Várkonyi Hildebrand: A gyermek és környezete. Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 6. Bp., 1944, Országos Közoktatási Tanács, 243+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé kopott gerinccel.