Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 232

Várady Géza-Laky Imre: Novibazár. Szandzsák-Plevlje. Rajzok, elbeszélések és útleírások Törökország novibazári szandzsákjából az okkupációtól az annekszióig terjedő időből. Bp., 1912., Pátria, 270+1 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, egészen kis folttal, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, jó állapotban.
15030.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. Fügedi Erik Könyve bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.
15031.

Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. "Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
15032.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15033.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15034.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kelemen János: A budapesti metró története. Bp., 1970., Műszaki. Kiadói papírkötés. Fekete-fehér fotókkal, ábrákkal, térképekkel illusztrált. Megjelent 2700 példányban.
15035.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Szontagh Miklós: Tátra-kalauz. Singer és Wolfner 1905 körül. III. kiadás. 3db térképpel, az egyik szakadt. Kiadói kopott vászonkötésben.
15036.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Falk Zsigmond: Oroszország. Úti vázlatok. Bp., 1898, Kilián Frigyes (Pesti könyvny.), 1 t. + (2)+146+(3) p. + 15 t. (1 kihajtható). Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval.
15037.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15038.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15039.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye és Kecskemét th. jogú város adattára. Szerk.: Csatár István, Hovhannesian Eghia és Oláh György. Vitéz dr. Endre László alispán előszavával. Bp., 1939.. Kultúra, 172+164+112+1 p. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, javított, pótolt gerinccel, javított kötéssel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
15040.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kolozsvári emlékírók 1603-1720. A bevezető tanulmányt írta és az időrendi áttekintést összeállította: Bálint József. A forrásokat válogatta és jegyzetekkel ellátta: Pataki József. Bukarest, 1990, Kriterion. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé foltos papír védőborítóban.
15041.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft