Kerámiák

Tételek száma: 222

Kovács Margit (1902-1977): Szeret nem szeret. Kerámia, jelzett, kopottas festéssel, m: 19,5 cm
10962.

Kovács Margit (1902-1977): "Szeret nem szeret". Kerámia, jelzett, kopottas festéssel, m: 19,5 cm

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
Fischer Ignácz Budapest, jardiniere, kézzel festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett Fischer I. Budapest, füleinél restaurált, 42x11 cm, m:21 cm Fischer Ignác Herenden tanulta a mesterséget, majd a kiegyezés évében 1867-ben Pesten megalapította saját fazekas manufaktúráját. A fantázia nem ismer határokat, és Fischer rengeteg dekoratív műkerámiát készített, amelyeket nagy mennyiségben exportáltak. Sok darabja eljutott az Egyesült Államokba is. Ezek az árucikkek fantáziadús alkotások voltak, amelyek magyar díszítőmotívumokon alapultak, de közép-keleti és keleti mintákat is beépítettek. Fischer Ignác a magyarországi iparművészeti ismereteket édesapja tatai-tóvárosi kerámiagyárában szerezte. Ezt követően a szintén magyarországi herendi gyárban tökéletesítette és fejlesztette tovább kerámiaismereteit. Fische Ignác nem tartozik az eredeti herendi gyár második tulajdonosának, Farkasházi Fischer Móricnak a közvetlen leszármazottai közé. Fischer 1864-ben saját műhelyt alapított Pesten. Eleinte csak más gyárak porcelántermékeinek festésével foglalkozott. Saját kerámiákat azonban 1867-től kezdve gyártott. Zsolnayhoz hasonlóan Fischer is díszesen díszített kerámiák gyártására szakosodott. Elsősorban az Ausztria-Magyarországon értékesített és exportra is eladott majolikaedényeivel volt sikeres. Fischer kínai motívumokkal díszített darabokat is készített, amelyeket az 1885-ös magyar kiállításon értékesített. Számos jelentős díjat sikerült elnyernie. Végül fia, Emil vette át az üzletet. De 1885-re, Fischer Emil irányítása alatt a gyár lassan veszíteni kezdett a tekintélyéből, és végül Pécsett található Zsolnay Gyár tulajdonába került. Egyesek azt állítják, hogy Zsolnay azért vásárolta fel a Fischert, hogy a saját javára kiszorítsa őket az üzleti piacról.
10963.

Fischer Ignácz Budapest, jardiniere, kézzel festett, aranyozott porcelánfajansz, jelzett "Fischer I. Budapest", füleinél restaurált, 42x11 cm, m:21 cm Fischer Ignác Herenden tanulta a mesterséget, majd a kiegyezés évében 1867-ben Pesten megalapította saját fazekas manufaktúráját. A fantázia nem ismer határokat, és Fischer rengeteg dekoratív műkerámiát készített, amelyeket nagy mennyiségben exportáltak. Sok darabja eljutott az Egyesült Államokba is. Ezek az árucikkek fantáziadús alkotások voltak, amelyek magyar díszítőmotívumokon alapultak, de közép-keleti és keleti mintákat is beépítettek. Fischer Ignác a magyarországi iparművészeti ismereteket édesapja tatai-tóvárosi kerámiagyárában szerezte. Ezt követően a szintén magyarországi herendi gyárban tökéletesítette és fejlesztette tovább kerámiaismereteit. Fische Ignác nem tartozik az eredeti herendi gyár második tulajdonosának, Farkasházi Fischer Móricnak a közvetlen leszármazottai közé. Fischer 1864-ben saját műhelyt alapított Pesten. Eleinte csak más gyárak porcelántermékeinek festésével foglalkozott. Saját kerámiákat azonban 1867-től kezdve gyártott. Zsolnayhoz hasonlóan Fischer is díszesen díszített kerámiák gyártására szakosodott. Elsősorban az Ausztria-Magyarországon értékesített és exportra is eladott majolikaedényeivel volt sikeres. Fischer kínai motívumokkal díszített darabokat is készített, amelyeket az 1885-ös magyar kiállításon értékesített. Számos jelentős díjat sikerült elnyernie. Végül fia, Emil vette át az üzletet. De 1885-re, Fischer Emil irányítása alatt a gyár lassan veszíteni kezdett a tekintélyéből, és végül Pécsett található Zsolnay Gyár tulajdonába került. Egyesek azt állítják, hogy Zsolnay azért vásárolta fel a Fischert, hogy a saját javára kiszorítsa őket az üzleti piacról.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
H. Ráhmer Mária (1911-1998): Furulyázó fiú. Kézzel festett, mázas fali kerámia. Jelzett, mázrepedésekkel. 28x24 cm
10964.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Gorka Lívia (1925-2011): Váza. Narancs, olivazöld és fekete mázakkal festett kerámia. Alján etikettel, minimális lepattanásokkal, m: 16 cm
10966.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Gorka Géza (1894-1971): Kínáló tál, mázas kerámia, jelzett (Nógrádverőce), peremén és fülén lepattanásokkal, 21x19,5x10 cm
10967.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Bod Éva: Rücskös retró kerámia tál, jelzett, hibátlan, d: 17 cm
10968.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Bod Éva: Rücskös retró kerámia tál, jelzett, hibátlan, d: 20 cm
10969.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
10970.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bán Károly: Retró kerámia váza, jelzés nélkül, Lepattanással, m: 26,5 cm
10971.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Bán Károly: Retró tál, jelzett, hibátlan, d: 15 cm
10972.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
Iparművészeti Vállalatos Gorka mázas kerámia váza, jelzett, alján lepattanással, sérült m: 21 cm
10973.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Iparművészeti Gorka, madaras váza, jelzés nélkül, hibátlan, m: 23 cm
10974.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft