https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/
Folyamatos online aukciók
Tétel

Iván Szilárd (1912-1988): Nagybányai építkezés (új festőiskola alapjai...

Eladva

Kikiáltási ár:

30 000 Ft

Ajánlatok száma:

4

Leírás:

Iván Szilárd (1912-1988): Nagybányai építkezés (új festőiskola alapjai?), 1942. Kréta, akvarell, papír, jelzett és datált (Iván Szilárd 1942). Iván Szilárd a Képzőművészeti Főiskolán tanult, ahol Réti István volt a mestere. 1940-44 között Nagybányán dolgozott, ahol aktívan szerepet vállalt a kolónia életében, többe közt mint a Nagybányai Festők Társaságának alelnöke és mellette továbbra is tartotta volt tanárával a kapcsolatot. Egy 1942 július 18-án kelt levelében a következőket írja Rétinek. "(...) Most sok akvarellt csinálok. Mindent színben. Azelőtt mindig csak rajzoltam, most látom, milyen szegényes a színekhez képest pusztán csak a fekete. A színek adják az élet teljességét (...)" Iván Szilárd feltehetően néhány hónappal a levél írása után, ősszel vagy decemberben festette az árverésünkön szereplő művet, a háttérben álló csupasz fák erre utalnak. 1942 év végén építési munkálatok folytak Nagybányán, erről is beszámol Iván Szilárd Rétinek 1942 dec. 11. postabélyegzővel ellátott levelében: "(...) Krizsán műtermét átalakítják. Már nagyban folyik az építkezés (...) Az új festőtelepnek is kijelölték próbából a helyét Az épület leendő körvonalait vizsgálták azért, hogy nem fogja-e eltakarni a Kereszthegyet (...)" Ez alapján az árverésünkön szereplő mű akár az új festőiskola építésének kezdeti fázisát is ábrázolhatja. Üvegezett fa keretben, 23,5×45,5 cm / Iván Szilárd (1912-1988): Construction in Baia Mare (building of the new painter's school?), 1942. Chalk and watercolour on paper, signed and dated (Iván Szilárd 1942). Framed with glass, 23,5×45,5 cm.

Megosztás:

Facebook

Tétel fotót készítette : kozár_edit

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz