Tétel

Törölve

Kikiáltási ár:

900 000 Ft
2 432,43 EUR, 2 647,06 USD

Leírás:

[Lonicer, Adam (Adamus Lonicerus) (1528-1586)]: Kreuterbuch, künstliche Conterfeytunge der Bäume, Stauden, Hecken, Kreuter, Getreyde, Gewürtze, mit eigentlicher Beschreibung derselben Namen, in sechserley Spraachen, nemlich, griechisch, latinisch, italianisch, frantzösisch, teutsch und hispanisch, und derselben Gestalt, natürlicher Krafft vnd Wirckung. Sampt künstlichem und artlichem Bericht deß Destillierens. Item von fürnembsten Gethieren der Erden, Vögeln, und Fischen. Deßgleichen von Metallen, Ertze, Edelgesteinen, Gummi, vnd gestandenen Säfften. Franckfort, 1582, Christian Egenolff, 1 (címlap) t.+2 (kézzel írt jegyzetlap) sztl. lev.+13 sztl.+764 (CCCLXXXII számmal számozott lap)+1 p.+3+6 sztl.lev. Rengeteg, fametszetű, nagyrészt kézzel színezett illusztrációval. Kopott félpergamen-kötésben, számos restaurált lappal, köztük jó pár a szöveget is érintő kisebb-nagyobb restaurálással, a lapokon foltok, szakadások, közte sérült lapok is, valamint 4 hiányos lappal (I., CCCXXXVIII., CCCLI, és az utolsó lapot követő első sztl. lev.), pár lapon sarkán hiánnyal, az utolsó lapot követő első két számozatlan levél sérült, hiányos, amit kézzel írt betoldás javít ki, a könyv elején két betoldott lapon és az utolsó 6 betoldott lapon kézzel írt jegyzetek, köztük az év hónapjaira vonatkozók is (márc-dec), a szövegben néhol lapszéli jegyzetek. További restaurálásra szoruló, nagyon ritka, német nyelvű füvészkönyv./ /Franckfort, 1582, Christian Egenolff, 1 (title page) t.+2 (handwritten notice pages) unnumbered leaves+13 unnumbered leaves+764 (CCCLXXXII) + 1 p.+3+6 unnumbered leaves. With lot of wood engraving illustrations, mostly colored. Half-parchement-binding, with worn cover, with a restored pages, many restoration involving the text, with damaged, spotty pages, 4 pages damaged and incomplete, with damaged on some pages corner, two pages in the end of the book damaged and with handwritten repairing, with extra handwritten pages in the begining (2) and the end (6) of the book, with notices on some pages. In German language. Needs more restoration. Very rare!