Könyvek: Történelem

Tételek száma: 28

A Collalto-Rambaldi család genealógiája. Genealogia rectae, imperturbataeque lineae excellentissimi principis Antonii-Rambaldi Collalti Comitis ab anno Xsti 930 usque ad annum 1729 sive a Rambaldo Prima usque ad vinciguerram sextum Antonii Rambaldum filium primogenitum. [Vienna], 1729. wo. printer. 26 t (nagyméretű rézmetszetek címerpajzsok, szöveggel, 22 számozott 4 db részben kétoldalas számozatlan. 6 kiihajtható leszármazási tábla. (néhányon szakadás). Korabeli, aranyozott címeres egészbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Ex librissel. A Collalto család a Treviso-i tartományban a mai napig megkerülhetetlen gazdasági sé politikai hatalom, a borkészítés legmagasabb fokát űzik évszázadok óta. Magyar vonatkozásuk is van, ugyanis a család két tagját az 1659. évi országgyűlés magyar hazafinak választotta.  / Genealogy of the Collalt family rulers of Tarvisio in Italy. Folio, large folding engraved portrait, engraved title, twenty-two numbered engraved leaves, a further four engraved leaves/plates and six large folding engraved pedigrees, With ex libris. In gold-printed full leather binding. 26x40 cm
15070.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
13
[Az Erdélyi Három Nemes Nemzetekből álló Tekintetes Rendeknek 1790-dik esztendőben karátson havanak 12-dik napjára Szabad Királyi városba Kolosvarra hirdettetett, és több következett napokon tartatott közönséges gyüléseikben lett végezéseknek és foglalatosságoknak jegyzőkönyve.] [Kolozsvár, 1791, Ref. Kollégium-ny.] 2+689 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap hiányzik. Ritka!
15071.

[Az Erdélyi Három Nemes Nemzetekből álló Tekintetes Rendeknek 1790-dik esztendőben karátson havanak 12-dik napjára Szabad Királyi városba Kolo'svarra hirdettetett, és több következett napokon tartatott közönséges gyüléseikben lett végezéseknek és foglalatosságoknak jegyzőkönyve.] [Kolozsvár, 1791, Ref. Kollégium-ny.] 2+689 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, a címlap hiányzik. Ritka!

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
[Gányi József]: Mausoleum invictissimorum Hungariae regum et ducum lingua patria exornatum et trium divorum imperatorum Leopoldi M. Josephi I. et Caroli VI. cineribus auctum. Pestini (Pest),[1779],Litteris Royerianis, 1(címlap)+11 sztl. lev. Latin nyelven.+ Horányi Elek: Magyarországnak hatalmas és ditsőséges királyainak és elsö vitézkedo kapitányainak emlékeztető koporsó épülete, melly az halotti porból öszve-szedetett maradványoknak a következendő hálá adó népnél való emlékezetre az Haza Fiaknak keserves fájdalmátúl épitetett, most pedig deákból magyarra fordítatott áhitatos oskolák rendin való Horányi Elek által. Buda,[1779], Nyomtatott Landerer maradéki betűivel, 4 sztl. lev.+274 p. Magyar nyelven.  [Egybekötve. Foltos, a második munkából a díszcímlap és a 4 utolsó lap hiányzik (275/276, 277/278, 2 sztl. lev., I. József az utolsó uralkodó), az utolsó lap szakadt és körbevágott. Ritka!
15072.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Launay, Carl .Ludovico. de.: Der Seinen zu erziehen habenden Jungen Cavalier in der Profan- und Kirchen-Historie, So wohl als in der Geographie, Denen Haupt-Principiis Juris Publici, dem noethigsten von der Heraldic, der Genealogie derer vornehmsten Haeuser in Europa/ und was sonsten zu dem Anfang der Staats-Wissenschafft gehoerig Getreu, und gruendlich unterweisende Hofmeister, Zum Nutzen derer beyden Jungen Herren Grafen von Nostiz und Rhineck. Augsburg, 1738 Martin Veith 1t (címkép) [12], 270p, [22] 6 kihajtható metszettel (térképek, leszármazási tábla). Korabeli, gerincén sérült egészbőr kötésben./ With 7 tables of engravings. 6 fold out (maps and heraldic table) In damaged full leather binding.
15073.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Acsády Ignác: A magyar birodalom története. A kútfők alapján a művelt közönség számára. I-II. kötet. I. kötet: 996-1490. II. kötet: 1490-1903. Bp., 1903-1904, Athenaeum,   1 t. (színes címkép)+2+792 p.+29 t. (2 kétlapos térkép+27 t. műmelléklet, ebből 6 színes,1 színes, kétlapos, 1 kihajtható, 2 kétlapos)+  1 t.(színes címkép)+2+828 p.+ 26 t. (2 kétlapos térkép és 24 t. műmelléklet, ebből 4 színes, 6 kétlapos).  Első kiadás.   Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Szigety L-kötés, az I. kötet gerincén szakadással, a II. kötet gerincén javítással, az előzéklapokat és a kötéstáblák belső lapjait igényesen restaurálták, az I. kötetből egy illusztráció hiányzik (10. o.), a II. kötetből az utolsó két lap (műmellékletek jegyzéke) hiányzik, ezeket a kisebb hibákat leszámítva szép állapotban. Ritka!
15074.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15075.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
15076.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
[Nagy Károly]: Daguerréotyp. Pozsony, 1841, Schmid Antal, 284+4 p. Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapszélekkel, hibás lapszámozással (284/278,283/277.), ex libris-szel.   Fery Antal (1908-1944): Ex libris Dr. Ladislaus Petrikovits. Fametszet, papír, jelzett, 7x6 cm.  Dr. Petrikovits László (1901-1972) - Szerencsi körorvos, gyűjtő, a Szerencsi Helytörténeti Múzeum alapítója.
15077.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
[Schematismus 1843.]: Annus communis a nativitate Salvatoris nostri Jesu Christi MDCCCXLIII. Dierum 365. Sylo Gregoriano et Juliano deductus sive Calendarium in usum ecclesiae r. catholicae.  Budae,1843,Reg. Univerist. Hungariae, XIII p.+ 16 sztl. lev. Schematismus inclyti regni hungariae partiumque eidem adnexarum. Pro anno 1843.  Budae,1843, Reg. Scient. Universitatis Hungariae, 433 p. Schematismus Literarius seu nomina eorum, qui per Regnum Hungariae et provincias eidem adnexas rem litterariam procurant. Anno MDCCCXLIII.  Budae,1843, Reg. Scient. Universitatis Hungariae, 101 p.  Latin nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón koronás címer ábrázolással, kissé kopottas borítóval, egy sarkán javításnyomokkal, egy sarka kissé sérült, de belül jó állapotban.
15078.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ladvocat, [Jean Baptiste]: Uj historiai dictionarium. mellyben régi patriarcháknak, tsászároknak, királyoknak, fejedelmeknek, hadi-vezéreknek, vitézeknek, pogány isteneknek,...egy szóval minden féle tudományban, mesterségben, állapatban, híres embereknek, életek, írásaik, munkáik le-írattatnak. Magyar nyelvre ki-bocsátotta Mindszenti Sámuel. I. (A-I.) - II. (K-Z.) darab. [Ladvocat: Historiai dictionariuma. VII-VIII. kötet.] (Egy kötetben.)   Pozsony, 1808-1809, Wéber Simon-ny., 8+287+1+4+332 p. Korabeli kopottas félbőr-kötésben, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal.
15079.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
id. Görgey István: Görgey Arthur a számüzetésben. 1849-1867. Eredeti levelek fölhasználásával. Bp.,1918, MTA, 429 p.+ 2 t. (melléklettel.) Első kiadás. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, hiányzó hátsó borítóval, 4 kijáró lappal.
15080.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+64 t. Egészoldalas fekete-fehér táblákkal, és szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés, számos képpel, illusztrációval. Jó állapotban.
15081.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft