Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 8

Jo. Baptistae Morgagni. In patavino gymnasio primarii anatomes professoris. Adversaria anatomica omnia. Archetypis aereis Tabulis Cominianis ab Auctore ipso communicatis, & universali accuratissimo Indice ornata. Opus nunc vere absolutum, inventis, et innumeris observationibus, ac monitis refertum, Quibus universa humani corporis Anatome, & subinde etiam quae ab hac pend ent, Res Medica, & Chirurgica admodum illustrantur. Venetiis, 1762. Remondiniana, XVI+244p. + 11 t. egészoldalas rézmetszetű táblával. A fejezetek előtt önálló címlapokkal. Rézmetszetű fejezetkezdő-, záró díszekkel, és díszes iniciálékkal.  Giovanni Battista Morgagni (1682-1771) olasz orvos és természetkutató. De sedibus, et causis morborum per anatomen (azaz A betegségek okáról és fészkéről, ahogy azt az anatómia művészetével kifürkészhetjük) című korszakalkotó művével a kórbonctan megalapozójává vált.  Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben, kis sérüléssel a gerincen, egy lap hiányzik (III/IV.), de összességében jó és szép állapotban / In half leather binding, with small damage on the spine, one page lost (III/IV.), 25x35 cm
15210.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck.  Ester und Anderter Theil. 2 kötetben Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla);440p. (22). Számos egészoldalas és kihajtható táblával, térképpel, leszármazási táblával. Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésekben. Launay munkája a világ országainak leírása, gazdagon illusztrált tudományos munka. ./ With lots of engraved tables and fold outs (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
15211.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Edmund Weiss: Bilder-Atlas der Sternenwelt: Eine Astronomie fur Jedermann (41 Fein Lithographierte Tafeln) Stuttgart, 1892. Schreiber. Illusztrált félvászon kötésben, kis kopásokkal / In half linen binding, with some wear.
15212.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15213.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15214.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hazslinszky Frigyes Ákos: A Magyar Birodalom moh-flórája. Bp., 1884. K. M. Természettudományi Társulat. 304p. Korabeli félvászon kötrésben. Könyvtári bejegyzéssel. Jó állapotban.
15215.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15216.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15217.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft