Könyvek: Történelem

Tételek száma: 33

Domenico Mellini (cca 1540-1620): Vita del famosissmoe e chiarissimo Capitano Filippo Scolari, gentil humo Fiorentino, chiamato Pippo Spano, Conte  di Temesvuar etc. Firenze, 1606, Sermartelli, 96 p.  Filippo Scolari (cca 1368 - 1426) (Filippo Buondelmonti degli Scolari, Pippo Spano) vagy Ozorai Pipó. Zsigmond (1368-1437) magyar és cseh király, német-római császár bizalmasa, tanácsadója, kiemelkedő képességű hadvezére, országbáró. Nevéhez fűződik a déli végvárrendszer kiépítése. Része volt a kor katonai és pénzügyi reformjainak végrehajtásában is. A Sárkány-rend alapító tagja. Hunyadi János alatta kezdte katonai pályafutását.  A firenzei Scolari család sarja. Egy firenzei bankház kereskedősegédjeként került Magyarországra, ahol nagy karriert futott be. Az élénk érdeklődés miatt már a XV. században elkészült az életrajza, Jacopo di Poggio készítésében, aki meglepő tájékozottságot mutat a magyarországi viszonyokról.  Ez alapján írja meg 1570-ben Mellini a maga verzióját, amelyet újra kiadnak 1606-ban. Az első kiadáshoz képest 72 oldaltól kiegészült M. Rinaldo delli Albizi Giornale & Diaro című kéziratából vett kivonatokkal, amelyhez Mellini, mint a Mediciek udvari embere hozzá férhetett. Albizi követként járt Zsigmond udvarában, és ennek az utazásnak a beszámolóját kivonatolja Mellini.   Korabeli papírkötésben, fametszetes, díszes címlappal, olasz nyelven, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az kötéstáblák belsején tollas-ceruzás írással, a címlapon szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban.  Érdekes forrása Filipo Scolari életének és korának. Ritkaság. /  Domenico Mellini (cca 1540-1620): Vita del famosissmoe e chiarissimo Capitano Filippo Scolari, gentil humo Fiorentino, chiamato Pippo Spano, Conte  di Temesvuar etc. Firenze, 1606, Sermartelli, 96 p.   The life and deeds of Filippo Scolari (cca 1368-1426). He was a Florence-born captain, general, strategist, magnate and confidant of Sigismund(1368-1437), king of Hungary and Bohemia, emperor of the Holy-Roman Empire.   Contemorary paperbinding, with woodcut-engraving front page, in Italian language, with some minor fault, the cut is slightly damaged, the cover is slightly worn, with writings on the inside of the covers, with dry seal on the front page, but in good coniditon. Rare!
15033.

Domenico Mellini (cca 1540-1620): Vita del famosissmoe e chiarissimo Capitano Filippo Scolari, gentil' humo Fiorentino, chiamato Pippo Spano, Conte di Temesvuar etc. Firenze, 1606, Sermartelli, 96 p. Filippo Scolari (cca 1368 - 1426) (Filippo Buondelmonti degli Scolari, Pippo Spano) vagy Ozorai Pipó. Zsigmond (1368-1437) magyar és cseh király, német-római császár bizalmasa, tanácsadója, kiemelkedő képességű hadvezére, országbáró. Nevéhez fűződik a déli végvárrendszer kiépítése. Része volt a kor katonai és pénzügyi reformjainak végrehajtásában is. A Sárkány-rend alapító tagja. Hunyadi János alatta kezdte katonai pályafutását. A firenzei Scolari család sarja. Egy firenzei bankház kereskedősegédjeként került Magyarországra, ahol nagy karriert futott be. Az élénk érdeklődés miatt már a XV. században elkészült az életrajza, Jacopo di Poggio készítésében, aki meglepő tájékozottságot mutat a magyarországi viszonyokról. Ez alapján írja meg 1570-ben Mellini a maga verzióját, amelyet újra kiadnak 1606-ban. Az első kiadáshoz képest 72 oldaltól kiegészült M. Rinaldo delli Albizi Giornale & Diaro című kéziratából vett kivonatokkal, amelyhez Mellini, mint a Mediciek udvari embere hozzá férhetett. Albizi követként járt Zsigmond udvarában, és ennek az utazásnak a beszámolóját kivonatolja Mellini. Korabeli papírkötésben, fametszetes, díszes címlappal, olasz nyelven, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az kötéstáblák belsején tollas-ceruzás írással, a címlapon szárazpecséttel, de egyébként jó állapotban. Érdekes forrása Filipo Scolari életének és korának. Ritkaság. / Domenico Mellini (cca 1540-1620): Vita del famosissmoe e chiarissimo Capitano Filippo Scolari, gentil' humo Fiorentino, chiamato Pippo Spano, Conte di Temesvuar etc. Firenze, 1606, Sermartelli, 96 p. The life and deeds of Filippo Scolari (cca 1368-1426). He was a Florence-born captain, general, strategist, magnate and confidant of Sigismund(1368-1437), king of Hungary and Bohemia, emperor of the Holy-Roman Empire. Contemorary paperbinding, with woodcut-engraving front page, in Italian language, with some minor fault, the cut is slightly damaged, the cover is slightly worn, with writings on the inside of the covers, with dry seal on the front page, but in good coniditon. Rare!

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
406.78
480.00
Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la seconda Parte de Viaggo dEuropa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall Autore in Ungheria per mezzo di varie lettere a varie persone indirizzate. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+ 1 Buda 1686-os ostromát ábrázoló kihajtható rézmetszet.  Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban, amiről ebben a műben számol be. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 Relazione delle Campagne dUngerhia, 1693 Viaggi in Europa)  1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott Giro del Mondo c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcan nap alatt a föld körül c. könyv megírására.   A könyvben szereplő rézmetszetet feltételezőhetően Andrea Magliar metszette. A metszet eredetileg az 1704-ben kiadott Gemelli: Viaggi di Europa (Nápoly, 1701-1704 , Giuseppe Roselli.) második kötetében szereplő metszet alapján készült.  A metszet alján lévő leírások alapján beazonosíthatók az ostromlott Buda körüli seregek, erődök, helyek, 27x33 cm.   Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal Gemelli Giro del Mondo T. VIII., olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít.  Szép állapotú. Ritka és különleges darab.  /  Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la feconda Parte de Viaggo dEuropa, cioé la relazione di due Campagne fatte dallAutore in Ungheria per mezző di varie lettere a varie per fone indirizzate. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+1 open-out copper-engraving, it shows the city of Buda under siege in 1686.   Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He studied law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and Europian trips.  He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Vernes Around the World in Eighty Day.  The foldable copper-engraving presumably made by Andrea Magliar. It published originaly in 1704, the second book of Gemelli Viaggi di Europa (Naples 1701-1704, Guiseppe Roselli.) The engraving told the siege of Buda, and it shows the armies, fortresses and places, 27x33 cm.   Contemporary paperbinding, with title writing on the spine Gemelli Giro del Mondo T. VIII., in Italian language, with a hand writing on the back of the first cover Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia, with seal on the back of the front page Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia).  In good condition. Rare and special.
15034.

Giovanni Francesco Gemelli Careri: Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la seconda Parte de' Viaggo d'Europa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall' Autore in Ungheria per mezzo di varie lettere a varie persone indirizzate. Velence, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+ 1 Buda 1686-os ostromát ábrázoló kihajtható rézmetszet. Giovanni Francesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Nápoly 1725) itáliai jogász, kalandor és utazó. Nápolyban a jezsuita kollégium jogot tanult, és itt is doktorált, majd jogi pályára lépett. 1685-ben otthagyta az állását és körbeutazta európát, eközben részt vett a Buda felszabadítására indult hadjáratban, amiről ebben a műben számol be. 1687-ben tér vissza Nápolyba, majd megírja a magyarországi, és az európai útját is. (1689 'Relazione delle Campagne d'Ungerhia', 1693 'Viaggi in Europa') 1693-ban világ körüli útra indult, később az öt évig tartó utazásról írta az 1699-ben kiadott 'Giro del Mondo' c. művet. Ez az útja inspirálhatta később Jules Vernét a Nyolcan nap alatt a föld körül c. könyv megírására. A könyvben szereplő rézmetszetet feltételezőhetően Andrea Magliar metszette. A metszet eredetileg az 1704-ben kiadott Gemelli: Viaggi di Europa (Nápoly, 1701-1704 , Giuseppe Roselli.) második kötetében szereplő metszet alapján készült. A metszet alján lévő leírások alapján beazonosíthatók az ostromlott Buda körüli seregek, erődök, helyek, 27x33 cm. Korabeli papírkötésben, a gerincén cím felirattal 'Gemelli Giro del Mondo T. VIII.', olasz nyelven, az elülső kötéstábla belsején 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia' kézírással bejegyezve, a címoldal belsején kissé kopottas pecsét 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) monzai ferences szerzeteshez, teológushoz, filozófushoz köthető bejegyzés, amit a pecsét is megerősít. Szép állapotú. Ritka és különleges darab. / Giro Del Mondo Del Dottor D. Gio. Francesco Gemelli Careri. Tomo Ottavo. Contente la feconda Parte de' Viaggo d'Europa, cioé la relazione di due Campagne fatte dall'Autore in Ungheria per mezző di varie lettere a varie per fone indirizzate. Venice, 1719, Sebastiano Coleti, 290+9 p.+1 open-out copper-engraving, it shows the city of Buda under siege in 1686. Giovanni Fransesco Gemelli Careri (Taurianova 1651- Naples 1725), Italian lawyer, adventurer and traveller. He studied law in the College of Jesuits in Naples, and doctorated here. Then he was working as lawyer. In 1685 he travelled around Europe, and in Hungary he joined to the Christian armies besieging Buda. He returned to Naples in 1687 and wrote the Hungarian, and Europian trips. He went to world tour in 1693, it lasted for five years, and this trip may have inspired the work of Jules Verne's Around the World in Eighty Day. The foldable copper-engraving presumably made by Andrea Magliar. It published originaly in 1704, the second book of Gemelli Viaggi di Europa (Naples 1701-1704, Guiseppe Roselli.) The engraving told the siege of Buda, and it shows the armies, fortresses and places, 27x33 cm. Contemporary paperbinding, with title writing on the spine 'Gemelli Giro del Mondo T. VIII.', in Italian language, with a hand writing on the back of the first cover 'Ad usum F. Josephi Antonii Ferrari Min. Con. de Modoetia', with seal on the back of the front page 'Congregatio Minorum Conventualium Sancti Francisci Lombardiae Australis'. It refering to Giuseppe Antonio Ferrari (?-1775) Franciscan friar (theologist, and philosopher) in the Italian city of Monza (Modoetia). In good condition. Rare and special.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
271.19
320.00
[Jean Le Clerc ?]: Histoire DEmeric comte De Tekeli, ou memoires pour servir a sa vie. Cologne (Köln), 1693, Jacques de la Verité, 1 t. (Tököli Imrét ábrázoló címkép, acélmetszet)+2 p. + 1 t. (egy magyar ruhás férfit és női alakot ábrázoló acélmetszet)+280+12 p. Tököli Imre legrészletesebb életrajzának első kiadása. A korabeli Magyarország egykorú európai megítélésének fontos dokumentuma. Korabeli papírkötés, kétszínnyomású címlappal, a címlapon beszedett könyvdísszel, kissé viseltes gerinccel, rajta javítás nyomaival, az elülső előzéklap és a címkép kijár, a címlapon javítás nyomaival és szárazpecséttel, francia nyelven. / [Jean Le Clerc ?]: Histoire DEmeric comte De Tekeli, ou memoires pour servir a sa vie. Cologne (Köln), 1693, Jacques de la Verité, 1 t. ( Imre Tököli title picture, steel engraving)+2 p. + 1 t. (a hungarian man and woman, steel engraving)+280+12 p. First edition.  Contemporary paperbinding, with some fault, the spine is slightly damaged and repaired, the shield page and the front page are coming out, the front page repaired and dry seal on it, in French language.
15035.

[Jean Le Clerc ?]: Histoire D'Emeric comte De Tekeli, ou memoires pour servir a sa vie. Cologne (Köln), 1693, Jacques de la Verité, 1 t. (Tököli Imrét ábrázoló címkép, acélmetszet)+2 p. + 1 t. (egy magyar ruhás férfit és női alakot ábrázoló acélmetszet)+280+12 p. Tököli Imre legrészletesebb életrajzának első kiadása. A korabeli Magyarország egykorú európai megítélésének fontos dokumentuma. Korabeli papírkötés, kétszínnyomású címlappal, a címlapon beszedett könyvdísszel, kissé viseltes gerinccel, rajta javítás nyomaival, az elülső előzéklap és a címkép kijár, a címlapon javítás nyomaival és szárazpecséttel, francia nyelven. / [Jean Le Clerc ?]: Histoire D'Emeric comte De Tekeli, ou memoires pour servir a sa vie. Cologne (Köln), 1693, Jacques de la Verité, 1 t. ( Imre Tököli title picture, steel engraving)+2 p. + 1 t. (a hungarian man and woman, steel engraving)+280+12 p. First edition. Contemporary paperbinding, with some fault, the spine is slightly damaged and repaired, the shield page and the front page are coming out, the front page repaired and dry seal on it, in French language.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
135.59
160.00
Eötvös József: Die Reform in Ungarn. Leipzig, 1846, Karl Franz Köhler. Első német kiadás. Kiadói papírkötésben, a kötése kissé sérült, néhány lap kissé foltos, a borító egyik sarka gyűrött. / József Eötvös: Die Reform in Ungarn.Leipzig, 1846, Karl Franz Köhler. First German edition. Paperbinding, with some fault, in German language.
15036.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
54.24
64.00
Francisco Babai (Ferenc): Ungariae reges, eorum genealogia, acta item illustriora, et fata compendio metrico deducta.+Ungariae Palatini, propalatini et Locumtenentes regii bello, paceque clarissimi, compendio metrico deducti.+Archi-episcopi strigonienses, de utraque republica praeclare meriti, compendio metrico deducti.Tyrnaviae (Nagyszombat), 1773-1775-1776,48+126+103 p. Korabeli kopottas papírkötés, sérült gerinccel, festett lapélekkel, de belül jó állapotban, latin nyelven. Babai Ferenc (1742-1778): A szerző jezsuita szerzetes, költő volt. Mindhárom műben versbe szedte a rövid életrajzokat.
15037.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
33.90
40.00
Joannes Petrus Vaelckeren (Johann Peter von Vaelckeren (?-1690): Vienna á Turcis Obsessa, á Christianis Eliberata, sive Diarium Obsidionis Viennensis, Indé á sexta Maij ad decimam quintam usque Septembris deductum. Viennae Austriae, 1683, Leopold Voight, 4+91+9 p. Korabeli sérült egészpergamen-kötésben, 3 tábla hiányzik, latin nyelven. Johann Peter von Vaelckeren udvari történetíró munkája, a legfontosabb forrás Bécs 1683-as ostromáról és a kahlenbergi ütközetről. Ő maga is a helyszínen tartózkodott, értesüléseit első kézből szerezte. Hadikrónikája 1683. május 6.-szeptember 15-ig terjedő időszakot öleli fel, és mint hivatalos beszámoló egy hónappal az ütközet után jelent meg. / Contemporary damaged parchment-binding, without illustrations, in Latin.
15038.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
101.69
120.00

Megtekintett kategóriák

Aktuális híreink

Aukciós vásárlói jutalék: 22%

306. aukció:
Elszámolás: október 10-től;

307. aukció:
Fizetési határidő: október 20;
Elszámolás: október 24-től;

308. aukció:
Megtekintés: október 16-19 között;
Tételek átvétele: október 24-én, 10 órától;
Fizetési határidő: november 3;
Elszámolás: november 7-től

  Eseménynaptár

  • Hétfő-Szerda: 10-17

© 2011-2017 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.