Könyvek: Jog

Tételek száma: 12

15055.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15056.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Büntetőjogi dolgozatok. Wlassics Gyula születése hatvanadik évfordulójának ünnepére. Szerk.: Nemzetközi Büntetőjogi Egyesület magyar csoportja. Bp., 1912., Franklin, 8+312 p. Benne Angyal Pál, Baumgarten Izidor, Baumgarten Nándor, Berger Miksa, Degré Lajos, Degré Miklós, Finkey Ferenc, Friedmann Ernő, Heil Fausztin, Edvi Illés Károly, Lengyel Aurél, Moravcsik Ernő Emil, Németh Ödön, Pekáry Ferenc, Schächter Miksa, Szászy Béla, és Vámbéry Rusztem írásaival. Bellyei Rickl Gyula előszavával. Átkötött félvászon-kötés, tulajdonosi névbélyegzőkkel (Gonda József István ügyvéd), aláhúzásokkal, kopott borítóval és gerinccel, a hátsó borítón kis sérüléssel. Ritka!
15057.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Magyary Zoltán: Magyar közigazgatás. A közigazgatás szerepe a XX. sz. államában. A magyar közigazgatás szervezete, működése és jogi rendje. Bp., 1942., Kir. M. Egyetemi Nyomda, XV+1+675 p.+9 (kihajtható térképek) t. +2 (kihajtható táblázat) t. + 1 (melléklet) t. Átkötött kopott félvászon-kötés, névbejegyzéssel (Eördögh Bertalan 1944.)
15058.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dr. Illés József: A magyar házassági vagyonjog az Árpádok korában. Bp., 1900., Grill Károly, (Markus Samu-ny.),66+1 p. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel.   A szerző, viski Illés József (1871- 1944) jogász, jogtörténész, politikus által DEDIKÁLT példány. Bélának Jóska.
15059.

Dr. Illés József: A magyar házassági vagyonjog az Árpádok korában. Bp., 1900., Grill Károly, (Markus Samu-ny.),66+1 p. Átkötött félvászon-kötés, névbejegyzéssel. A szerző, viski Illés József (1871- 1944) jogász, jogtörténész, politikus által DEDIKÁLT példány. "Bélának Jóska."

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Dr. Beck Salamon: Kötelemvalósulás. A Polgári Jog Könyvtára. A szerző, Dr. Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, ügyvéd, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 1927., Pesti Lloyd-Társulat, 61 p. Átkötött félvászon-kötés, aláházásokkal, bejelölésekkel.
15060.

Dr. Beck Salamon: Kötelemvalósulás. A "Polgári Jog" Könyvtára. A szerző, Dr. Beck Salamon (1885-1974) jogtudós, ügyvéd, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Bp., 1927., Pesti Lloyd-Társulat, 61 p. Átkötött félvászon-kötés, aláházásokkal, bejelölésekkel.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15061.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
1844 Jelentése az ősiség tárgyában kiküldött országos választmánynak. 40p. Korabeli papírborítékban
15062.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
1844 Törvényjavaslat a honosításrul s a külföldiekről 4p
15063.

1844 Törvényjavaslat a' honosításrul 's a' külföldiekről 4p

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Hajnik Imre: Bevezetés a magyar alkotmány- és jogtörténelembe. Magyar Alkotmány- és Jogtörténelem I. köt. Pest, 1869., Heckenast Gusztáv, 4+38 p. Kiadói papírkötés, foxing foltos lapokkal, a gerincen egészen kis szakadással.
15064.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gróf Tisza István képviselőházi beszédei. II. köt.: Először miniszterelnök küzdelem a parlamentarizmus. Első rész (1903 november 3. - 1904. október 4.) Bevezetéssel és magyarázó jegyzetekkel ellátta: Barabási Kun József. A bevezető, és magyarázó jegyzetek írója, Dr. Barabási Kun József (1875-1946) jogászprofesszor által Dr. Traeger Ernő (Ernest Träger, 1887-1971) osztrák-magyar családból származó jogász, politikus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1933., MTA,(Budapesti Hírlap-ny.), XXIV+824 p. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés, intézményi bélyegzéssel.
15065.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Molnár Kálmán: Alkotmányos jogrendünk és a közjogi provizorium. A szerző, Molnár Kálmán (1881-1961) jogász, jogtudós, egyetemi tanár, közíró, politikus által DEDIKÁLT példány. Pécs, 1926., Dunántúl Rt. Egyetemi Nyomdája, 29+2 p. Kiadói papírkötés.
15066.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft