https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Kerámiák

Tételek száma: 152

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL)  A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon Palissy ware néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet Majolica Ware-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a Palissy Ware elnevezést elhagyták, és a termékek Majolika néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a Palissy nevet használta majolikaárukhoz.
11000.

Nagyméretű vadászó Diana / Artemis. Minton (Anglia), 19. sz. vége, festett, mázas majolika, gazdag díszítéssel, talapzatán masszába nyomott gyári jelzés (M) és 8769-as formaszám, kezénél szépen restaurált, néhol apró lepattanások m:75cm (CSAK SZEMÉLYES ÁTVÉTEL) A Majolikát Minton mutatta be előszőr, mint kereskedelmi márkanevet, az 1851-es londoni Nagy Kiállításon "Palissy ware" néven, amelyet feltalálójáról, Bernard Palissy 16. századi francia fazekasról (1510 körül - 1589 körül) neveztek el, valamint egy másik, átlátszatlan mázzal színezett agyagedénytípust is, amelyet "Majolica Ware"-nek neveztek el, az elnevezés az olasz maiolica szóból származik. Idővel azonban a "Palissy Ware" elnevezést elhagyták, és a termékek "Majolika" néven váltak ismertté. A zűrzavar fokozására az angol A.E. Jones and Sons, Stoke-on-Trent-i fazekasműhely a "Palissy" nevet használta majolikaárukhoz.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
EUR
,
470,59
USD
Ajánlatok száma:
0
Török díszváza, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, m: 49,5cm. A tétel szerepelt a Műgyűjtők Galériája Aukciósház aukcióján, 1993. Március, Kádár Jánosné Hagyatékának Árverése. Reprodukált a katalógusban, 556. tétel. Akkori leírás szerint: Kék-fehér mázas kerámia váza, Közel-Kelet, XX. század (Török Köztársosági elnök ajándéka) 50cm. Ahmet Kenan Evren (1917-2015) török katonatiszt, tábornok, politikus, Törökország hetedik köztársasági elnöke üdvözlő lapjával. + katalógus.
11001.

Török díszváza, kézzel festett porcelán, jelzés nélkül, m: 49,5cm. A tétel szerepelt a Műgyűjtők Galériája Aukciósház aukcióján, 1993. Március, Kádár Jánosné Hagyatékának Árverése. Reprodukált a katalógusban, 556. tétel. Akkori leírás szerint: Kék-fehér mázas kerámia váza, Közel-Kelet, XX. század (Török Köztársosági elnök ajándéka) 50cm. Ahmet Kenan Evren (1917-2015) török katonatiszt, tábornok, politikus, Törökország hetedik köztársasági elnöke üdvözlő lapjával. + katalógus.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
EUR
,
235,29
USD
Ajánlatok száma:
1
Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, sárga mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m: 20 cm
11002.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, sárga mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m: 20 cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
EUR
,
70,59
USD
Ajánlatok száma:
3
Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, narancs mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m:24,5cm
11003.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Váza. Fekete, narancs mázakkal festett kerámia, hibátlan. Jelzett: Gorka Lívia. m:24,5cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
EUR
,
64,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Gorka Lívia (1925 - 2011): Díszváza. Korongozott kerámia. Fekete alapon írókázott, ill. Türkiz és fehér mázakkal festett ábrázolás. Alsó peremén apró csorbák. Alján jelzett: Gorka Lívia. m: 21:cm
11004.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Díszváza. Korongozott kerámia. Fekete alapon írókázott, ill. Türkiz és fehér mázakkal festett ábrázolás. Alsó peremén apró csorbák. Alján jelzett: Gorka Lívia. m: 21:cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
EUR
,
64,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Gorka Lívia (1925 - 2011): Fali virágtartó. Fekete, fehér és türkiz mázakkal festett kerámia, mázrepedésekkel. Jelzett: GL. 13x19x12 cm
11005.

Gorka Lívia (1925 - 2011): Fali virágtartó. Fekete, fehér és türkiz mázakkal festett kerámia, mázrepedésekkel. Jelzett: GL. 13x19x12 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
EUR
,
58,82
USD
Ajánlatok száma:
0
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kórustagok, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 20 cm
11006.

Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Kórustagok, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 20 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
EUR
,
64,71
USD
Ajánlatok száma:
0
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 21 cm
11007.

Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, hibátlan, m: 21 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
EUR
,
41,18
USD
Ajánlatok száma:
0
Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, madárka farka letört, m: 19 cm
11008.

Kiss Roóz Ilona (1920-2010): Figurális váza, mázas kerámia, kézzel festett, jelzett, madárka farka letört, m: 19 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
EUR
,
29,41
USD
Ajánlatok száma:
0
Donáth László: Art Deco lány, színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, sérült, m:32cm
11009.

Donáth László: Art Deco lány, színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, sérült, m:32cm

 
Eladva
Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
EUR
,
76,47
USD
Ajánlatok száma:
3
Balogh László (?-?): Kopjafás asszony. Terrakotta, jelzett, tűzrepedésekkel, apró csorbával, m: 40 cm
11010.

Balogh László (?-?): Kopjafás asszony. Terrakotta, jelzett, tűzrepedésekkel, apró csorbával, m: 40 cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
EUR
,
44,12
USD
Ajánlatok száma:
0
Kovács Gina: Art deco nő. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, apró csorbákkal, m:25cm
11011.

Kovács Gina: Art deco nő. Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopott, apró csorbákkal, m:25cm

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
EUR
,
117,65
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2024 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz