Cserkész

Tételek száma: 11

1922-1933 Cserkész fotóalbum sok fotóval,, köztük az 1933-as Jamboree-n készült felvételekkel, 153 db különböző méretű fotó, albumba ragasztva / Scout album with 153 photos
11960.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
1925 Az 1924-es dániai Jamboree részvevőiről, eseményeiről készített rajzok, 4 színes táblával, a rajzoló Márton Lajos saját kezű dedikációjával és aláírásával, angol-német-francia nyelven, jó állapotban, borítón néhány folttal, 68p / 2nd World Scout Jamboree Denmark, album, with signature of Lajos Márton
11961.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
cca 1925 cserkészek tábortűznél, fotó, 13×18 cm / scouts at campfire, photo
11962.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1929 A Sirály budapesti cserkészcsapat eredeti hímzett zászlaja, 1933-as Jamboree térkép, képeslap, térkép. / Scout memorabilia incl. Jamboree map.
11963.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
A 38. számú Honvéd cserkész csapat II. rajának naplója. 1929-1930. Benne számos bejegyzéssel, nevekkel, a tagok lakcímeivel, rajznaplóval és heti pénzekkel. Félvászon-kötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, kopott borítóval, a hátsó borító sérült, az elülső előzéklap kijár, laza fűzéssel. Valamint a cserkészcsapat két pecsétjével. Továbbá Cserkésznaptár 1930. Szerk.: Aradi Zsolt. Magyar Cserkész Könyvei 114-116. sz. Bp., 1930, Magyar Cserkészszövetség, (Élet-ny.) Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
11964.

A 38. számú "Honvéd" cserkész csapat II. rajának naplója. 1929-1930. Benne számos bejegyzéssel, nevekkel, a tagok lakcímeivel, rajznaplóval és heti pénzekkel. Félvászon-kötésben, megviselt állapotban, sérült gerinccel, kopott borítóval, a hátsó borító sérült, az elülső előzéklap kijár, laza fűzéssel. Valamint a cserkészcsapat két pecsétjével. Továbbá Cserkésznaptár 1930. Szerk.: Aradi Zsolt. Magyar Cserkész Könyvei 114-116. sz. Bp., 1930, Magyar Cserkészszövetség, (Élet-ny.) Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
11965.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
cca 1930-1940 Cserkészek csoportja egy vasútállomáson, kartonra kasírozott fotó Schäffer Ármin műterméből, 17×23 cm
11966.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
11967.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
1933 Rober Baden-Powell (1857-1941), a nemzetközi cserkészszövetség vezetője filmet forgat az 1933-as gödöllői jamboree-n, fotó Földeák Iby fotóművész hagyatékából, 24×18 cm / Robert Baden-Powell, founder and first Chief Scout of The Boy Scouts Association, photo
11968.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
cca 1933 5 db cserkész kitűző és sapkajelvény, és egy Gödöllői Jamboree zománcozott fém gyűrű / cca 1933 Boy scout and Jamboree badges and ring
11969.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
11
1935-1939 1935-ben Mussolini meghívására 200 középiskolás diák táborozott Olaszországban, az Ostia-i Campo Ungheriá-ban. Az egyik résztvevő cserkész, Bartos Andor Endre naplót vezetett az útról. A naplót a következő években (1936-1939) is folytatta más utazásokkal. A naplóban számos több nyelvű bejegyzés, bélyegzések (közte: a cserkész csoportok bélyegzései), fotók, és különféle beragasztások, és mellékletek kerültek.  Egy fiatal cserkész meghatározó éveinek emlékei. Valamint a felnőtté válás keserű tapasztalata: egy levelezőlap a régi barátoktól a munkásszázadba. (1940)  A tétel érdekessége, hogy Bartos Andor (1918-1943?) ingóságairól készült a Dohány utca 10. III/11-es lakás összeírása. (Lásd [11944.] számú tétel.)
11970.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft