Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 252

Örkény István: Meddig él egy fa? A szerző, Örkény István (1912-1979) által DEDIKÁLT példány. Magvető Zsebkönyvtár. Bp., 1976., Magvető. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült elülső borítóval és szakadt elülső szennylappal.
17317.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
13
Honművész. A Regélő folyóiratnak társa. Harmadik évi folyamat. 1835-ki második kötet. (53-104. sz.) Szerk.: Róthkrepf Gábor. Pest, 1835. Trattner-Károlyi-ny., 3 lev. (tartalomjegyzék), 417-818. p., 26 t. (színezett, rézmetszetű divatképek) + 1 kihajtható t. (Ideigleni Magyar Színház Pesten) + 2 kihajtható melléklet (kották). Kiadói kartonált papírkötés, foltos, kopott, sérült borítóval, foltos, helyenként ázott, sérült lapokkal.
17318.

Honművész. A' Regélő folyóiratnak társa. Harmadik évi folyamat. 1835-ki második kötet. (53-104. sz.) Szerk.: Róthkrepf Gábor. Pest, 1835. Trattner-Károlyi-ny., 3 lev. (tartalomjegyzék), 417-818. p., 26 t. (színezett, rézmetszetű divatképek) + 1 kihajtható t. (Ideigleni Magyar Színház Pesten) + 2 kihajtható melléklet (kották). Kiadói kartonált papírkötés, foltos, kopott, sérült borítóval, foltos, helyenként ázott, sérült lapokkal.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
17319.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
10
Publius Ovidius Naso keservei. Öt könyv. Ford.: Egyed Antal. Pest, 1847., Trattner-Károlyi, 2+I-VI+2+9-307+5 p. Második, jobbított kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, bekötött papírborítókkal.
17320.

Publius Ovidius Naso' keservei. Öt könyv. Ford.: Egyed Antal. Pest, 1847., Trattner-Károlyi, 2+I-VI+2+9-307+5 p. Második, jobbított kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, bekötött papírborítókkal.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kürti József: Későnnyílt virágok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány. A szerző által DEDIKÁLT.
17321.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jókai Mór Művei. Centenáriumi kiadás kb. 80 kötete. Bp. (Franklin-Társulat-Révai.) 1925-1928. Kiadói dúsan aranyozott gerincű, Jókai arcképével illusztrált egészvászon sorozatkötésben, változó állapotban, közte jórészt kopottak, de közte sérült, és jó állapotúak is, 3 kötet gerince hiányzik.
17322.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gazdasági tudósítások és rohonczi közlemények. Gazdasági tudósítások ötödik évf. I. füzete. Szerk.: Kacskovics Lajos, Török János. Buda, 1841, Magyar Gazdasági Egyesület (M. Kir. Egyetem-ny.), 144 p. + 2 t. (kihajtható mellékletek) + 63+1 p. Egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos, fakó borítóval, ázott, foltos lapokkal.
17323.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17324.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Tinódi Arany Album. Tinódi Lantos Sebestyén emlékére. A Tinódi-kultusz fejlesztése érdekében. Szerk. és kiadja: Szűcs Gusztáv. Bp., 1940., Muzsikusok, Zeneszerzők, Írók és Előadók Szövetkezete. Fekete-fehér fotókkal. Aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
17325.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fekete István: Öreg utakon. Bp., 1944., Uj Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban,foltos, szakadt, kissé hiányos papír védőborítóban, a gerincen folttal.
17326.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
18
Viharos-Gerő Ödön: Két világban I-II. (Egy kötetben.) A szerző által Papáéknak dedikált! Bp., 1905, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, lapok széle kissé foltos.
17327.

Viharos-Gerő Ödön: Két világban I-II. (Egy kötetben.) A szerző által "Papáéknak" dedikált! Bp., 1905, Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, festett lapélekkel, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, lapok széle kissé foltos.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az uj könyvek könyve. 173 író, művész, tudós vallomása olvasmányairól. Összegyűjtötte és bevezetéssel ellátta: Kőhalmi Béla. Bp., 1937., Gergely R., 398 p. Kiadói kissé kopott papírkötés.
17328.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft