Térképek

Tételek száma: 17

cca 1870 Pest részletes térképe az 1870-es évek rendezési hulláma előtti utcaképpel és a rendezési tervek kijelölte új utcahálózattal körutak, hidak terveivel. Wohlfahrt Henrik miniszteri tanácsos, a Sikló tervezőjének saját kezű feljegyzéseivel 1886 ból, szakadt, hátoldalon javított, ragasztott, 39x62 cm. / cca 1870 Map of Budapest from 1870 with the old and new city street networks,with the hand signature of the enginer of the Budapest funicular, Henrik Wohlfahrt, 39x62 cm
12395.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
12396.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
cca 1910 A Magas-Tátra turista térképe, 1:50.000, kiadja a M. Kir. Földmivelésügyi Minister, hajtott, szakadásokkal, firkákkal, 49,5x69 cm
12397.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1914 A magyar vasutak térképe, 99x160 cm
12398.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
cca 1920 Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, sérült, 63x95 cm
12399.

cca 1920 Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, sérült, 63x95 cm

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
1927 Magyarország Talaj-régióinak átnézetes térképe, Szerk.: 1918-ban Treitz Péter, 1:1.000.000, Bp., M. Kir. Földtani Intézet, hajtott, szakadt, 69x92 cm
12400.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
38
cca 1928 Mit vesztett a magyar szinészet Trianon által? Rajzolta: Abonyi Zoltán. Az adatokat Erődi Jenő állította össze. A térkép B. Kovács Andor osztályvezető terve alapján készült. Magyar, német, angol, francia, és olasz nyelven. Bp., Országos Színészegyesület és Nyugdíjintézet Propaganda Osztálya, (Thália-ny.), ceruzás dátumozással, restaurált, 73x105 cm
12401.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
1928 Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, 63x95 cm
12402.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
1929 Balatonszemes térképe, 1: 10 000, kiadja: Magyar Kir. Állami Térképészet, 33×29 cm
12403.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
cca 1938 előtt Mátra és környékének talajtani térképe, 1:75.000, kézzel színezett nyomtatott térkép, szakadt, foltos, 46x58 cm
12404.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
cca 1940 A X. ker. Kerepesi-úti temető helyszínrajza, Bp., Klösz-ny., hajtott, 59x31 cm
12405.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1940 Budapest Székesfőváros övezeti térképe. Építésügyi Szabályzathoz. 1:125.000, színes, négy térkép szelvény, szelvényenként hajtogatva. Kiadta: Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., Klösz György és Fia Térképészeti Műintézet, karton-tokban, egy szelvény szélén kis szakadással, kissé sérült kartontokban, egy térkép szelvényen kis szakadás, egy másikon kis lyuk, 76x104 cmx4 + 1940 Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1937: VI. törvénycikk alapján alkotta a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1940, Magyar Királyi Állami Nyomda, 211 p. Kiadói címeres aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Egervári Jenő Építőmester névbélyegzőivel.
12406.

cca 1940 Budapest Székesfőváros övezeti térképe. Építésügyi Szabályzathoz. 1:125.000, színes, négy térkép szelvény, szelvényenként hajtogatva. Kiadta: Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., Klösz György és Fia Térképészeti Műintézet, karton-tokban, egy szelvény szélén kis szakadással, kissé sérült kartontokban, egy térkép szelvényen kis szakadás, egy másikon kis lyuk, 76x104 cmx4 + 1940 Építésügyi szabályzat Budapest székesfőváros területére. Az 1937: VI. törvénycikk alapján alkotta a Fővárosi Közmunkák Tanácsa. Bp., 1940, Magyar Királyi Állami Nyomda, 211 p. Kiadói címeres aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval. "Egervári Jenő Építőmester névbélyegzőivel."

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft