,az első és az utolsó lapon szakadásokkal, a térképen szakadásokkal, 1+49(fekete-fehér fotókat tartalmazó kétoldalas lapok) sztl. lev. +1 (Map of South Manchuria Railway, kihajtható térkép,24x36 cm) t.
15011.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
16

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft