Műtárgyak, antikvitás

Tételek száma: 82

Ismeretlen kaliforniai művész: Jaronimo (natív indián mesefigura) Falplasztika, acél, rétegelt falemez, sérülésekkel, jelzés nélkül, 1970 körül, m:140cm
11643.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Antik svájci Loga számológép, 15m skálahosszúságú hengeres tolózár, Daemen-Schmid of Uster, Zürich, 1900 körül, apró sérülésekkel. 20 x 62 cm A Loga Calculator AG-t 1900-ban Heinrich Daemen Schmid alapította, és a svájci kereskedelmi nyilvántartás szerint 2018-ig létezett, de már 1978-ban leállította az analóg matematikai eszközök gyártását. A vállalat székhelye kezdetben Zürichben, majd 1911-től a Zürich melletti Usterben volt. A Loga Calculator valószínűleg a világ vezető hengeres számológépgyártója volt. A cég 1,2 m; 2,4 m; 7,5 m; 10 m; 15 m és 24 m skálahosszúságú hengeres tolózárakat kínált. Hogy hány darab hengeres tolózárat gyártottak, nem ismert. A hengeres tolózárak mellett a Loga Calculator kör alakú tolózárakat is gyártott. A csúszószabályok datálása általában nehéz. A cég hagyatéka a Bázeli Egyetem Svájci Gazdasági Levéltárában található. / Vintage Swiss Loga Calculator, 15m cylindrical slide rule by Daemen-Schmid of Uster, Zurich, circa 1900, with minor damage. The Loga Calculator AG was founded in 1900 by Heinrich Daemen Schmid and existed according to the Swiss commercial register until 2018, but stopped manufacturing analog mathematical instruments as early as 1978. The company was initially based in Zurich, and from 1911 in Uster near Zurich. Loga Calculator was probably the worlds leading manufacturer of cylindrical slide rules. The company offered cylindrical slide rules with scale lengths of 1.2 m; 2.4 m; 7.5 m; 10 m; 15 m and 24 m. How many cylindrical slide rules were manufactured is unknown. In addition to cylindrical slide rules Loga Calculator has also produced circular slide rules. The dating of slide rules is generally difficult. The companys estate in the Swiss Economic Archives of the University of Basel does not contain any further details.
11644.

Antik svájci Loga számológép, 15m skálahosszúságú hengeres tolózár, Daemen-Schmid of Uster, Zürich, 1900 körül, apró sérülésekkel. 20 x 62 cm A Loga Calculator AG-t 1900-ban Heinrich Daemen Schmid alapította, és a svájci kereskedelmi nyilvántartás szerint 2018-ig létezett, de már 1978-ban leállította az analóg matematikai eszközök gyártását. A vállalat székhelye kezdetben Zürichben, majd 1911-től a Zürich melletti Usterben volt. A Loga Calculator valószínűleg a világ vezető hengeres számológépgyártója volt. A cég 1,2 m; 2,4 m; 7,5 m; 10 m; 15 m és 24 m skálahosszúságú hengeres tolózárakat kínált. Hogy hány darab hengeres tolózárat gyártottak, nem ismert. A hengeres tolózárak mellett a Loga Calculator kör alakú tolózárakat is gyártott. A csúszószabályok datálása általában nehéz. A cég hagyatéka a Bázeli Egyetem Svájci Gazdasági Levéltárában található. / Vintage Swiss Loga Calculator, 15m cylindrical slide rule by Daemen-Schmid of Uster, Zurich, circa 1900, with minor damage. The Loga Calculator AG was founded in 1900 by Heinrich Daemen Schmid and existed according to the Swiss commercial register until 2018, but stopped manufacturing analog mathematical instruments as early as 1978. The company was initially based in Zurich, and from 1911 in Uster near Zurich. Loga Calculator was probably the world's leading manufacturer of cylindrical slide rules. The company offered cylindrical slide rules with scale lengths of 1.2 m; 2.4 m; 7.5 m; 10 m; 15 m and 24 m. How many cylindrical slide rules were manufactured is unknown. In addition to cylindrical slide rules Loga Calculator has also produced circular slide rules. The dating of slide rules is generally difficult. The company's estate in the Swiss Economic Archives of the University of Basel does not contain any further details.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
15
11645.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18
11646.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
11647.

Kikiáltási ár:
34 000 Ft
91,89
100,00
XX. sz. eleje: Szabadkőműves kötény . kézelő és két fém csat. Selyem, bőr Jelzett fém csatokkal (Spencer, London) / Freemason apron, wristband and two metal buckets. Signed Spencer, London. Silk. leather 40x36 cm
11648.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Arab bőrmintázatú kard, kopott, h: 77 cm
11649.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
cca. 1907 Ernst Leitz Wetzlar mikroszkóp, lencsével, eredeti fa dobozában, jó állapotban / Ernst Leitz Wetzlar microscope.
11650.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Szecessziós mennyezeti súly-lámpa, kopott, nincs kipróbálva, 1900 körül, réz, üvegbúrával, min h:100cm
11651.

Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
Jelzés nélkül: Káli indiai isten. Rizspapír, tus, arany festék. Üvegezett keretben. 34x27cm
11652.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
11653.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
11654.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft