Porcelán

Tételek száma: 349

Ernst Bohne Söhne: Pagoda figura. Német, 19. század vége, Chinoiserie többszínű kézzel festett porcelán. Jelzett. Restaurált. Kopásokkal. m: 24 cm  A pagodafigurák először a 17. és 18. században váltak divatossá az európai gyűjtők körében. A pagoda elnevezés az ilyen típusú figurák prototípusainak forrásából ered: ülő alakjuk és testük a kínai és délkelet-ázsiai pagodatemplomokban található szobrok alapján készült. A 17. és 18. században az ilyen figurákat Kínában készítették, hogy az újonnan felfedezett kereslet kielégítésére Európába exportálják őket. A korai európai porcelángyárak, különösen a meisseni, a 18. században kezdték meg az európai változatok gyártását, és azóta számos más manufaktúra is készített változatokat.
11185.

Ernst Bohne Söhne: Pagoda figura. Német, 19. század vége, Chinoiserie többszínű kézzel festett porcelán. Jelzett. Restaurált. Kopásokkal. m: 24 cm A "pagodafigurák" először a 17. és 18. században váltak divatossá az európai gyűjtők körében. A "pagoda" elnevezés az ilyen típusú figurák prototípusainak forrásából ered: ülő alakjuk és testük a kínai és délkelet-ázsiai pagodatemplomokban található szobrok alapján készült. A 17. és 18. században az ilyen figurákat Kínában készítették, hogy az újonnan felfedezett kereslet kielégítésére Európába exportálják őket. A korai európai porcelángyárak, különösen a meisseni, a 18. században kezdték meg az európai változatok gyártását, és azóta számos más manufaktúra is készített változatokat.

Kikiáltási ár:
300 000 Ft
810,81
882,35
11186.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
11187.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, kvarccal, kaolinnal.  1885-ben a Sevres-i Nemzeti Porcelángyárban, a S?vres-i Nemzeti Porcelángyárban Párizsban fejlesztettek ki először a kristályos mázakat. A Sevres két kémikusa, Charles Lauth és George Dutailly felismerte, hogy a cink-szilikát túltengésével készült mázakkal lehet kristályok alakulnak ki. Ők riasztották a vegyészeket a többi vegyésznek ezekkel a szennyeződésekkel kapcsolatban. porcelángyárakban, és figyelmeztettek másokat, hogyan kerüljék el ezt a problémát. Talán kíváncsivá tették őket, a nagy kerámiagyártók közül sokan elkezdték gyártani ezeket a mázakat. De nem gyártották 1897-ig, amikor a Sevres is elkezdett kristályos mázakat gyártani. A 20. századfordulót követően a legtöbb porcelángyártó gyárat pénzügyi problémákkal küzdött a kristályos mázakkal. Az egyedi gyártás költségei, kristálymázas darabok viszonylag magasak voltak. A világháború kitörésével a legtöbb vállalat felhagyott az ilyen féle mázak gyártásával.
11188.

Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, kvarccal, kaolinnal. 1885-ben a Sevres-i Nemzeti Porcelángyárban, a S?vres-i Nemzeti Porcelángyárban Párizsban fejlesztettek ki először a kristályos mázakat. A Sevres két kémikusa, Charles Lauth és George Dutailly felismerte, hogy a cink-szilikát túltengésével készült mázakkal lehet kristályok alakulnak ki. Ők riasztották a vegyészeket a többi vegyésznek ezekkel a szennyeződésekkel kapcsolatban. porcelángyárakban, és figyelmeztettek másokat, hogyan kerüljék el ezt a "problémát". Talán kíváncsivá tették őket, a nagy kerámiagyártók közül sokan elkezdték gyártani ezeket a mázakat. De nem gyártották 1897-ig, amikor a Sevres is elkezdett kristályos mázakat gyártani. A 20. századfordulót követően a legtöbb porcelángyártó gyárat pénzügyi problémákkal küzdött a kristályos mázakkal. Az egyedi gyártás költségei, kristálymázas darabok viszonylag magasak voltak. A világháború kitörésével a legtöbb vállalat felhagyott az ilyen féle mázak gyártásával.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Zsolnay váza, türkiz mázakkal, jelzett, restaurált. m: 33cm
11190.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Sinkó András, Zsolnay szarvas, eozin mázas, porcelán fajansz, jelzett, 1920 körül, sérült, m: 12 cm
11191.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Zsolnay eozin mázas kecske gidájával, sérült, jelzett, m: 14 cm
11192.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Zsolnay labrador mázas váza, jelzett, sérült, m: 10 cm
11193.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zsolnay dísztál, kézzel festett porcelán, öblében aranyozott felirat: A Magyar Köztársaság centenáriumi felnőtt egyéni teniszbajnoksága az Amstel-kupáért Budapest 1994 Férfi páros II. Jelzett, apró kopásnyomokkal. d:30cm
11194.

Zsolnay dísztál, kézzel festett porcelán, öblében aranyozott felirat: "A Magyar Köztársaság centenáriumi felnőtt egyéni teniszbajnoksága az Amstel-kupáért Budapest 1994 Férfi páros II." Jelzett, apró kopásnyomokkal. d:30cm

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Zsolnay Art Deco szendvicses tálca, jelzett, kopott, 16x41 cm
11195.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zsolnay pillangómintás váza, jelzett, kopásokkal, m: 11 cm
11196.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Zsolnay búzavirág mintás, szív alakú tálka, jelzett, kopott, 12x9 cm
11197.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft