Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 102

Rózsakvarc golyó, d: 4 cm
11615.

Rózsakvarc golyó, d: 4 cm

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Fluorit golyó, d: 5 cm
11616.

Fluorit golyó, d: 5 cm

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Egér / Mysz, névjegy tartó, ötvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:2cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban fedezte fel a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.
11618.

Mid-Century Figurative Art by Magda és Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Egér / Mysz, névjegy tartó, ötvösművészeti réz. Jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:2cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban "fedezte fel" a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył" metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Mórfejes fém gyűrű. Zománcozott fém. 25 mm
11619.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
D&A teaszűrő kanál. Jelzett, alpakka. 13 cm
11622.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Tevan Margit (1901-1978): Kovácsok, fém doboz, jelzett, kopott, 10x7x2 cm
11623.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16
11624.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Kutyás szipka, borostyán szopókával, sérült, h: 10 cm
11629.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szivar szipka, tajték testtel, borostyán szopókával, tokban, korának megfelelő állapotban, h: 8,5 cm
11630.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gasparek tajtékpipa, jelzett, jelzett tokban: Gasparek János Budapest Károly körút 24. sz., korának megfelelő állapotban, 1890-1900 körül, 8 cm
11631.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
1908 I. Ferenc József arcképével díszített, ezüstözött réz emlékpohár, uralkodásának 60. évfordulójára (1848-1908). Jelzés nélkül, az ezüstözés a pohár külső részén nagyrészt lekopott, m: 7 cm / Franz Joseph I, Emperor of Austria-Hungary 60th anniversary (1848-1908) silver-plated brass cup, on the outside most of the silver has worn off
11632.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15
Kegytárgy. Szent Ferenc, zománcozott kitámasztós keretben, d: 7 cm
11633.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft