Tétel

Kikiáltási ár:

80 000 Ft

10

Leírás:

Sárdi (Sárdy) István (1846-1901): Fiatal hölgy portréja, 1872-75 körül. Olaj, vászon, kissé sérült. Jelzés nélkül. Hátoldalán a vakrámán régi ceruzás felirattal: "Kiállításon kitüntetve, festője Sárdi Kolozsvár". Vászon hátoldalán Richard Wurm müncheni művészellátó felirata. Korabeli fa keretben. Sárdi 1872-től járt a müncheni akadémiára, majd Kolozsváron dolgozott rajztanárként. A festő kevés korai munkája ismert. 68,5×56,5 cm / István Sárdi (Sárdy): Portrait of a young lady, around 1872-75. Oil on canvas, with smaller damage. Unsigned. With description in Hungarian on the back: "Honoured with an award on an exhibition. Painter: Sárdi, Kolozsvár". On the reverse of the canvas with inscription of company Richard Wurm in Munich (München), Germany. Sárdi started to study in Munich at the Academy in 1872 and later settled in Cluj (now Romania) as a teacher. His early works are seldom to find. 68,5×56,5 cm.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : scanner