Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 314

báró Wesselényi Miklós: Szózat a magyar és szláv nemzetiség ügyében. Lipcse, 1843, Wigand Ottó , VIII+372+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, ázott, foltos lapokkal.
17307.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Gönczy Pál: Rövid utasítás selyemtenyésztésre a köznép számára. Pest. 1863. 3 rézmetszetű ábrával. Papírgerinccel Ritka. 16 cm
17308.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Kovácsy Béla - Monostori Károly A ló és tenyésztése. 600 képpel, 14 műmelléklettel és 1 színes lótenyésztési térképpel. Bp., 1905. Pátria. XII+653+(3) p. + 14 tábla +1 térkép (kihajtható). Kiadói, festett, feliratos egészvászon kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, hiányos címlappal, foltos, szakadt, sérült lapokkal, egy-két lapon kis hiánnyal, egy javított lappal.
17309.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
9
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben.Bp., 1898., Athenaeum, 6+231 p. + 20 (hártyapapírral védett heliogravűrök) t. Ötödik díszkiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, festett, illusztrált egészvászon díszkötésben, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésnyommal, de ezeket leszámítva belül jó állapotban.
17310.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
17311.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
17312.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Petőfi Sándor újabb költeményei 1-2, 3-4. Pest, 1861-1862, Emich Gusztáv. Kiadói egészvászon kötés, második könyv hiányos, viseltes állapotban.
17313.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dán György: Túl a valón. Rajzok, groteszkek. Kepes György (1906-2001) festőművész, grafikus egészoldalas linómetszeteivel. Bp., 1928., Ujságüzem, 109+1 p.+4 t. Egyetlen kiadás. Kiadói szakadt papírkötés, az utolsó két lapon szamárfüllel. Rendkívül ritka kiadvány, benne Kepes György korai munkáival.
17314.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Báróczynak minden munkáji. Újrakiadta Kazincy Ferencz. Ötödik kötet. Pesten, 1814, Trattner János Tamás, 221+2 p. Félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, az első kötéstábla sérült, az első 6 lap szélén sérülésnyommal, az utolsó lapon szöveget nem érintő hiánnyal.
17315.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gorové László: A jegyesek Carthágoban, vagy a nagy Scipio. Eredeti munka, és vitézi történet. Készítette: - -. Buda, 1807, A Szerzői költségével (Landerer Anna betűivel), 6+519+1 p. Korabeli egészvászon-kötés, kopott borítóval, a címkép hiányzik, a címlap pótolt, az első 3 lap restaurált, aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, későbbi possessori bejegyzésekkel.
17316.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Anthologia Hungarica. Leipzig, 1922. Insel Verlag. Kiadta Gragger Róbert leszármazottjának dedikációjával. Dedikált! Kiadói papírkötésben
17317.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Babits Mihály: A második ének. A könyv kiállítását Lengyel Lajos tervezte. Az előszót Török Sophie írta. A címlaprajz Bernáth Aurél műve. Bp., 1942, Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., (Hungária-ny.), 103+(1) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Számozott (765./2000) példány.
17318.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft