Dr. Gopcsa László: Az örmény népélet. A Magyarországi Örmények Egyesületének kiadványa. II. Bp., 1922, Papirárú- és Nyomdaipari Szövetkezet, 36+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, néhány lapon kisebb sérüléssel, sarokhiánnyal.
Pszichoanalízissel kapcsolatos kolligátum, benne 5 művel:
Ferenczi Sándor: Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában. Bp., 1918., Dick Manóm,150+2 p. Második kiadás.;
Ferenczi Sándor: Lelekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. Freud előszavával. Bp., én., Dick Manó, 93 p.;
Prof. Dr. S[iegmund] Freud: Három értekezés a szexualitás elméletről. Fordította és előszóval ellátta: Dr. Ferenczi Sándor. Bp., 1915., Dick Manó, X+2+91+1 p.;
Ferenczi, Sándor: Hysterie und Pathoneurosen. Internationale Psychoanalatische Bibliothek Nr. 2. Leipzig-Wien, 1919, Internationaler Psychoanalyitscher Verlag, 78+2 p.;
Prof. Dr. S[iegmund] Freud: Über Psychoanalyse. Leipzig-Wien, 1919., Franz Deuticke, 4+62 p.
Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, szétvált kötéssel.
1956-1957 Index Ethnographicus. A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Múzeumának könyvtári tájékoztatója. I. évf. 1-2. sz. (1956. jún., dec.), II. évf. 2. sz.
Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez 3 kötete (VIII, XII, XIV.):
Végh József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse. 1. Szántás-vetés. Megjelent 1000 példányban.;
Hofer Tamás-Végh József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse. 2. Aratás. Megjelent 1000 példányban.;
Balogh István-Végh József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse 3. Hordás, nyomtatás, cséplés.;
Bp., 1962-1964-1973, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum Ethnológiai Adattár. Kiadói papírkötések
Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez 3 kötete (V., VI., VII.):
Erdélyi Zoltán: Az erdő néprajza. Megjelent 500 példányban.;
Morvay Judit: Népi táplálkozás. Megjelent 1000 példányban.;
A nyelvjárási és néprajzi gyűjtés összekapcsolása. Megjelent 1000 példányban.;
Bp., 1959-1960-1962, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum Ethnológiai Adattár. Kiadói papírkötések.
Néprajzi útmutató füzetek, 3 db:
Vargyas Lajos: Hogyan gyűjtsünk népzenét? Megjelent 3000 példányban.;
Bakos József-Kerényi György: Útmutató a népi énekes-táncos gyermekjátékok gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;
Morvay Péter: Útmutató népi táncaink gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;
Bp., 1952-1953, Magyar Nép. Kiadói papírkötés.
Néprajzi útmutató füzetek, 4 db:
Katona Imre: Útmutató a népköltészet gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;
Manga János: Tájékoztató színjátékszerű népszokásaink gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;
Szendrey Ákos: Lakodalmas szokások gyűjtése. Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez II. Megjelent 500 példányban.;
Kovács Ágnes: Népmesegyűjtés. Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez III. Megjelent 500 példányban.;
Bp., 1953-1956, Magyar Nép-Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum Ethnolgiai Adattár. Kiadói papírkötések
Fél Edit: Tájékoztató a nép hímzések gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;
Csilléry Klára: Tájékoztató a népi lakásberendezés gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;
K. Kovács László: Hogyan gyűjtsük a népi gazdálkodás tárgyait. Megjelent 3000 példányban.;
Bp., 1952-1953, Magyar Nép. Kiadói papírkötések
Laveleye, Émile [Louis Victor de]: Kormányformák az újkori társadalmakban. Ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Tóth Lőrincz. Bp., 1881, M. Tud. Akadémia Könyvkiadó-hivatala, XVIII+180 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Alexi György: Román nyelvtan és gyakorló könyv. Bp., 1904., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+190+32 Második, bővített kiadás. Kiadói kopott szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos lapélekkel.