Ex libris és kisgrafika

Tételek száma: 9

Bajor Ágost (1892-1958): Ex libris Vadász Endre. 1935. Rézkarc, papír. 8,5x10,5 cm
10500.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,70
Franz von Bayros (1866-1924): Erotikus grafika.  Heliogravúr, papír, jelzett a nyomaton (Glühwürmchen), 17x18 cm
10501.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,70
Michel Fingesten (1884-1943): Ex libris Ximenez. Rézkarc, papír, jelzett, 15,5×9,5 cm
10502.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
31,88
Gara Arnold (1882-1929): Ex libris Rosa Braun 1913. Rézkarc, papír. 10x15 xm
10503.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,70
1909 Kozma Lajos (1884-1948): Ez a könyv Goitein Gábor könyve, ex libris, klisé, papír, jelzett a klisén, 11,5×5,5 cm.   In: Shkespeare, William: Romeo und Juliet.+Der Kaufmann von Venedig.+Ein Sommernachtstraum. (Egybekötve.) Fordította: August Wilhelm von Schlegel. F. Müller-Münster illusztrációival. Berlin,én.,Deutsches Verlagshaus Bong&Co., 2+155+5+141+2+141 p. Német nyelven. Átkötött kopott félvászon-kötés, egy kijáró lappal, jó állapotban. Goitein Mama által Goitein Gábor részére szóló német nyelvű ajándékozási sorokkal.   Dr. Goitein Gábor (1885-1963) neves kaposvári ügyvédnek, később a Kaposvári Ügyvédi Kamara elnökének (1945-1947.)   Goitein család és a Kozma család (1898-ig Fuchs) feltételezhetően rokonságban álltak.
10504.

1909 Kozma Lajos (1884-1948): "Ez a könyv Goitein Gábor könyve", ex libris, klisé, papír, jelzett a klisén, 11,5×5,5 cm. In: Shkespeare, William: Romeo und Juliet.+Der Kaufmann von Venedig.+Ein Sommernachtstraum. (Egybekötve.) Fordította: August Wilhelm von Schlegel. F. Müller-Münster illusztrációival. Berlin,én.,Deutsches Verlagshaus Bong&Co., 2+155+5+141+2+141 p. Német nyelven. Átkötött kopott félvászon-kötés, egy kijáró lappal, jó állapotban. "Goitein Mama által " Goitein Gábor részére szóló német nyelvű ajándékozási sorokkal. Dr. Goitein Gábor (1885-1963) neves kaposvári ügyvédnek, később a Kaposvári Ügyvédi Kamara elnökének (1945-1947.) Goitein család és a Kozma család (1898-ig Fuchs) feltételezhetően rokonságban álltak.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
31,88
Nagy Sándor: (1868-1950): Ex libris Bernardy György (1864-1938) Marosvásárhely polgármestere részére.. Rézkarc, papír.12x8,5 cm
10505.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,70
29
Nagy Sándor: (1868-1950): Ex libris Mi könyvünk. Rézkarc, papír, jelzett a karcon, 15×10 cm
10506.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,70
Alfred Soder (1880-1957): Erotikus ex libris Rosa Braun. Rézkarc, papír, jelzett a karcon, 11×15,5 cm
10507.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
8,70
L. A. Rati Opizzoni: Esposizione Collectiva delle opere del Machese Franz Von Bayros in Budapest, organizzata dalla Guilde Saint Georges. Siena, 1913. Lazzeri. 16p. Franz Bayros sok erotikus illusztációjával + hozzákötve:  L. A. Rati Opizzoni: Imaestri della stampa erotica Fanz von Bayros (Choisy le conin) Siena, 1913. Lazzeri. 23p + 2 t (egészoldalas fénnyomatok) a szöveg között számos erotikus ex librisszel Mindkét mű a szerző dedikálásával Reich Milton Oszkár magyar írónak. Félvászon kötésben.  / 2 works about the erotic bookplates and graphics of Franz von Bayros. With many illustrations, including two full page heliogravures. In half linen binding.  Both works autograph signed by the author. 23x31 cm
10508.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
86,96

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

© 2011-2023 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.