Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 42

15000.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, (1867-1868), Heckenast Gusztáv, 4+392+4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopottas borítóval, de egyébként jó állapotban. Ritka!  Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jókai Mór, Arany János, Thaly Kálmán, Fényes Elek, Rómer Flóris, Dr. Henszlmann Imre, és mások), benne neves művészeinek (pl.: Jankó János, Keleti Gusztáv, Székely Bertalan, Greguss János és mások) munkáival. A kiadói megmaradt példányokat címlappal, tartalomjegyzékkel egészítette ki, és egybefűzte őket. Becses helytörténeti kiadvány, amelynek számos cikke ma már pótolhatatlan adatokat, forrásértékű munkákat őrzött meg.
15001.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik: Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. I-IV. kötet [egybekötve]. Pest, 1853-1854. Emich. 1 kihajt. t. (lith.)+(4)+132p.+9t. (lith., 1 kihajt.)+1 kottamell.+(4)+162p.+14t. (lith., 1 színes)+1 kihajt. kottamell.+(4)+140p.+12t. (lith., fa- és rézmetszetek, 2 színes, 1 kihajt.)+(2)+131p.+10t.(lith., fa- és rézmetszetek) Aranyozott félvászon-kötésben. Az első tábla javítva.
15002.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Bél [Mátyás], Matthia(s): Compendium Hungariae geographicum, ad exemplar notitiae Hungariae novae historico-geographicae.. Matthiae Bel, in partes IV. Utpote, Hungariam, Cis-Danubianam, Trans-Danubianam, Cis-Tibiscanam, Trans-Tibiscanam, et comitatus divisum. Editio tertia auctior et correctior. [Pozsony és Kassa] Posonii et Cassoviae, 1777. Joannis Michaelis Landerer (ny.) 1 t. (rézmetszetű címkép) + [14] + 312 + [48] p. Hozzákötve: [Bél Mátyás]: Compendiolum regnorum Sclavoniae, Croatiae, Dalmatiae, Galliciae et Lodomeriae, magnique principatus Transilvaniae geographicum. Supplementis et notis brevibus illustratum. [Pozsony és Kassa] Posonii, et Cassoviae, 1777. Joan. Michaelis Landerer (ny.) [8] + 170 + [30] p. + 1 t Kiadói kolligátum. Bél Mátyás honismereti tankönyve a rendszerint hiányzó térképmelléklettel.  Korabeli bordázott egészbőr kötésben.Jó példány.
15003.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Szűcs István: Szabad királyi Debreczen város történelme. Három kötetben. Ábrákkal. A legrégibb kortól a mai időkig. 1-3. kötet.  1. kötet: A legrégibb időktől I. Rákóczy György fejedelem haláláig. 2. kötet: I. Rákóczy György fejedelem halálától Debreczennek szab. királyi városi rangra lett emeltetéséig (1693.) 3. kötet: Debreczennek szab. királyi városi rangra emeltetésétől (1693), a mai időkig. Debreczen, 1870-1871. Városi ny. XVI + 320 p. + 3 t.; VIII + 321-655 + [1] p. + 4 t.; VII + [1] + [657]-1104 + [2] p. + 7 t. (kézzel színezett) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Kicsit későbbi félvászon kötésben. A címlapok foltosak, egyébként jó állapotban.
15004.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Jeney György: Egy szatmári czivis emlékiratai. Korrajz Szatmár-Németi város múltjából. 1790-1820. Szatmár, 1893. Szabadsajtó nyomda. 1 t. címkép + 146 p. Aranyozott, szecessziós kiadói egészvászon-kötésben.
15005.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Philippi Cluverii: Introductionis in Universam Geographiam tam veterem quam Novam Libri VI. Tabulis aeneis illustrati. Accessit P. Bertii Breviarium Orbis Terrarum. Amstelodami, 1672, Ex Officina Elzeviriana, 12+388+76 p.+ 29 t. Latin nyelven, rézmetszetű címlappal. Korabeli pergamen-kötés, festett lapélekkel, névbejegyzésekkel, a tábláknál ceruzás jelölésekkel.  Csak 29 térkép, hiányos. A 32.,35.,37.,69.,143.,207.,214.,239.,264. oldalakon lévő térképek hiányoznak.(Összesen 9 térkép.) A Graeciae Descriptio c. térkép a 196. oldal helyett a 214. oldalra van bekötve, a 214. oldalon eredetileg lévő térkép (Moesiae& Daciae) hiányzik. Egy térkép kijár (Persia, 260. oldal.)  Philipp Clüver (1580-1622) német utazó, térképész, történész. Járt Magyarországon is és harcolt a törökök ellen. Legfontosabb munkája a Bevezetés a régi és új egyetemes földrajzba, ami az első tudományosan megírt politikai földrajz. Először 1624-ben jelent meg Leidenben, és 100 éven át alapmű maradt. / Contemporary vellum-binding, with copperengraved title-page, with only 29 maps, 9 maps lost, one map is in wrong place, one map is coming out, with possessor name notices, with noticies on the page of Index Tabularum, in Latin language.
15006.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
15007.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
15008.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Zichy Jenő gróf kaukázusi és középázsiai utazásai. II. kötet: Pósta Béla: Az archaeologiai gyűjtemény leírása. (Magyar-francia nyelvű kiadás, kétnyelvű címlappal.) Bp., 1897, Ranschburg Gusztáv,(Hornyánszky Viktor-ny.),6 + 327-613 + 2 p. + 28 t. Későbbi átkötött félvászon-kötés, az átkötésnél az eredeti borítót felhasználták, jó állapotban.
15009.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye I-II. kötet. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monográfiája. Bp.,(1910), Országos Monográfia Társaság, (Légrády-ny.),XII p.+1 t.+491 p.+6+577 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
15010.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
A BSZKRT tíz éve 1923-1933. Budapest közúti vasúti közlekedésének fejlődése 1865-1922 és a BSZKRT tíz évi működése 19231-1933. Bp.,1934, Budapest Székesfővárosi Közlekedési Rt.,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 1 t+267+8 t.+5 kihajtható térkép melléklet. Rendkívül gazdag szövegközti fekete-fehér képanyaggal. Kiadói papírkötés, kopott, kissé szakadt borítóval, javított kötéssel, foltos, az utolsó két lapon kis sérüléssel. Ritka!
15011.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft