Térképek

Tételek száma: 38

cca 1690 Joannes van der Brugghen (1649-1714 k.): Tabula veteris Pannoniae, Daciae et Illyrici, térkép, színezett rézmetszet, papír, paszpartuban, plexizett díszes fa keretben, 25×34 cm /  cca 1690 Joannes van der Brugghen (1649-cca 1714): Tabula veteris Pannoniae, Daciae et Illyrici, map, coloured copper etching, on paper in passe-partout and wooden frame, 25×34 cm
12080.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Les Tablettes Guerrieres, ou Cartes choisies Pour la Commodité des Officiers et des Voyageurs, Contenant toutes les Cartes générales Du Monde, avec les particulieres des Lieux ou le Théatre de la Guerre se fait sentir en Europe. Amsterdam, 1709. Paul de la Feuille, (7x20 cm mm.), 15+16p, 30 kihajtható térképpel. A spanyol örökösödési háború idején készült zseb formátumú atlasz.  Korabeli megviselt egészbőr kötésben. Első két lapon kézzel írt tartalom. 3 térképen szakadások. /  30 folding maps and plates. Published during the War of the Spanish Succession, the maps of European countries have plans of the defences down the sides. In damaged full leather binding. With hand drawn table of contents. 3 maps with tears
12081.

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
cca 1716 A Rajna felső vidékének térképe. Johann Baptist Homann: S.R.I. Circulus Rhenanus Inferior Sive Electorum Rheni : complectens tres Archiepiscopatus, Moguntium, Coloniensem et Trevirensem Palatinatum Rheni, Comit. Beilstein Newenaer, Inf. Isenburg, et Reiferscheit . Színezett rézmetszet. Foltos. / Map of the Upper Rhein land. Colored copper plate engraving With stain. 62x55 cm
12082.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1720 Burgundia térképe. Johann Baptist Homann: Comitatus Burgundiae tam in primarias ejus praefecturas, quam in minores ejus balliviatus aliasque, Ditiones subjacentes et infertas a vicinis Regionibus accurate et distincte divisi. Színezett rézmetszet / Map of Burgundia Colored copper plate engraving 62x55 cm
12083.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
28
1720 Spanyolországés Portugália térképe. Johann Baptist Homann: Regnorum Hispaniae et Portugalliae tabula generalis. Színezett rézmetszet / Map of Spain and Portugal Colored copper plate engraving 63x55 cm
12084.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
1720 Németalföld térképe. Johann Baptist Homann:Arena Martis in Belgico, qua Provinciae X. Catholicae Inferioris Germaniae. Színezett rézmetszet / Map of the Low Countries. Belgium. Colored copper plate engraving. 63x55 cm
12085.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
1720 Párizs és környékének térképe. Johann Baptist Homann: Agri Parisiensis Tabula particularis, qua maxima Pars Insulae Franciae . Particulir Carte des Landes und der Schön-Weltberuhmte(n) Gegend umb Paris. Színezett rézmetszet / Map of Paris and neighbouring areas Colored copper plate engraving 62x55 cm
12086.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
12087.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
1760 Mappa exhibens populos interioris Asiae et Hunnorum imperium ab anno ante natum Christum CCX, Pray György: Annales Veterus Hunnorum (Bécs, 1761.) c. könyvéből. Ázsia és a Hun birodalom térképe. rézmetszet. / Map of Asia and the Hun empire. engraving. 53x36 cm
12088.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Thomas Kitchin (1718-1784): Anglia és Walles térképe (1787, Wien) metszette Johann Stenger Rézmetszet, papír. Hajtásnyomokkal, egy helyen kis lyuk. 78 × 58 cm / Etched map of England and Walles. With signs of fold and a small hole.
12089.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Bosznia és Hercegovina térképe ,,Das Koenigreich Bosnien und die Herzegovina (Rama) Wien, 1788. Schrämbl. Határszínezett rézmetszet. Képmező mérete 107x70 cm. Szép állapotban. / 1788 Map of Bosnia and Herzegovina. Colored etching in good condition. 107x70 cm
12090.

Bosznia és Hercegovina térképe ,,Das Koenigreich Bosnien und die Herzegovina (Rama)" Wien, 1788. Schrämbl. Határszínezett rézmetszet. Képmező mérete 107x70 cm. Szép állapotban. / 1788 Map of Bosnia and Herzegovina. Colored etching in good condition. 107x70 cm

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Comitatus Weszprimiensis Jussu Inclytorum Statuum Ordinum Geographice delineatus per Joannem Gerlisch...Veszprém vármegye első önálló rézmetszetű térképe a Balatonnal. Gerlisch János a vármegye főmérnöke 1797-ben készítette a térképet, két évvel később a veszprémi születésű Berken János adta ki Bécsben. Díszes kartusokkal, a vármegye címerével. Kis beszakadással, széles margókkal. Mérete: 58 x 80 cm.
12091.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft