Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 176

Csanád vármegye tíz évvel Trianon után. Csanád vármegye és az egyelőre egyesített Arad- és Torontál vármegyék revíziós emlékalbuma. Összeáll.: Vermes Ernő. Gyula, 1929, Kultura Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 528 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kissé sérült kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító nagyrészt elvált a könyvtesttől, helyenként kissé foltos lapokkal. Számozott (345./1000) példány. Szeged-Rókusi Katholikus Kör 1930 intézményi bélyegzővel.
15000.

Csanád vármegye tíz évvel Trianon után. Csanád vármegye és az egyelőre egyesített Arad- és Torontál vármegyék revíziós emlékalbuma. Összeáll.: Vermes Ernő. Gyula, 1929, Kultura Könyvnyomda és Lapkiadó Rt., 528 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kissé sérült kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borító nagyrészt elvált a könyvtesttől, helyenként kissé foltos lapokkal. Számozott (345./1000) példány. "Szeged-Rókusi Katholikus Kör 1930" intézményi bélyegzővel.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Szávay Gyula: Győr. Monográfia a város jelenkoráról a történelmi idők érintésével. I. köt.: A régi Győr 1848-ig. II. köt.: Győr 1848-49-ben. III. köt.: 1848-tól a millenniumig. IV. köt.: A millennium idejében. Győr Szab. Kir. Város megbízásából: - -. Győr, 1896., Győr Szab. Kir. Város,(Pannónia-ny.), 483 p.+ 7 t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Unicus! A tervezett folytatás nem jelent meg! [Unicus!] Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, pár lap szélén javítással, néhány helyen ceruzás bejelöléssel, bejegyzéssel, a kötés megerősített, javított, a hátsó táblán sérüléssel, a címlap és az utolsó lap foltos.
15001.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Zalavármegye ismertetője. 1933. Szerk. és kiadták: Bodry László, Madarász Gyula, és Zsadányi Oszkár. A történeti rész írói: Dr. Sziklay János és Kozma Béla. Sopron, 1933., Székely és Társa, 271+174 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, javított gerinccel.
15002.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15003.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
15004.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa, Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk:: Héjj Imre. Bp.,1927, Magyar Városok Monográfiája,(Wodianer F. és Fiai Rt.-ny.),8+423 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Szeged aranyozott címerével, a borítón kopásnyomokkal, javított gerinccel.
15005.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Bácskai Vera: Városok és polgárok Magyarországon. I-II. köt. Várostörténeti tanulmányok. Bp., 2007, Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
15006.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Soós Imre: Heves megye községei 1867-ig. Eger, 1975, Heves Megyei Levéltár. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Benne a települések pecsétnyomataival. Megjelent 1000 példányban.
15008.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország legszebb tájainak, városainak és műkincseinek valamint a kiállítás nevezetességeinek fényképgyűjteménye. Bp., 1896, Kunosy Vilmos és Fia,210+2 p. Nagyon gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, angol és francia nyelven. Korabeli haránt-alakú félbőr-kötésben, bekötött elülső papír borítóval, kopott borítóval, celluxszal javított lapokkal, további egy-két javított lappal, foltos lapokkal.
15009.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
10
A Kolozsvári Római Kath. Főgimnázium emlékalbuma 1579-1929. Kiadja a 350 éves jubileum alkalmából a főgimnázium igazgatósága. Kolozsvár, 1930, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15010.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fáy András: Adatok Magyarország bővebb ismertetésére.  Fáy Andrástól. Pest, 1854. Ny. Kozma Vazul. 3 sztl. lev. 88 l. 7 kihajtható statisztikai táblázat. 230 mm. 1943-as reprint kiadás. Kiadói papírborítékban
15011.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft