Könyvek: Filmművészet

Tételek száma: 15

Lenkei Zsigmond: Ez Amerika! DEDIKÁLT! Bp., 1929, Magyar Filmkurir. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, kopottas állapotban.
15200.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Lenkei Zsigmond: A mosolygó mozi. 30 év derűje, jókedve a filmvászon magyar birodalmában. 1900-1930. Bp.,(1931), Mozivilág, (Radó-ny.), 203+5p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, az eredeti illusztrált papír védőborítót bekötötték, jó állapotban.
15201.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lajta Andor: Az ötvenéves film. A film úttörői. Bp.,1946, Szerzői kiadás,(Horia-Nyomda, Temesvár.) Kiadói papírkötés, kissé foltos hátsó borítóval, kissé sérült gerinccel. A szerző, Lajta Andor (1891-1962) újságíró, filmtörténész által Schuller Imre (1919-2009) Balázs Béla díjas (1965), Érdemes művész (1983) filmrendező, operatőr részére dedikált példány. Első kiadás.
15202.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Székely Sándor: Mit akar tudni a filmről? Bp., 1943, Athenaeum Könyvesbolt Főbizománya. Kiadói papírkötésben, papír védőborítóval.
15203.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Szűcs Ádám: Az igazi filmművészetről. Bp., , Hajnal Nyomda. Első kiadás. 119+3 p.+8 t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
15204.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Hegedűs Tibor: A színész, a színpad és a hangosfilm. Bp., Írás. Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kopottas állapotban.
15205.

Hegedűs Tibor: A színész, a színpad és a hangosfilm. Bp., "Írás". Kiadói papírkötés, papír védőborítóval, kopottas állapotban.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, Szent Erzsébet-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka!  Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
15206.

Farkas Pali Színész Almanachja 1925. Kassa, 1925, "Szent Erzsébet"-nyomda, 80 p. Korabeli felvidéki reklámokkal. Kiadói papírkötés, kissé szakadással a gerincen. Ritka! Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Farkas Pali Színész Almanachja 1929. Losonc, 1929, Losonczi Sándor Könyvnyomdája, 112 p. Korabeli felvidéki reklámokkal, a hátsó borítón pozsonyi cég Chevrolet reklámjával. Kiadói papírkötés, szakadt, gyűrött borítóval. Ritka!  Farkas Pál (1875-1955) színész, kabarettista, újságíró, szerkesztő, a szlovenszkói magyar színtársulat tagja.
15207.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
1925 Filmművészeti évkönyv. VI. évf. Szerk. Lajta Andor. Bp.,1925,Szerzői kiadás,(Uránia-ny.),222 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, javított gerinccel, megerősített kötéssel.
15208.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1947 Filmművészeti évkönyv, XXVIII. évfolyam, szerk. Lajta Andor, reklámokkal, félvászon kötés, gerincnél részben levált, kopottas állapotban, 447p
15209.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
1949 Filmművészeti évkönyv, XXX. évfolyam, szerk. Lajta Andor, reklámokkal, félvászon kötés, kopottas állapotban, 413p
15210.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
F. Csanak Dóra: Balázs Béla hagyatéka az Akadémiai Könyvtár kéziratában. (Ms 5009-Ms 5024) A Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára Kézirattárának Katalógusai. Bp.,1966, Magyar Tudományos Akadémia Könyvtára, (MTA KESZ sokszorosító üzeme-ny.), 95 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
15211.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft