Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 39

1897 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet heti értesítője. XVI. évf. (1-40. szám.) (60 szövegábrával.) Szerk.: Mihályfi József. Bp., 1897,Pátria-ny., 4+238 p. Szövegközti illusztrációkkal. A Magyar Mérnök és Építész-Egylet rendes tagjainak névsorával 1896. deczember hó 25.-én. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, a tagnévsornál két lapon bejelölésekkel.
15162.

1897 A Magyar Mérnök- és Építész-Egylet heti értesítője. XVI. évf. (1-40. szám.) (60 szövegábrával.) Szerk.: Mihályfi József. Bp., 1897,"Pátria"-ny., 4+238 p. Szövegközti illusztrációkkal. A Magyar Mérnök és Építész-Egylet rendes tagjainak névsorával 1896. deczember hó 25.-én. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, a tagnévsornál két lapon bejelölésekkel.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Lehel Ferenc: Csontváry Tivadar a posztimpresszionizmus magyar előfutára. Második vázlat. 70 képpel. Párizs, 1931. Les Editions de Style Paris,(Bp.,Bíró-ny.), 72 p. + 44 t. Gazdag fekete-fehér egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, a borítón foltokkal, kopásnyomokkal, a gerincen egészen kis sérüléssel.   A mű 350 példányban készült. Számozott (247/350), a szerző, Lehel Ferenc (1885-1975) festőművész, művészetkritikus és művészeti író által aláírt és dátumozott példány.
15163.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
46
Bortnyik Sándor kiállítása. Szerk.: N. Pénzes Éva, Pogány Ö Gábor. Bp., 1969, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, az elülső szennylapon kis folttal, de egyébként jó állapotban. Bortnyik Sándor (1893-1976) 1969-es gyűjteményes kiállításának katalógusa.
15164.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
33
Schéner Mihály: Diabolikon. Ördögjárás. A szerző, Schéner Mihály képzőművész (1923-2009) filctollas rajzával (17x8 cm) és dedikációjával! Békéscsaba, 1987, Új Aurora. Kiadói papírkötésben, kiadói papír védőborítóval. Négy lap 180 fokban tévesen (fejjel lefelé) bekötve!
15165.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Kratochwill Mimi: Czóbel Béla (1883-1976) élete és művészete. A szerző, Kratochwill Mimi (1931-) által DEDIKÁLT példány. Veszprém-Bp.,2001,Magyar Képek. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált, közte a művész munkáinak reprodukcióival. Kiadói kartonált papírkötés.
15166.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Bada Dada (Bada Tibor (1963-2006) - Dr. Máriás (Máriás Béla (1966-): Égevő, Bp., 1995. Bahia, kiadta: Szabad Tudományos Akadémia, Kiadói vászonkötésben, tokban 33,5 x 24 cm Kötés a hátsó kötéstáblán elvált.
15167.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Magyar kollázs. A magyar kollázs történetéből 1910-2004. Győr, 2004. Magyar Festők Társasága. Kiadói papírkötésben.
15168.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Garas Klára: Magyarországi festészet a XVII. században. Magyarországi barokk festészet. I. Bp., 1953., Akadémiai Kiadó, 206+2 p.+LII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, a lapok egy részén halvány ceruzás aláhúzásokkal. Megjelent 1000 példányban.
15169.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dr. Wilhelm Worringer: Die Altdeutsche Buchillustratio. Mit 105 Abbildungen nach Holzschnitten. Klassische Illustrationen IX. München-Leipzig, 1912., R. Piper & Co., 152+4 p. Német nyelven. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, de egyébként jó állapotban.
15170.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Irsy László: Közösségeink és városaink rendezése. Bp., 1945., Magyar Építőművészet, (Bp., Egyetemi-ny.), 164+2+2 p.+LXV (fekete-fehér képtáblák, fotók, térképek, ábrák...stb.) t. Kiadói papírkötés, a borítón egészen kis szakadásokkal.
15171.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Petrovics Elek: Ferenczy (Károly.) Bp., 1943., Athenaeum, 1 (címkép) t. + XLII+2+126+4 p. Nagyon gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval,   A szerző, Petrovics Elek (1873-1945) művészeti író által dedikált, dátumozott példány.
15172.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bieber Károly: Kovácsművészet. Bieber Károly (1893-1992) Munkácsy Mihály-díjas iparművész, művészeti író által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építésznek dedikált! Bp., 1963, Műszaki könyvkiadó. Megjelent 2400 példányban. 326 fekete-fehér képpel, rajzzal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé sérült papír védőborítóban.
15173.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft