Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 35

Dr. Gopcsa László: Az örmény népélet. A Magyarországi Örmények Egyesületének kiadványa. II. Bp., 1922, Papirárú- és Nyomdaipari Szövetkezet, 36+1 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, néhány lapon kisebb sérüléssel, sarokhiánnyal.
17119.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Pszichoanalízissel kapcsolatos kolligátum, benne 5 művel:   Ferenczi Sándor: Lelki problémák a pszichoanalízis megvilágításában. Bp., 1918., Dick Manóm,150+2 p. Második kiadás.; Ferenczi Sándor: Lelekelemzés. Értekezések a pszichoanalízis köréből. Freud előszavával. Bp., én., Dick Manó, 93 p.;  Prof. Dr. S[iegmund] Freud: Három értekezés a szexualitás elméletről. Fordította és előszóval ellátta: Dr. Ferenczi Sándor. Bp., 1915., Dick Manó, X+2+91+1 p.; Ferenczi, Sándor: Hysterie und Pathoneurosen. Internationale Psychoanalatische Bibliothek Nr. 2. Leipzig-Wien, 1919, Internationaler Psychoanalyitscher Verlag, 78+2 p.; Prof. Dr. S[iegmund] Freud: Über Psychoanalyse. Leipzig-Wien, 1919., Franz Deuticke, 4+62 p.  Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, szétvált kötéssel.
17120.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
23
Bart István: Amerikai-magyar kulturális szótár. DEDIKÁLT! Bp., 2000., Corvina. Kiadói papírkötés.
17121.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
1956-1957 Index Ethnographicus. A Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Múzeumának könyvtári tájékoztatója. I. évf. 1-2. sz. (1956. jún., dec.), II. évf. 2. sz.
17122.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez 3 kötete (VIII, XII, XIV.):  Végh József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse. 1. Szántás-vetés. Megjelent 1000 példányban.;   Hofer Tamás-Végh József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse. 2. Aratás. Megjelent 1000 példányban.;   Balogh István-Végh József: A hagyományos paraszti gazdálkodás ismeretanyaga és szókincse 3. Hordás, nyomtatás, cséplés.;   Bp., 1962-1964-1973, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum Ethnológiai Adattár. Kiadói papírkötések
17123.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez 3 kötete (V., VI., VII.):   Erdélyi Zoltán: Az erdő néprajza. Megjelent 500 példányban.;   Morvay Judit: Népi táplálkozás. Megjelent 1000 példányban.;   A nyelvjárási és néprajzi gyűjtés összekapcsolása. Megjelent 1000 példányban.;   Bp., 1959-1960-1962, Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum Ethnológiai Adattár. Kiadói papírkötések.
17124.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
Néprajzi útmutató füzetek, 3 db:   Vargyas Lajos: Hogyan gyűjtsünk népzenét? Megjelent 3000 példányban.;   Bakos József-Kerényi György: Útmutató a népi énekes-táncos gyermekjátékok gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;   Morvay Péter: Útmutató népi táncaink gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;    Bp., 1952-1953, Magyar Nép. Kiadói papírkötés.
17125.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Néprajzi útmutató füzetek, 4 db:   Katona Imre: Útmutató a népköltészet gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;   Manga János: Tájékoztató színjátékszerű népszokásaink gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;   Szendrey Ákos: Lakodalmas szokások gyűjtése. Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez II. Megjelent 500 példányban.;   Kovács Ágnes: Népmesegyűjtés. Útmutató füzetek a néprajzi adatgyűjtéshez III. Megjelent 500 példányban.;    Bp., 1953-1956, Magyar Nép-Magyar Nemzeti Múzeum-Néprajzi Múzeum Ethnolgiai Adattár. Kiadói papírkötések
17126.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Néprajzi útmutató füzetek, 3 db:   Fél Edit: Tájékoztató a nép hímzések gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;   Csilléry Klára: Tájékoztató a népi lakásberendezés gyűjtéséhez. Megjelent 3000 példányban.;   K. Kovács László: Hogyan gyűjtsük a népi gazdálkodás tárgyait. Megjelent 3000 példányban.;   Bp., 1952-1953, Magyar Nép. Kiadói papírkötések
17127.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
13
17128.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Laveleye, Émile [Louis Victor de]: Kormányformák az újkori társadalmakban. Ford., előszóval és jegyzetekkel ellátta: Tóth Lőrincz. Bp., 1881, M. Tud. Akadémia Könyvkiadó-hivatala, XVIII+180 p. Aranyozott gerincű félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, tulajdonosi névbejegyzéssel.
17129.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Alexi György: Román nyelvtan és gyakorló könyv. Bp., 1904., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+190+32 Második, bővített kiadás. Kiadói kopott szecessziós egészvászon-kötés, Leszik-kötés, a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos lapélekkel.
17130.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft