Militária

Tételek száma: 75

cca 1870-1871 August von Mackensen (1849-1945) porosz királyi katonatiszt, majd német császári tábornagy, keményhátú fotó, H. Reuter, Braunschweig, 10x6 cm./  cca 1870-1871 August von Mackensen (1849-1945) prussian royal army officer, later german general fieldmarshal, board photo, H. Reuter, Braunschweig, 10x6 cm.
11761.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
cca 1880 Idős honvéd portréja, keményhátú fotó a Dunky-fivérek kolozsvári műterméből, 18×10,5 cm
11762.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
cca 1890-1900 szentiváni Skrinjar Mátyás ezredes, a m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred parancsnoka, keményhátú fotó, E.Heiszig, Varasd, kissé foltos, 11x6 cm./ cca 1890-1900 Matija Škrinjar of Szentiván colonel, commander of 10th Varazdin Honved Hussars, board photo, E. Heiszig, Varazdin, little bit spotty, 11x6 cm.
11763.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1890 Szöllősy Ödön és tiszttársai kabinetfotó 11x17 cm
11764.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1900-1910 báró Wilhelm von Klobučar (1843-1924) lovassági tábornok, keményhátú fotó, Uher Ödön, Bp., 20x11 cm./  cca 1900-1910 Vilim Klobučar (1843-1924), general of the cavalry, board photo, Uher Ödön, Budapest, 20x11 cm.
11765.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
1898 Torpedoboot XXVI. legénységének fotója Fotólap / Navy torpedoboat No. XXVI. staff photo postcard
11766.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
cca 1899 Magyar királyi varasdi 10. honvéd huszárezred 1874-1899 díszes tablófotója, rajta az ezred tisztikarával, horvát nyelven, kartonon, a hátoldalán és egy párról készült festett fotóval, és egy lovaskatona portréjával, 37x27 cm.
11767.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
cca 1900 Ferenc József császár katonai egyenruhás, egészalakos fényképe / Franz Joseph Emperor in military uniform. 11x17 cm
11769.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
1900 vitéz Görgey Miklós (1880-1943): Berczi barátomnak emlékül 1900. Akvarell-tus, papír, jelzett, 38×25,5 cm. Érdekesség: Vitéz görgői és toporczi Görgey Miklós huszárezredes, később a m. kir. koronaörség parancsnokának (1943-ban öngyilkosságot követett el) Várady Albertről (1870-?) m. kir. varasdi 10. honvéd huszárezred tisztjéről, későbbi ezredesről.
11770.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
11
A magyar királyi 5. nagyváradi honvéd gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 6 nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel,rajta 11 db eredeti képeslappal (képeslapok, fotólapok 1916-1918), 1 db eredeti keményhátú fotó (1915), 4 db újság-nyomtatvány kivágással, rajtuk számos érdekes fotóval, az egyik képeslapon az ezred sapkajelvényével, a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra.  / History of 3th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Oradea (Großwardein), with 11 pc. original postcards, 1 pc. original board photo, with many interesting photos, with the regiment cap badge on a postcard, on 6 sheets, not glued on the paper.
11772.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
A magyar királyi 16. besztercebányai honvéd gyalogezred története. Különleges, egyedi összeállítás az első világháborús gyalogezredről, 3 nemzetiszín tablón részletes nyomtatott szöveggel, rajta 8 eredeti képeslappal (1915-1917,1938), 2 eredeti fotólappal (1916), a képeslapok, fotók nincsenek felragasztva a tablókra.  / History of 16th Hungarian Royal Army Infantry Regiment of Banská Bystrica (Neusohl,Neosolium), with 8 pc. original postcards and 2 pc. original photos, on 3 sheets, not glued on the paper.
11773.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
cca 1900 A nagyváradi 4. gyalogezred tisztjeinek nagyméretű keményhátú tablófotója / Large photo 33x25 cm
11774.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft