Tétel

Kikiáltási ár:

400 000 Ft

Leírás:

Eucharius Roesslin / Rößlin: Kreuterbuch, von aller Kreuter, Gethier, Gesteine und Metal, Natur, nutz und gebrauch. Franckenfurt am Meyn 1538: Christian Egenolph.1 t + (10) p. + 319 p. + (4)p. (3 lap hiány: 17-20, 37-38) Fűzve korabeli papírkötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a borítón egészen apró lyukakkal, a címlapon több kis lyukkal, benne javított, restaurált lapokkal, valamint a lapok egy részén lapszéli szakadásokkal, kis lyukakkal, kis sérülésekkel, foltos lapokkal. Rengeteg kézzel színezett fametszetű illusztrációval. Roesslin a hasonló nevű Frankfurti városi orvos fia a kor közismert orvosi és gyógyszerészeti ismereteit szedte csokorba és illusztrálta / Early medical and pharmaceutical book with numerous hand colored wood plate engravings. 3 pages missing. (17-20, 37-38) https://www.mmbm.ch/roesslin.html

Megosztás:

Tétel fotót készítette : nagy_andras