Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 314

A magyar kereskedő könyve. I-IV. köt. Szerk.: Dr. Schack Béla. A kereskedelmi tudnivalók enciklopédiája négy kötetben. Kereskedők, pénzintézeti tisztviselők, gyárosok, iparosok, bírák, ügyvédek és hivatalnokok számára.  I.: Kereskedelmi alapismeretek. II.: A kereskedelmi üzletvitel. III.: Az értéküzlet. IV.: Az árúüzlet. Bp., 1907-1911, Révai. Gazdag képanyaggal, térképekkel, ábrákkal, grafikonokkal, táblázatokkal, mintaszámításokkal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítókon néhány apró sérüléssel, kopásnyommal, az első kötet elején a 24. oldalig sérült lapszélekkel, egyébként jó állapotban.
17239.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
17240.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Csatári Dániel: Forgószélben. (Magyar-román viszony 1940-1945). Változatlan lenyomat. Bp., 1969, Akadémiai Kiadó, 492+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
17241.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
A Műveltség Könyvtára 8 kötete: Az élők világa. Szerk:: Entz Géza-Mágocsy-Dietz Sándor, Marczali Henrik: Magyarország története, Cholnoky Jenő et alii: A Föld, A technika vívmányai az utolsó száz évben. Szerk:: Hollós József, Pfeifer Ignác, Cholnoky Jenő-Köveligethy Radó: A világegyetem, A társadalom. Szerk.: Stein Lajos, Márki Sándor: Az ó- és középkor története, Márki Sándor: Az újkor és a legújabb kor története. Bp.,én.,,Athenaeum. Kiadói aranyozott félbőr-kötések, egy kivételével mindegyiken fém plakettel, kopott borítóval, egy-két sérült gerinccel, benne foltos lapokkal is, néhány sérült lappal.
17242.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17243.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17244.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17246.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
A Nibelung-ének és a Frithiof-monda I-II. köt.: Ford.: Szász Károly, és Győry Vilmos. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XXVII+299; 343 p. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
17247.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Dreiser, Theodore: Amerikai tragédia. Ford.: Szőllősy Klára. Helikon Klasszikusok. Bp., 1964, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (1375./1500) példány.
17248.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Toldy Ferenc: Bajza összegyűjtött munkái, V-VI. kötet. Pest, 1863, Heckenast. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, gerinc szakadással.
17249.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Benjámin László et alii.: Tollal és szerszámmal. Benjámin László, Földeák János, László Gyula, Vaád Ferenc versei. Darvas József bevezetőjével. A szerzők, Benjámin László (1915-1986), Földeák János (1910-1997), László Gyula (1915-1998), Vaád Ferenc (1908-1984) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1941.,(Rajkai Lajos-ny.), 128 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, az elülső borítón kis sérüléssel, néhány lapon ceruzás firkákkal, felvágatlan példány.
17250.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
Czigány György: Álmot, gyönge leánykát. -- hatvan verse. Pécs, 2003, Pro Pannonia. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Czigány György (1931- ) által Schéner Mihály (1923-2009) részére DEDIKÁLT példány.
17251.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft