Szobrok, plakettek

Tételek száma: 14

11131.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
756,76
823,53
Matzon Frigyes (1909-1986): Vertikalitás (akt torzó), 1967-68 körül. Gipsz, fa talapzaton. Jelzés nélkül, alján feliratozott. Proveniencia. a művész családjának tulajdona. Párdarabja reprodukálva: Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, 98. o. M: 49 cm/ Frigyes Matzon (1909-1986): Verticality (nude torso), ca. 1967-68. Gípsum, on wooden pedestal, unsigned, with description on the bottom onf the pedestal. Provenance: Property of he artists family. Reproduced in. Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, page 98. Height: 49 cm
11132.

Matzon Frigyes (1909-1986): Vertikalitás (akt torzó), 1967-68 körül. Gipsz, fa talapzaton. Jelzés nélkül, alján feliratozott. Proveniencia. a művész családjának tulajdona. Párdarabja reprodukálva: Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, 98. o. M: 49 cm/ Frigyes Matzon (1909-1986): Verticality (nude torso), ca. 1967-68. Gípsum, on wooden pedestal, unsigned, with description on the bottom onf the pedestal. Provenance: Property of he artist"s family. Reproduced in. Matzon Ákos: A céh mestere, Matzon Frigyes. Várpalota, 2016, Thury Vár, page 98. Height: 49 cm

Kikiáltási ár:
220 000 Ft
594,59
647,06
11133.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
Lossonczy Ibolya (1906-2004): A világ csúcsa (eredetileg: cím nélkül). Bronz. 1980-as évekbeli alkotásnak 2014-es öntése. Talpán jelzett. L.I. 2014 és számozott. 1/3, valamint talp másik oldalán jelzéssel, mely igazolja, hogy a Lossonczy Tamás hagyatékát kezelő özvegye, Pál Éda öntése. Alján 89-1 oeuvre-katalógusszámmal feliratozott. 21x15x15 cm.
11134.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Bors István (1938-2003): Pieta. Bronz, jelzés nélkül, kopásnyomokkal, m: 8,5 cm, h: 14 cm. Irodalom: Géger Melinda: Archaizmusok. Bors István szobrászművész letéti hagyatéka a Rippl-Rónai Múzeumban. A Kaposvári Rippl-Rónai Múzeum Közleményei. 01: 315-332. Kaposvár, 2013.
11135.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Kő Pál (1941-2020) - Iskolás lány. Festett akril. Jelzett, kis kopásokkal. m: 41,5 cm / Schoolgirl. Painted acryl. 41,5 cm
11136.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
Szervátiusz Jenő (1903-1984): Férfi fej, (1973) faragott fa, jelzett, 14x31 cm
11137.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
14
11138.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Pongrácz (Popper) B. Szigfrid (1872-1929): Akt kis faun gyerekkel. Bronz, m: 37 cm + márvány talapzat. jelzett: Pongrác.
11139.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Veszprémi Imre (1932-): Tihany. Bronz falikép, jelzett, 29,5×20 cm
11140.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Ézsiás István (1943-): Hódolat Alfred Réth. Bronz, jelzett a hátoldalán címkén, kiállítva: FIDEM 2000 Weimar, számozott: 10/3, ca. 10x15 cm / István Ézsiás (1943-): Hommage á Alfred Réth. Bronze, signed on the back on a label, exhibited FIDEM 2000 Weimar/Germany, numbered: 10/3, ca. 10x15 cm
11141.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
16
Róna József: Kossuth Lajos mellszobra Festett gipsz szobor. Kossuth Lajos egyetlen életében róla mintázott mellszobrának eredetijét Róna József szobrászművész 1890. évben mintázta Turin-ban vörös viaszba. A jelen gipsz szobor ez után a minta után készült. m: 30 cm Sérülésekkel.
11142.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft