Könyvek: Vadászat

Tételek száma: 10

Barthos Tivadar: Örökzöld. (Vadászemlékek.) Bp.,1926, Szerzői kiadás,(Budapesti Hírlap-ny.), 173+3 p. Kiadói papírkötés, a gerincén igényesen restaurált, jó állapotban.   A szerző, Barthos Tivadar által Horthy Jenő (1877-1956) a kormányzó, Horthy Miklós öcse részére dedikált példány, aki maga is nagy vadász volt.
15190.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
9
Széchényi Zsigmond: Ünnepnapok. Egy magyar vadász hitvallása. Második rész. Bp., 1963, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt, foltos papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.   A szerző, Széchényi Zsigmond (1898-1967) által dedikált, dátumozva.
15191.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15
Kittenberger Kálmán: Kelet-Afrika vadonjaiban. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, egyébként jó állapotban.   A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) által dedikált, dátumozva.
15192.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
30
Kittenberger Kálmán: A Kilimandzsárótól Nagymarosig. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, az elülső kötéstábla sérült.   A szerző, Kittenberger Kálmán (1881-1958) által dedikált, dátumozva.
15193.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
29
Vadászati útmutató. A vadászat ismereteinek könyv. A hiúz és vadászata. Erdélyrész-Székelyföld-Délvídék visszatért! XV. jubiláris kiadás. 1941-1942. Kiváló vadászati szakírók közreműködésével 140 képpel és eredeti rajzzal szerkeszti és kiadja: Nikolits György. Gróf. Festetics Pál. Bp.,1941,(Kapucinus-ny.), VIII+790 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, az elülső szennylapon Kössön vadász-szavatossági biztosítást az Anker-nél bélyeggel.
15194.

Vadászati útmutató. A vadászat ismereteinek könyv. A hiúz és vadászata. Erdélyrész-Székelyföld-Délvídék visszatért! XV. jubiláris kiadás. 1941-1942. Kiváló vadászati szakírók közreműködésével 140 képpel és eredeti rajzzal szerkeszti és kiadja: Nikolits György. Gróf. Festetics Pál. Bp.,1941,(Kapucinus-ny.), VIII+790 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal, az elülső szennylapon "Kössön vadász-szavatossági biztosítást az Anker-nél" bélyeggel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bársony István 2 munkája (egybekötve): Magyar földön. Természet és vadászat. Olgyay Ferenc képeivel. A címlap Kotász Károly munkája. Első kiadás. Rajzos fejlécekkel, könyv- és záródíszekkel.; Erdőn-mezőn. Természeti és vadászati képek. Spányi Béla, Pataky László, Mesterházy Kálmán, Ujváry Ignác, Goró Lajos illusztrációival. Harmadik kiadás.  Bp.,[1910]-1904,Athenaeum, 1 t.(díszcímlap)+154 p. + 1 sztl. lev. + 12 t.(egészoldalas képtáblák.); 253 p. +2 sztl. lev. + 15 t. (egészoldalas képtáblák.) Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.
15195.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szederjei, Ákos-Sartorius, Otto: Die Goldmedaillenhirsche Ungarns. A borító rajza Lukáts Kató munkája. Bp,1960, Terra, 459 p. Német nyelven. Gazdag fekete-fehér fotó anyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban./  Szederjei, Ákos-Sartorius, Otto: Die Goldmedaillenhirsche Ungarns. The illustration of the paper cover by Kató Lukáts. Bp., 1960, Terra, 459 p. In German language. With black and white photos. Linen-binding, in little bit raunchy paper cover.
15196.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kolossy Gábor: Betyár a magyar vizsla Budapest, [1943], Vadászati Útmutató kiadása (Hornyánszky Viktor Rt., Bp.), 228 p. + 70 t.; ill. Első kiadás. Betyár a magyar vizsla. Kész vizsla vásárlása. A vizsla vezetése és vércsapamunkája. A kölyök vásárlása, nevelése... Kiadói félvászon kötésben
15197.

Kolossy Gábor: "Betyár" a magyar vizsla Budapest, [1943], Vadászati Útmutató kiadása (Hornyánszky Viktor Rt., Bp.), 228 p. + 70 t.; ill. Első kiadás. "Betyár" a magyar vizsla. Kész vizsla vásárlása. A vizsla vezetése és vércsapamunkája. A kölyök vásárlása, nevelése... Kiadói félvászon kötésben

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Nemeskéri-Kiss Sándor: ... Hol nem volt. Szerző tollrajzaival és fényképeivel. Bp.,1943, Dr. Vajna és Bokor,(Globus-ny.), 437+3 p.+4 t.(Fekete-fehér fotókkal.) Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a hátsó kötéstábla egyik sarka foltos, egyébként jó állapotban.
15198.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Avarffy Elek: Vadászutakon. Bp., 1942, Vajna és Bokor, 202+6 p. Az oldalszámozáson belül 16 tábla fekete-fehér képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötésben.
15199.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft