Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 51

Radnóti Miklós - Vas István: Guillaume Apollinaire válogatott versei. Szerkesztette: - -. Cs. Szabó László tanulmányával Pablo Picasso rajzával. Flora Mundi VI. Bp., 1940., Vajda János Társaság, 1 t.+74+3 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, de belül jó állapotban.   Az egyik szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Kolb Jenő (1898-1959) kritikus, művészeti író részére DEDIKÁLT példány. Kolb Jenőnek barátsággal, híve Radnóti Miklós.
15345.

Radnóti Miklós - Vas István: Guillaume Apollinaire válogatott versei. Szerkesztette: - -. Cs. Szabó László tanulmányával Pablo Picasso rajzával. Flora Mundi VI. Bp., 1940., Vajda János Társaság, 1 t.+74+3 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, de belül jó állapotban. Az egyik szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Kolb Jenő (1898-1959) kritikus, művészeti író részére DEDIKÁLT példány. "Kolb Jenőnek barátsággal, híve Radnóti Miklós."

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
810,81
882,35
11
(Boncza Berta, Márffyné), Csinszka versei. Aláírt és dedikált, sorszámozott példány 50/350. Dohnányi Ernő zeneszerző hagyatékából.  Vészi József bevezető írásával. Márffy Ödön rajzával. (Bp., 1931. Általános Ny.) 61 [3] p. lapszámozáson belül Márffy Ödön Csinszkát ábrázoló portréjával. Első kiadás! Kiadói, kissé sérült papírborítóval
15346.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
21
15347.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Harsányi Kálmán: Napi témák, örök problémák. Az illusztrátor, Sassy Attila Aiglon részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1911,(Szatmárnémeti, Pázmány-Sajtó-ny.), 1 (díszcímlap)+ 120 p.+7 t. Sassy Attila Aiglon egy illusztrációjának 9 reprodukciójával (díszcímlap, egy oldalszámozáson belüli, 7 különféle színváltozatú.) Kiadói pergamen-kötésben, az elülső borítón Sassy Attila Aiglon illusztrációjával, Hochwir Ferenc-kötés, aranyozott felsőlapélekkel, benne néhány foltos lappal (kb. 5 lap), kissé foltos borítóval.   Kézzel számozott (6./100) példány. A szerző, Harsányi Kálmán (1876-1929) író, drámaíró, kritikus által Sassy Attila Aiglon (1880-1967) grafikus, festőművész, a könyv illusztrátora részére szóló DEDIKÁLT, dátumozott (B(uda)pest 1911 dec. 24.) példány. Könyvárusi forgalomba nem kerül. Csupán a 61-100 számú példányok szerezhetők meg.  Valamint az elülső tábla belsején Sassy Attila Aiglon saját ex libris-szével, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8x8 cm
15348.

Harsányi Kálmán: Napi témák, örök problémák. Az illusztrátor, Sassy Attila 'Aiglon' részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1911,(Szatmárnémeti, Pázmány-Sajtó-ny.), 1 (díszcímlap)+ 120 p.+7 t. Sassy Attila 'Aiglon' egy illusztrációjának 9 reprodukciójával (díszcímlap, egy oldalszámozáson belüli, 7 különféle színváltozatú.) Kiadói pergamen-kötésben, az elülső borítón Sassy Attila 'Aiglon' illusztrációjával, Hochwir Ferenc-kötés, aranyozott felsőlapélekkel, benne néhány foltos lappal (kb. 5 lap), kissé foltos borítóval. Kézzel számozott (6./100) példány. A szerző, Harsányi Kálmán (1876-1929) író, drámaíró, kritikus által Sassy Attila 'Aiglon' (1880-1967) grafikus, festőművész, a könyv illusztrátora részére szóló DEDIKÁLT, dátumozott (B(uda)pest 1911 dec. 24.) példány. "Könyvárusi forgalomba nem kerül. Csupán a 61-100 számú példányok szerezhetők meg." Valamint az elülső tábla belsején Sassy Attila 'Aiglon' saját ex libris-szével, klisé, papír, jelzett a dúcon, 8x8 cm

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
38
Kodály Zoltán: A magyar népzene.  Dohnányi Ernőnek dedikált példány! Ernőnek, régi barátsággal. Zoltán. Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói, papírkötés. Kissé szamárfüles.
15349.

Kodály Zoltán: A magyar népzene. Dohnányi Ernőnek dedikált példány! "Ernőnek, régi barátsággal. Zoltán." Bp., 1939, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói, papírkötés. Kissé szamárfüles.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
45
Fekete István: A koppányi aga testamentuma. Győry Miklós rajzaival. Bp., 1963., Móra, 198 p. Negyedik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.   A szerző, Fekete István (1910-1970) által aláírt példány.
15350.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
36
Werner Schelle: Hajsza egy gázálarc után. Bűnügyi regény. Ford.: Urai Dezső. Bp., én., Tolnai. Kiadói kopott aranyozott egészvászon-kötés.   Fekete István (1910-1970) író tulajdonosi névbejegyzésével.
15351.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Illés Béla: Ég a Tisza. Regény. Kún Béla előszavával.; Ég a Tisza. Regény II. rész.; Ég a Tisza. Regény III. rész. [Egy kötetben.] Moszkva-Leningrád., 1930-1932-1933, A Szovjetunióban Élő Külföldi Munkások Kiadó-Vállalata, 7-214+2; 147; 162+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, az első résznél a címlap után két lap hiányzik.   A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas (1950, 1955) író, újságíró kettős(!) dedikációjával.   1. Kun Béla (1886-1938/1939) kommunista politikus, újságíró, a Magyarországi Tanácsköztársaság vezetője, külügyi és hadügyi népbiztos részére dedikált példány, dátumozva (Moszkva, 1934. III. 21.)   2. Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány, dátumozva: 1956. okt. 20.   Kun Béla 1920 után külföldre emigrált, több helyen folytatott agitációs tevékenységet Európában,és a Kommunista Internacionálé végrehajtó bizottságának a tagja (1921-1936.) A 30-as években Moszkvában élt. Akárcsak Illés Béla is, aki dedikálta a harcostársnak a művet 1934-ben. Később 1937-ben Sztálin parancsára Kun Bélát letartoztatták és valamikor 1938-ban vagy 1939-ben kivégezték. Később Kun Béla hagyatékának egy része (?) kerülhetett Gábor Viktorhoz valamilyen formában, akinek az 1956-os események előtt dedikálta a könyvet (ismét) a szerző.
15352.

Illés Béla: Ég a Tisza. Regény. Kún Béla előszavával.; Ég a Tisza. Regény II. rész.; Ég a Tisza. Regény III. rész. [Egy kötetben.] Moszkva-Leningrád., 1930-1932-1933, A Szovjetunióban Élő Külföldi Munkások Kiadó-Vállalata, 7-214+2; 147; 162+1 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, az első résznél a címlap után két lap hiányzik. A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas (1950, 1955) író, újságíró kettős(!) dedikációjával. 1. Kun Béla (1886-1938/1939) kommunista politikus, újságíró, a Magyarországi Tanácsköztársaság vezetője, külügyi és hadügyi népbiztos részére dedikált példány, dátumozva (Moszkva, 1934. III. 21.) 2. Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány, dátumozva: 1956. okt. 20. Kun Béla 1920 után külföldre emigrált, több helyen folytatott agitációs tevékenységet Európában,és a Kommunista Internacionálé végrehajtó bizottságának a tagja (1921-1936.) A 30-as években Moszkvában élt. Akárcsak Illés Béla is, aki dedikálta a 'harcostársnak' a művet 1934-ben. Később 1937-ben Sztálin parancsára Kun Bélát letartoztatták és valamikor 1938-ban vagy 1939-ben kivégezték. Később Kun Béla hagyatékának egy része (?) kerülhetett Gábor Viktorhoz valamilyen formában, akinek az 1956-os események előtt dedikálta a könyvet (ismét) a szerző.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
38
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. A szerző, Karinthy Frigyes (1887-1938) által aláírt példány. Karinthy Frigyes Munkái I. köt. Bp., én., Athenaeum, 373 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült, javított gerinccel.
15353.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
27
15354.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
[Verseghy Ferenc (1757-1822)]: Ungarische Sprachlehre zum Gebrauche der ersten Lateinischen und Nationalschulen im Königreiche Ungarn, und anderen Kronländern. Ofen (Buda), 1817., Gedruckt mit Königlichen Ungar. Universitätschriften. XXX+2+527 p. Első kiadás. Német és magyar nyelven. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, a címlapon bejegyzéssel, régi intézményi bélyegzéssel, kissé foltos lapokkal, néhol ceruzás bejelöléssel.
15355.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
[James Fenimore] Cooper: Az utolsó mohikán. Angol regény. Első és második rész. Ford.: Gondol Dániel. [Egybekötve.] Pest, 1845., Hartleben Konrád Adolf,(Özv. Straussné és Sommer-ny.), IV+5-231;301 p. Első magyar kiadás. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, néhány lapon szamárfüllel.    Modrovich Ignác (1810-1895) rácalmási földbirtokos, fejér megyei főszolgabíró (1834-1848), 1848-as megyei forradalmi bizottmányi tag possessori névbélyegzőjével, és névbejegyzéseivel.
15356.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft