Porcelán

Tételek száma: 280

11170.

Kikiáltási ár:
280 000 Ft
756,76
823,53
Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, kvarccal, kaolinnal.  1885-ben a Sevres-i Nemzeti Porcelángyárban, a S?vres-i Nemzeti Porcelángyárban Párizsban fejlesztettek ki először a kristályos mázakat. A Sevres két kémikusa, Charles Lauth és George Dutailly felismerte, hogy a cink-szilikát túltengésével készült mázakkal lehet kristályok alakulnak ki. Ők riasztották a vegyészeket a többi vegyésznek ezekkel a szennyeződésekkel kapcsolatban. porcelángyárakban, és figyelmeztettek másokat, hogyan kerüljék el ezt a problémát. Talán kíváncsivá tették őket, a nagy kerámiagyártók közül sokan elkezdték gyártani ezeket a mázakat. De nem gyártották 1897-ig, amikor a Sevres is elkezdett kristályos mázakat gyártani. A 20. századfordulót követően a legtöbb porcelángyártó gyárat pénzügyi problémákkal küzdött a kristályos mázakkal. Az egyedi gyártás költségei, kristálymázas darabok viszonylag magasak voltak. A világháború kitörésével a legtöbb vállalat felhagyott az ilyen féle mázak gyártásával.
11171.

Zsolnay díszváza, Gres alapon kétszínű bordó és kék, kristálymázzal, jelzett: domború körbélyegző, Formaszám: 6740, szélén apró mázlepattanással, talpperemén apró lepattanás, Zsolnay, Pécs, 1903 körül. 12x12x7cm A kristálymáz, lényegében egyszínű alapon, véletlenszerűen létrejövő kristályosodás a mázban. A kristálymáz színtestek előállítása során alumínium-oxidot kevernek össze színező oxidokkal, kvarccal, kaolinnal. 1885-ben a Sevres-i Nemzeti Porcelángyárban, a S?vres-i Nemzeti Porcelángyárban Párizsban fejlesztettek ki először a kristályos mázakat. A Sevres két kémikusa, Charles Lauth és George Dutailly felismerte, hogy a cink-szilikát túltengésével készült mázakkal lehet kristályok alakulnak ki. Ők riasztották a vegyészeket a többi vegyésznek ezekkel a szennyeződésekkel kapcsolatban. porcelángyárakban, és figyelmeztettek másokat, hogyan kerüljék el ezt a "problémát". Talán kíváncsivá tették őket, a nagy kerámiagyártók közül sokan elkezdték gyártani ezeket a mázakat. De nem gyártották 1897-ig, amikor a Sevres is elkezdett kristályos mázakat gyártani. A 20. századfordulót követően a legtöbb porcelángyártó gyárat pénzügyi problémákkal küzdött a kristályos mázakkal. Az egyedi gyártás költségei, kristálymázas darabok viszonylag magasak voltak. A világháború kitörésével a legtöbb vállalat felhagyott az ilyen féle mázak gyártásával.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
11172.

Kikiáltási ár:
220 000 Ft
594,59
647,06
Herendi áttört nagy bonbonier, eper fogóval, kézzel festett, jelzett, hibátlan, d: 19 m: 17 cm
11173.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
1976 Magyar Éremgyűjtők Egyesülete VII. Vándorgyűlése Pécs - Mohács - 1976.aug.28-29. II. (Jagelló) Lajos gemma szerű portréjával. Egyoldalas Zsolnay eozin mázas porcelán plakett d: 9 cm
11174.

1976 'Magyar Éremgyűjtők Egyesülete VII. Vándorgyűlése Pécs - Mohács - 1976.aug.28-29.' II. (Jagelló) Lajos gemma szerű portréjával. Egyoldalas Zsolnay eozin mázas porcelán plakett d: 9 cm

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Antik kinai ( Blanc de chine) Guayin gyerekekkel, kuangxi periodus, ritka !!!, fehérmázas porcelán, jelzés nélkül, korának megfelelő állapotban, m: 20 cm
11175.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Herendi Tertia 61 darabos étkészlet, mokkás, teás, mártásos, vegyesen, hiányokkal. Rózsákon csorbák. Jelzett.
11176.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
Liipola Yrjö, formatervező (1881 - 1971) Zsolnay: Kétségbeesés. Eozin mázas porcelánfajansz. Hibátlan, jelzett: Zsolnay öttornyos márkajelzés. 14 x 23 x 12 cm.
11177.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
11178.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
1984. Magyarország - Franciaország Bélyegkiállítás - Budapest 1984 eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, apró kopásnyomokkal, jelzett, d: 10,5 cm
11179.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Zsolnay Országos Bélyegnapi Kiállítás Budapest eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, jelzett, d: 101mm
11180.

Zsolnay "Országos Bélyegnapi Kiállítás Budapest" eozin mázas Zsolnay porcelán emlékplakett, jelzett, d: 101mm

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Herendi tulipánmintás porcelán bonbonier, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 8,5 cm, d: 11,5 cm
11181.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft