Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 240

Dr. Barta Kornél (szerk.): Tarcsa gyógyfürdő és vízgyógyintézet (a) magyar Franzesbad ismertetője. H.n., é.n. Kiadói szecessziós papírkötésben, kissé sérült állapotban.
15010.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14
15011.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Almásy László (1895-1952): Autóval Szudánba. Első autó-utazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Dr. Cholnoky Jenő előszavával. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1929.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.(címkép)+ 240 p.+28 t. (kétoldalas, fekete-fehér fotók.)+ 1 térkép. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a gerincen sérülésnyommal, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal. Ritka kötésváltozat!
15012.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15013.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Rexa Dezső: Dunamenti nyaralóhelyek. Magyar Városok Monográfiája. Bp., 1934, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Kiadói egészvászon kötés, néhol foltos lapok, egyébként jó állapotban.
15014.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Danielik Nep[omuk] János: Columbus vagy Amerika fölfedezése. Pesten, 1856. Herz János, 1 t. (címkép, Colombus Kristóf portréja) + VI+(2)+406 p. + 1 t. (kihajtható térkép). Első kiadás. Átkötött, dombornyomott, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, a kihajtható térkép széle kissé sérült.
15015.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15016.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15017.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15018.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Péter I. Zoltán: Nagyvárad 900 éves múltja és épített öröksége. Bp., 2005., Noran. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15019.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Rosti Pál: Uti emlékezetek Amerikából. Az 1861-es kiadás reprint kiadása. Megjelent Amerika felfedezésének 500. évfordulója alkalmából. + Rosti Pál 1830-1874. Kincses Károly tanulmánya az Úti emlékezetek Amerikából hasonmás kiadásához. Bp., 1992, Balassi Kiadó - Magyar Fotográfiai Múzeum. Kiadói papírkötések.
15020.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Friedmann Endre: Emberek. Budapesti életképek. 1954-1988. City Folks. Snapshots of Budapest life. Válogatta és az előszót írta: Gera Mihály. Ford.: Farkas Ákos. Bp., 2005., Városháza. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.   Friedmann Endre (1934-2018) fotóriporter, MTI fotós munkásságát bemutató album. Rendkívül gazdag képanyaggal. A borítón található fotót sokan, a névhasonlóság miatt, tévesen Robert Capa (1913-1954) fotónak tartják. Holott ez az ő méltán híres fotója. De benne más izgalmas fotókkal is, pillanatképekkel az egykori Budapest életéből.
15021.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft