Könyvek: Vallás

Tételek száma: 53

Dr. Bartha Béla: Statisztikai tanulmányok a magyar protestántizmusról. Különlenyomat a Protestáns Szemle 1890. évfolyamáról. Bp., 1890., Hornyánszky Viktor, 165 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen, körbevágott.   A szerző, deési Bartha Béla (1861-1914) jogakadémiai tanár által Kubinyi Albert evangélikus egyházfelügyelő részére DEDIKÁLT példány. Nagyságos Kubinyi Albert egyházfelügyelő úrnak - mély tisztelettel. Eperjes, 1890. de(cember.) Dr. Bartha.
17295.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách, gakož y we wsselikých potřebách swých, obecnjch y obzwlásstnjch, s mnohým prospěchem vžjwá; K obecnému Cýrkwe Boží wzdělánj, někdy shromažděné a wydané, od Kněze Giřika Třanowského, Služebnjka Páně při Cýrkwi Swato = Mikulášske w Liptowě.... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... W Bánské Bistricy [Besztercebánya/Neusohl] - W Presspurku [Pozsony], 1802-1804., Wytisstény v Jana Steffániho - Létá Páné, 10+1162+62+233+4 p. Szlovák nyelven. Későbbi egészbőr-kötésben, réz veretekkel, és kapcsokkal, a réz vereteken 1868 dátummal, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, egy lap javított, az utolsó lap hiányos sérült. / Full leather-binding, with copper fittings and copper clamps, with worn cover, with spotty pages, two sheets damaged, each of them repaired, the last sheet is incomplete.
17296.

[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách, gakož y we wsselikých potřebách swých, obecnjch y obzwlásstnjch, s mnohým prospěchem vžjwá; K obecnému Cýrkwe Boží wzdělánj, někdy shromažděné a wydané, od Kněze Giřika Třanowského, Služebnjka Páně při Cýrkwi Swato = Mikulášske w Liptowě.... Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané, a we wssech Potrebách... W Bánské Bistricy [Besztercebánya/Neusohl] - W Presspurku [Pozsony], 1802-1804., Wytisstény v Jana Steffániho - Létá Páné, 10+1162+62+233+4 p. Szlovák nyelven. Későbbi egészbőr-kötésben, réz veretekkel, és kapcsokkal, a réz vereteken "1868" dátummal, kopott borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, foltos lapokkal, egy-két sérült lappal, egy lap javított, az utolsó lap hiányos sérült. / Full leather-binding, with copper fittings and copper clamps, with worn cover, with spotty pages, two sheets damaged, each of them repaired, the last sheet is incomplete.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
17297.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17298.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Albach J. S.: Szent hangzatok. Imák keresztény katholikusok számára. Assisi szent Ferencz szerzetbeli áldozár. Fordította Sujánszky Antal: Esztergomi-érseki főmegyeáldozása Pest-belvárosi segéd. A tizenegyedik eredeti kiadás után hat aczélmetszettel; második bővített kiadás. Pest., 1850., Müller, 1 (acélmetszetű címkép) t + 1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +427+6 p.+4 (acélmetszetű képtáblák) t. Korabeli egészbőr-kötésben, aranyozott lapélekkel, fém kapcsokkal, kopott borítóval, sérült gerinccel, és kötéssel, javított kötéssel, egy-két kijáró lappal, kissé foltos lapokkal, bejegyzésekkel, megviselt állapotban.
17299.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Prohászka Ottokár: Iránytű. Prohászka Ottokár összegyűjtött munkái XXII. köt. Sajtó alá rendezte és a bevezetést írta: Schütz Antal. Bp., 1929, Szent István-Társulat, VIII+354 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
17300.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bossuet,[Jacques-Bénigne]: Elmélkedései az evangéliumról I-II. kötet. A francia eredetiből fordította és kiadja: A Budapesti Nővendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Munkálatok LXXVII. évfolyama. Bp.,1913-1914, Élet, XLVI+2+445; XXXIII+7+500 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérülésekkel.
17301.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
9
17302.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
17303.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
17304.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. Életünk Krisztus. A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által  Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.
17305.

Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. "Életünk Krisztus." A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách,... ; Hozzákötve: Přjdawek pronikawych nowych, y nekterych starých pjsnj...; Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... W Pessti [Pest], 1868., Alojza Bucánskyho (Bu­csán­szky Alajos), XVI+1247;112; 237+1 p. Szlovák nyelven. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, egy helyen kissé sérült kötéssel, az elülső tábla belsején a papírborítás sérült, az elülső szennylap hiányzik, a hátsó szennylap sérült, egy lap hiányzik, bejegyzésekkel.;   [Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, ... Hozzákötve: Phiala Sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... W Senici [Szenice/Senica/Senitz],1900., Tiskem Jana Bežu [Jana Beza], 1 t.+VI+1261 [kéthasábos számozás]+104 [kéthasábos számozás] p. Szlovák nyelven. Korabeli kopott, foltos egészbőr-kötésben.;   [Třanovský, Jiří (1597-1637): Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj,...] Hozzákötve: Phiala Sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... Hozzákötve: Přjdawek pronikawych nowych, y nekterych starých pjsnj... W Senici [Szenice/Senica/Senitz],1895., Tiskem Jana Bežu [Jana Beza], 1-1261 [Kéthasábos számozás]+155+1-32,49-59, 61-104 p. Szlovák nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval, hiányzó és kijáró lapokkal.
17306.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft