Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 9

La Viticulture de la Hongrie. (Magyarország szőlőtermesztése.) Écrit a loccasion de LExposition Nationale des vins arrangée Tátra-Lomnicz du 19-23 aout 1905. Par Eugene Drucker directeur de la Société. LIntroductuon redigé par Etienne Molnár membre du Directoire. Bp., 1905., Pátria, 2+87 p.+VI (Liste de Vins Exposés/a kiállított borok listája, kihajtható táblák) t. Francia nyelven. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált, valamint egy egészoldalas balaton térképpel. Benne a magyar borvidékek leírásaival, valamint a leírás végén az ismertebb borászok neveivel. A könyv végén a kihajtható táblákon a kiállított borok jegyzékével. A borító illusztrációja Barta E(rnő) (1878-1956) festő,grafikus munkája. Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, kissé kopott, szakadt borítóval, a gerinc sérült, hiányos, pár lap foltos, pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!
15225.

La Viticulture de la Hongrie. (Magyarország szőlőtermesztése.) Écrit a l'occasion de L'Exposition Nationale des vins arrangée Tátra-Lomnicz du 19-23 aout 1905. Par Eugene Drucker directeur de la Société. L'Introductuon redigé par Etienne Molnár membre du Directoire. Bp., 1905., "Pátria", 2+87 p.+VI (Liste de Vins Exposés/a kiállított borok listája, kihajtható táblák) t. Francia nyelven. Gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált, valamint egy egészoldalas balaton térképpel. Benne a magyar borvidékek leírásaival, valamint a leírás végén az ismertebb borászok neveivel. A könyv végén a kihajtható táblákon a kiállított borok jegyzékével. A borító illusztrációja Barta E(rnő) (1878-1956) festő,grafikus munkája. Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, kissé kopott, szakadt borítóval, a gerinc sérült, hiányos, pár lap foltos, pár lapon ceruzás bejelöléssel. Ritka!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Jacob Boltons Geschichte der merkwürdigsten Pilze mit 44 illuminirten Kupfern. Erter Theil Dr. Carl Ludwig Wildenow: Aus den Englischen mit Anmerckungen von: - -. Historia Fungorum circa Halifax sponte nascentium. Tomi IV. Berlin, 1795., In der Buchhandlung des Geh. Commercien Raths Pauly, 1+1 (kézzel színezett rézmetszetű díszcímlapok) t.+III-XII+3-68 p.+44 (kézzel színezett rézmetszetű táblák) t. Német nyelven. Nagyon gazdag kézzel színezett rézmetszetű táblákkal illusztrált, rajtuk különféle gombákkal. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, a gerincen zöld címkékkel, az előzéklapokon vízjelekkel, a borítón és a gerincen kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15226.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
22
Kalo Péter: A méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, s megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Modern egészbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok hiányoznak.  Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.
15227.

Kalo Péter: A' méhtartásnak külömbféle tartományokra, környékekre, és esztendőkre alkalmaztatott igen könnyű, hasznos, és gyönyörűséges módgya, mellyet hazájának hasznára öszveszedett, 's megpróbált, és maga tulajdon hosszas tapasztalásai utánn kiadott - - az orvosi tudományok' doktora. Eger, 1816, Érseki Fő Oskolák' betűivel, 4+XII+18+470+475-476 p.+3 t. Modern egészbőr-kötés, az összes lapot igényesen restaurálták, mert a lapok egy része sérült volt,, a címlap és a 471/472.,473/474. lapok hiányoznak. Kalo Péter írt elsőként magyarul könyvet a méhészetről, amely 1816-ban jelent meg. A mezőkövesdi Kalo családnak 2011-ben táblát avattak a Mezőkövesden. Így is emlékezve Kalo Péterről.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
10
Magyarország Földmívelése 1896. Kiadja: A Földmívelésügyi M. Kir. Minister. Bp., 1896., Hornyánszky Viktor, XX+892+1 p. Többek között Inkey Béla, Szinyei-Merse József, Tormay Béla, Landgraf János, Cserháti Sándor, Szilassy József, Lónyay Ferencz, Döhrmann Henrik és Egerváry Gyula írásaival egyebek mellett a sertés-, selyem- és méhtenyésztés, a halászat, vadászat, lótenyésztés, szőlőművelés és borászat témaköreiben. Kiadói egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, a gerincen folttal, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen régi címkenyomokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
15228.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Kopper Adolf: Pálinkafőzés takarmány- és konzervgyártás. Írta: - -. Bp., 1918., Pátria-ny., XV+443 p. + 2 (kihajtható táblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza kötéssel, hiányzó szennylapokkal.
15229.

Kopper Adolf: Pálinkafőzés takarmány- és konzervgyártás. Írta: - -. Bp., 1918., "Pátria"-ny., XV+443 p. + 2 (kihajtható táblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza kötéssel, hiányzó szennylapokkal.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Zilahy Ágnes: Valódi magyar szakácskönyv. Bp., 1916, Singer és Wolfner, 296 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, helyenként foxing foltos lapokkal, alsó címlap sarkán kis hiánnyal.
15230.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
10
Zilahy Ágnes: Erdélyi konyha. - - valódi magyar szakácskönyv. Bp., 1926, Singer és Wolfner, 254 p. Nyolcadik javított s a befőttekről szóló résszel megbővített kiadás. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
15231.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mit főzzek holnap, ebédre, vacsorára? Megmondja a Prometheus szakácskönyv. Szerk. és kiadja: - -. Bp.,én., Edinger Arthur és Tsa, 32 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, 1940-es ajándékozási sorokkal a címlapon.
15232.

Mit főzzek holnap, ebédre, vacsorára? Megmondja a "Prometheus" szakácskönyv. Szerk. és kiadja: - -. Bp.,én., Edinger Arthur és Tsa, 32 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, 1940-es ajándékozási sorokkal a címlapon.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Gruber Lajos: A rabélelmezés. A Magyar Jogászegylet börtönügyi bizottságának 1888. évi junius hó 1-én tartott ülésében előadta, bővítette és függelékkel ellátta. Különlenyomat az Ügyvédek Lapjából. Bp., 1901., Pfeifer Nándor, (Bp., Márkus Samu-ny.), 86 p. Benne receptekkel, adagokkal, étlapokkal is. Részletes, izgalmas olvasmány. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán apró, és a hátsó borítón, és a gerincen hiánnyal. Ritka!
15233.

Gruber Lajos: A rabélelmezés. A Magyar Jogászegylet börtönügyi bizottságának 1888. évi junius hó 1-én tartott ülésében előadta, bővítette és függelékkel ellátta. Különlenyomat az "Ügyvédek Lapjából." Bp., 1901., Pfeifer Nándor, (Bp., Márkus Samu-ny.), 86 p. Benne receptekkel, adagokkal, étlapokkal is. Részletes, izgalmas olvasmány. Kiadói papírkötés, az elülső borító sarkán apró, és a hátsó borítón, és a gerincen hiánnyal. Ritka!

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft