Könyvek: Történelem

Tételek száma: 48

Bonfini(us), Antoni(us): Ungerische Chronica. Das ist Ein gründtliche beschreibung dess aller mächtigsten und gewaltigsten Königreichs Ungern... Franckfurt am Mayn, 1581. S. Feyerabendts (Schmidt ny.) [12] p. + 382 lev. [14] p. Több helyütt téves, de helyreálló lapszámozással A magyar történetírás egyik legjelentősebb alkotása, német nyelven először 1545-ben látott napvilágot. Jost Amman (1539-1591) 45 szövegközti fametszetével illusztrálva. A címlap és egy másik oldalon XIX. sz . i restaurálás nyomaival. XX. sz. eleji, aranyozott félvászon kötésben. / In later half linen binding.
15082.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.
15083.

Felséges első Ferdinánd austriai császár, Magyar- és Csehország e' néven ötödik koronás királytól szabad királyi Pozsony Városában 1843.-dik évi május 14-kén rendeltetett Magyar-Országgyülésen a méltóságos fő-rendeknél tartott országos ülések naplója. I-VII. (Négy kötetben.) A második könyv végén: Névsora az 1843/1844-ik évi magyar országgyülés tagjainak. Pozsony, 1843-1844, Országgyűlési Irományok Kiadó Hivatala, (Pest, Landerer-Heckenast-ny.), 405+391+396+492+XVII+368+2+397+402+394+338 p. Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, a lapéleken folttal, de belül jó állapotban.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Szilágyi Sándor: Görgei és fegyverletétele. Egy honvédtiszt naplójából. Kiadja Szilágyi Sándor. (Egy képpel). Pest, 1850. Heckenast Gusztáv. 1 t. (kihajtható fametszet: A világosi fegyverletétel.) 63 l. Korabeli félvászon kötésben, a címlapon néhány folt és tulajdonosi bejegyzés. Jó állapotban.
15084.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15085.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kolligátum történelmi munkákból, 3 db:   Szalay László: Adalékok magyar nemzet történetéhez a XVI-dik században. Pest, 1859, Ráth Mór, 8+255+1 p.  Szalay László: A magyar történelemhez. I. kötet. Erdély és a Porta 1567-1578. Pest, 1861, Lauffer és Stolp, II+373+2 p. Unicus! II. kötet nem jelent meg. Ritka! Első kiadás.  Történelmi kalászok 1603-1711. A vargyasi Daniel-család irattárában levő legnagyobbrészt eredeti kéziratok után kiadá Dániel Gábor. Szerk.: Thaly Kálmán. Pest, 1862, Lauffer és Stolp, XII+4+273 p.+5 melléklet.   Átkötött félvászon-kötés, mind a három eredeti papírborítót (elülső, hátsó) bekötötték, foltos lapszélekkel.
15086.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna. 1582-1632+Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637 +Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885-1886, Franklin-Társulat,  4+108 p.+4 t.+1 mell.+4+344+15 t.+10 mell. +4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopásokkal a borító felső sarkain, jó állapotban.
15087.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
15088.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kővári László: A magyar családi s közéleti viseletek és szokások a nemzeti fejedelmek korából. Pest, 1860, Ráth Mór, 4+184 p. Átkötött modern félvászon-kötés, a hátsó borítóját az átkötéskor bekötötték, a bekötött hátsó borító javított, az 1. oldal kissé foltos, egyébként jó állapotban. Ritka!
15089.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15090.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15091.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Nádasdy Béla: Az utolsó kísérlet. 1918. Tisza István gróf utolsó politikai missziója. Bp. 1938. (Csaba és Társa ny.) 304 l. 3 egészoldalas térképmelléklettel. Javított kiadói papírkötésben.
15092.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11
Turul. A Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság Közlönye. Az igazgató-választmány megbízásából szerkesztik báró Nyáry Albert és Fejérpataky László. 3-4. kötet, egybekötve. 1885-, 1886-dik évi folyam. Bp., 1885-86. Magyar Heraldikai és Genealogiai Társaság. (4)+192 p. + 6 tábla (4 színes, 1 beragasztott) ; (4)+200 p. + 4 tábla (színes, egy kétoldalas). Korabeli félvászon kötésben, gerinc sérült
15093.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft