Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 37

Kodály Zoltán: Énekszó. Dalok népi versekre. Dohnányi Ernő zeneszerző részére szóló dedikációval ellátott, számozott, aláírt példány. Bp., 1921. Rózsavölgyi. 67 p. Bordázott, metszett aranyozott egészbőr kötésben. Megjelent 1000 példányban, ebből 100 számozott merített papíron. Példányunk a 3. számú, Kodály által aláírt példány. Metszés és nyomás: Pesti Nyomda. Korabeli, aranyozott, kissé sérült egészbőr kötésben.  A két szerző néhány pályafutása szinte együtt indult, kezdeti sikereik ideje közel esik egymáshoz. Bartókkal és Dohnányival együtt Kodály is a zenei direktórium tagja volt a Tanácsköztársaság alatt, de ez későbbi népszerűségét, sikerét nem árnyékolta be.. Zenetörténeti kuriózum.
15160.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
26
Kozma Lajos Exlibrisei. Bp., 1909, A ,,Ház. (Világosság ny.). Címlap + rajzos előzék, 30t. (ex librisek), [1]p. + előzék. Kiadói, gerincén javított papírborítóval, jó állapotú illusztrált karton tékában.
15161.

Kozma Lajos Exlibrisei. Bp., 1909, A ,,Ház". (Világosság ny.). Címlap + rajzos előzék, 30t. (ex librisek), [1]p. + előzék. Kiadói, gerincén javított papírborítóval, jó állapotú illusztrált karton tékában.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Varga Nándor Lajos: A fametszet. Könyv a fametszet mesterségéről és történetéről, közel 200 képpel (színes fametszetekkel), színes kezdőbetűkkel. Bp., 1940, Szerzői, (O(rszágos) M(agyar) Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya-ny.), VI+381+2 p.+LXI t. (A számozás LXII táblát jelez, de valójában csak LXI tábla van benne, de így teljes, fametszetek, 2 kétlapos, 2 színes)+2+513-519+6 p.(Oldalszámozáson belül 66 egészoldalas képpel, eredeti fametszettel (4 színes, 2 kétlapos.) Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos felső lapélekkel, a címlapon névbejegyzéssel.   A grafikai sokszorosítási eljárásokról szóló magyar szakirodalom egyik alapműve, benne Molnár C. Pál, Gáborjáni Szabó Kálmán, Zsögödi Nagy Imre, Gy. Szabó Béla és mások munkáival. Megjelent 100 számozott, és 200 számozatlan példányban. Ez számozatlan példány.
15162.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Márffy Ödön művészete. Pátzay Pál bevezetésével. Márffy Ödön és Pátzay Pál által aláírt! Képzőművészek Új Társasága (,,KUT) monográfiái I. Berlin, [1928], Paul Gordon. (Bíró Miklós ny., Bp.). 1t. (színes címkép reprodukció), 14p., 32 fekete-fehér tábla (reprodukció). Megjelent 500 példányban magyar nyelven, amiből ez a 30., kézzel számozott példány. Kiadói papírkötésben, kiadói papírborítóval, gerinc alján szakadással, borítón néhány apró szakadással, hátsó felén két apró folttal, előzéklapokon néhány kisebb folttal.
15163.

Márffy Ödön művészete. Pátzay Pál bevezetésével. Márffy Ödön és Pátzay Pál által aláírt! Képzőművészek Új Társasága (,,KUT") monográfiái I. Berlin, [1928], Paul Gordon. (Bíró Miklós ny., Bp.). 1t. (színes címkép reprodukció), 14p., 32 fekete-fehér tábla (reprodukció). Megjelent 500 példányban magyar nyelven, amiből ez a 30., kézzel számozott példány. Kiadói papírkötésben, kiadói papírborítóval, gerinc alján szakadással, borítón néhány apró szakadással, hátsó felén két apró folttal, előzéklapokon néhány kisebb folttal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
18
Szentpál Olga/Rabinovszky Márius, Dr.: Tánc. A mozgásművészet könyve. Dedikált példány Elza von Dohnányi-Galafrés, Dohnányi Erő felesége részére.  Budapest, 1928, Általános Nyomda Könyv- és Lapkiadó Rt. kiadása és nyomása, 100 p. + [6] p. + [27] t.: ill. Első kiadás. Kiadói, erősen sérült papírborítóval
15164.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
Lucien Hervé. A művész, Lucien Hervé (Elkán László (1910-2007) által DEDIKÁLT példány. Szerk.: Batár Attila, Sasvári Edit. Székesfehérvár, 2001., Szent István Király Múzeum/Musée Roi Sain Etienne, 98+2 p. A művész munkáinak fekete-fehér és színes reprodukcióival gazdag illusztrált magyar és francia nyelvű fotóművészeti kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés. /  Lucien Hervé exhibiton catalog with autograph signature of Lucien Hervé (1910-2007.) Edited by Attila Batár, Edit Sasvári. Székesfehérvár, 2001., Musée Roi Sain Etienne, 98+2 p. With lot of black-and-white and colorful photographs. Paperbinding.
15165.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Hajas Tibor: Szövegek. Bp., 2005. Enciklopédia kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Szalaggal. Az avantgarde hazai nagy alakjának összegyűjtött munkái.
15166.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Gross Arnold emlékkönyve. A művész, Gross Arnold (1929-2015) egyedi, rajzos dedikációjával. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra, 16 sztl. lev. A művész munkáinak reprodukcióival rendkívül gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
15167.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (411./600) példány. A könyv szerkesztője, Jankovics József (1949-2021) irodalomtörténész által Tusor Péter (1967- ) történész, filológus részére DEDIKÁLT példány. A Szép magyar könyv verseny díjával és a Színházi világtalálkozó (Novi Sad) legszebb színházi könyve díjjal kitüntetett kötet. A jezsuiták 1619-től 1773-ig, a rend feloszlatásáig rendszeresen tartottak színi előadásokat, kezdetben latinul, majd magyar, német és szlovák nyelven. A gazdagon illusztrált, reprezentatív kivitelű könyv azt az 1676-1710 között keletkezett díszletterv-kollekciót mutatja be, amely a soproni Storno család hagyatékából került az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szcenikai tárába az 1960-as években. (Forrás: Enciklopédia Kiadó - enciklopediakiado.hu)
15168.

The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (411./600) példány. A könyv szerkesztője, Jankovics József (1949-2021) irodalomtörténész által Tusor Péter (1967- ) történész, filológus részére DEDIKÁLT példány. A Szép magyar könyv verseny díjával és a Színházi világtalálkozó (Novi Sad) legszebb színházi könyve díjjal kitüntetett kötet. "A jezsuiták 1619-től 1773-ig, a rend feloszlatásáig rendszeresen tartottak színi előadásokat, kezdetben latinul, majd magyar, német és szlovák nyelven. A gazdagon illusztrált, reprezentatív kivitelű könyv azt az 1676-1710 között keletkezett díszletterv-kollekciót mutatja be, amely a soproni Storno család hagyatékából került az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szcenikai tárába az 1960-as években." (Forrás: Enciklopédia Kiadó - enciklopediakiado.hu)

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Pigler, Andor: Barockthemen. Eine Auswahl von Verzeichnissen zur Ikonographie des XVII. und XVIII. Jahrhunderts. I-III. köt. Bp., 1974, Akadémiai. 556 + 650 + 344 p. Német nyelven. Második, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, mindhárom kötet védőborítóján apró szakadással, máskülönben jó állapotban.
15169.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Knapp Éva: Gyönyörű volt szál alakja. Szent István király ikonográfiája a sokszorosított grafikában a XV. századtól a XIX. század közepéig. Bp., 2001., Borda, 361 p.+ 2 (Errata.) sztl. lev. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 600 példányban.
15170.

Knapp Éva: "Gyönyörű volt szál alakja." Szent István király ikonográfiája a sokszorosított grafikában a XV. századtól a XIX. század közepéig. Bp., 2001., Borda, 361 p.+ 2 (Errata.) sztl. lev. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 600 példányban.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
A mű és alkotója. A magyar festészet és szobrászat írásban és képben. Pittori e scultori dUngheria. Szerk.: Csókássy István. Bp., 1933, Hornyánszky Viktor, 144+70 (fekete-fehér képtáblák)+2 t.Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Magyar és olasz nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, a kartontokon kis szakadással és címfelirattal, de összességében szép állapotban.
15171.

A mű és alkotója. A magyar festészet és szobrászat írásban és képben. Pittori e scultori d'Ungheria. Szerk.: Csókássy István. Bp., 1933, Hornyánszky Viktor, 144+70 (fekete-fehér képtáblák)+2 t.Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Magyar és olasz nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói kartontokban, a kartontokon kis szakadással és címfelirattal, de összességében szép állapotban.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft