Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 8

Eucharius Roesslin / Rößlin: Kreuterbuch, von aller Kreuter, Gethier, Gesteine und Metal, Natur, nutz und gebrauch. Franckenfurt am Meyn 1538: Christian Egenolph.1 t + (10) p. + 319 p. + (4)p. (3 lap hiány: 17-20, 37-38) Fűzve korabeli papírkötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, a borítón egészen apró lyukakkal, a címlapon több kis lyukkal, benne javított, restaurált lapokkal, valamint a lapok egy részén lapszéli szakadásokkal, kis lyukakkal, kis sérülésekkel, foltos lapokkal. Rengeteg kézzel színezett fametszetű illusztrációval. Roesslin a hasonló nevű Frankfurti városi orvos fia a kor közismert orvosi és gyógyszerészeti ismereteit szedte csokorba és illusztrálta / Early medical and pharmaceutical book with numerous hand colored wood plate engravings. 3 pages missing. (17-20, 37-38)  https://www.mmbm.ch/roesslin.html
15245.

Kikiáltási ár:
400 000 Ft
1 081,08
1 176,47
Galambos Márton: Gyógyszertan állatorvosok és mezei gazdák számára. Több százra menő vény- (recept) példával ellátva. Pest, 1871. Heckenast. XV, 428 l. 1 lev. Korabeli, kopott félbőr kötésben. XV. + 426 p. + I. Elején foltos lapokkal. Ritka!
15246.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
15247.

Kikiáltási ár:
44 000 Ft
118,92
129,41
[Jaszlinszky András (1715-1783)] Andreas Jaszlinszky: Institutionum Physicae Pars Altera, seu physica particularis ... Tyrnaviae [Nagyszombat], 1756, Typis Academicis Societetis Jesu, 341+1+8 p. + 8 (kihajtható rézmetszetű képtáblák) t. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, a gerincen piros címkével, festett lapélekkel, kopott borítóval, a táblák gyűröttek, rongyosak, közte javítottak is, és kissé sérült is, de meg vannak (!), ex libris névbejegyzéssel, a szennylapokon kis lyukakkal és a kötéstáblák belsején szúrágta lyukkal. Ritka!
15248.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Bennet Christophoro: Tabidorum Theatrum, sive Phtisios, Atrophia & Hectica Xenodochium.  Lipsiae, 1760. Pauli Krausii Christpher Bennet (1617-1655) angol orvos 179p. Korabeli, kissé kopott papírkötésben
15249.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Rost Tamás: Manuale horographicum in quo omnigena horologia tam solaria quam lunaria delineandi artificium facili et clara methodo exponitur in decas divisum partes, quarum prima agit de horologiis fixis. 2. kiadás. Kassa,, 1734 92p +14 l + 8 kihajtható rézmetszetű tábla. Pars altera de mobilibus seu probabilibus. 84p 8 l + 8 kihajtható tábla. U. ott, 1734. Nyolcz tábla és 16 rajztábla. Korabeli sérült, félbőr kötésben.  Ritka magyar asztronómiai asztrológiai könyv / Rare Hungarian - Slovakian astronomica / astrological book
15250.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Dr. Debreczey Zsolt - Dr. Rácz István: Fenyők a Föld körül. Mind a két szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Dendrológiai Alapítvány. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
15265.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Balfour, Stewart: A természettan elemei. Ford.: Müller József. 150 fametszetű ábrával és egy színképtáblával. Bp., 1875, Eggenberger (Atheneum-ny.). VII+360 p.+1 t. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
15266.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft